12. 2. svátek má Slavěna




Toadstool nebude dále provozovat skatepark, město plánuje jeho rekonstrukci

12. července 2016   (06:37)
Toadstool nebude dále provozovat skatepark, město plánuje jeho rekonstrukci
foto: pribram.cz

Rekonstrukce se dočká i budova Junior klubu.



Příbramský skatepark by se měl již brzy dostat pod správu města Příbram. Sdružení Toadstool o jeho provozování již dále nemá zájem a nájemní smlouva, která byla uzavřena v roce 2006, bude v nejbližších dnech končit. Důvodem nezájmu o další provozování je problém s financováním a získáváním dotací. Toadstool nesplňuje zásady proto, aby mohl žádat o dotace na činnost klubu.

Skatepark tak opět bude spravovat město skrze některou ze svých příspěvkových organizací. Celý areál by se mohl dočkat i rekonstrukce.

„Máme nějakou vizi, jakým způsobem zrekonstruovat skatepark i okolí Junior klubu v rámci Zelené páteře. Ještě k tomu budou probíhat diskuze,“ řekla na tiskové konferenci místostarostka Alena Ženíšková (ANO). Možnost investic do areálu skateparku připustil i starosta Jindřich Vařeka, podle kterého by mělo být možné část jeho vybavení zachovat.

Rekonstrukce se dočká i Junior, rockový klub bude zachován

V rámci revitalizace Zelené páteře města by mělo dojít i k opravě Junior klubu, jehož nájemci končí smlouva ke konci roku. „Máme prohlédnutý v jakém stavu je. Jsou hotové posudky této budovy a i tady dojde k zásadní rekonstrukci,“ popsala Ženíšková. Podle ní by měl být objekt v budoucnu využitelný i přes den pro rodiny s dětmi. Rockový klub pro mládež by zde měl být zachován.

Přesné finanční náklady ani jedné z akcí zatím nejsou známé. Během léta by se mělo podařit udělat studie celého okolí, vedení města poté bude mít k dispozici publikovatelné údaje. I nadále je otevřená otázka vybudování druhé vlakové zastávky nedaleko Junioru. Nyní jsou na řadě Státní dráhy. Město na proběhlých jednáních tuto myšlenku podpořilo. Podle Vařeky by nová zastávka zapadla do celé koncepce Zelené páteře.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Takhle vypadá škola, kde děti řídí vlastní sportovní akci. EDURUN se vrací na Březové Hory Takhle vypadá škola, kde děti řídí vlastní sportovní akci. EDURUN se vrací na Březové Hory Chcete vidět, co dokážou sedmáci a osmáci, když dostanou důvěru? ZŠ Březové Hory se … FOTOGALERIE 4 tipy na Valentýna v Příbrami: vybrali jsme to nejlepší z valentýnských menu 4 tipy na Valentýna v Příbrami: vybrali jsme to nejlepší z valentýnských menu Hledáte, kam v Příbrami vyrazit na Valentýna? Vybrali jsme podniky, které připravily … FOTO Nová cisternová stříkačka třetí generace za jedenáct milionů je skoro na cestě do Rožmitálu Nová cisternová stříkačka třetí generace za jedenáct milionů je skoro na cestě do Rožmitálu Rožmitál pod Třemšínem posiluje bezpečnost. Dobrovolní hasiči se byli osobně podívat … Nepřehlédněte Na silnici u Rožmitálu vyjela řidička mimo silnici Na silnici u Rožmitálu vyjela řidička mimo silnici Ve čtvrtek 12. února se před osmou hodinou ranní stala nehoda osobního vozu na silnici … Doprava Bohutín slaví 100 let masopustního průvodu. Masky vyrazí i do Příbrami Bohutín slaví 100 let masopustního průvodu. Masky vyrazí i do Příbrami Masopustní úterý 17. února bude letos v Bohutíně výjimečné. Tradiční maškarní … Masopust Středočeští hygienici provedli v roce 2025 téměř 1 800 kontrol stravovacích zařízení včetně těch na Příbramsku Středočeští hygienici provedli v roce 2025 téměř 1 800 kontrol stravovacích zařízení včetně těch na Příbramsku Ani v roce 2025 středočeští hygienici nepolevovali v kontrolách stravovacích … Nepřehlédněte Fantova louka: Velká slova, nulová odvaha. Fuksa v hlavní roli Fantova louka: Velká slova, nulová odvaha. Fuksa v hlavní roli Rada města Příbrami odmítla vyhlásit stavební uzávěru na Fantově louce. Jednoduchý … LiStOVáNí přiváží humor bez hranic: Dobříš zažije all inclusive večer LiStOVáNí přiváží humor bez hranic: Dobříš zažije all inclusive večer Dobříš čeká další kulturní večer plný inteligentního humoru a nadhledu. Ve čtvrtek 12. … Kultura Konec bláta a chaosu v Orlově. Příbram vybuduje nové parkoviště pro Brdy Konec bláta a chaosu v Orlově. Příbram vybuduje nové parkoviště pro Brdy Příbram má v plánu vybudovat v místní části Orlov nové parkoviště, které bude sloužit … FOTOGALERIE
Úterní požár ve výrobní hale Bobcat v Dobříši způsobil škodu 6,5 milionu korun Úterní požár ve výrobní hale Bobcat v Dobříši způsobil škodu 6,5 milionu korun Úterní požár ve výrobní hale strojírenské společnosti Bobcat v Dobříši způsobil škodu … FOTO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz