12. 4. svátek má Julius

Tisková konference ANO: Kritika současné radnice

17. září 2014   (09:13)
Tisková konference ANO: Kritika současné radnice
foto: pribram.cz

Koalice Ano a ČSSD? Vařeka říká ne.



Volební hnutí Ano, které v Příbrami vede známý podnikatel Jindřich Vařeka, uspořádalo v pondělí svoji tiskovou konferenci, na kterou dorazili jen dva zástupci médií. Drtivá většina jejího času byla určena pro dotazy novinářů. Ty směřovaly například ke kontroverznímu návrhu na vybudování lyžařského areálu u Obecnice, nebo obchvatu města a jeho smyslu.

Kromě nezaměstnanosti by se Ano chtělo zabývat i otázkou sociální a zdravotní péče. Podle Aleny Ženíškové, která za tuto stranu také kandiduje, je cílem hnutí rozšíření hospicové služby a azylového domu.

Ano se také distancuje od jakékoliv štvavé kampaně, vandalismu a pomluv. V případě zvolení chce pokračovat v tiskových konferencích, změnit tvář radničního periodika Kahan a také umisťovat smlouvy uzavřené městem na sociálních sítích a veřejně přístupných místech.

Lídr strany Jindřich Vařeka také odmítl spolupráci s ČSSD, tak jak je dnes nastavena a funguje v Parlamentu. "Jsou jisté osoby, které jsou spjaté s nemravnostmi, které se v minulosti na radnici odehrávaly. A s těmito osobami si nedovedu spolupráci představit," řekl již dříve v rozhovoru pro pribram.cz.

Naopak připustil, že v případě úspěchu by rád spolupracoval se stranami TOP 09 a Otevřená radnice. „Se stranou TOP 09 se tolerujeme, podobně jako s Otevřenou radnicí a doufáme, že přijde den, kdy budeme prosazovat zájmy, které jsou víceméně společné.“

Bez dotací to nejde

Jeden z vrcholných představitelů příbramské kandidátky Ano dále připustil, že dotace jsou pro město klíčové a nelze se bez nich obejít. „Nelze jít bez dotací. Přibližně čtvrtina rozpočtu a rok 2014 je vykrývána dotacemi. Město Příbram dokáže velmi dobře čerpat dotace. Oddělení na jejich čerpání funguje skvěle,“ řekl Václav Dvořák. Ten ale dále poznamenal, že je potřeba i posílit stránku vlastních výdělků. Představitelé hnutí také kritizovali zákon o veřejných zakázkách. Jedinou možnou cestou je podle nich vypisování kvalitních výběrových řízení.

Na závěr tiskové konference byl představen i kandidát strany do senátu lékař Vladimír Danda, který by se rád v senátu zabýval právě zdravotnictvím.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Dobříšští školáci překvapili republiku. 2. ZŠ postupuje do finále FAČR Dobříšští školáci překvapili republiku. 2. ZŠ postupuje do finále FAČR Žáci 2. ZŠ Dobříš si vybojovali postup do republikového finále Poháru FAČR ve fotbalu … ŠKOLSTVÍ Zlaté ruce mizí. Proč se vytrácejí řemeslo i chuť u něj vydržet? Zlaté ruce mizí. Proč se vytrácejí řemeslo i chuť u něj vydržet? Ještě před pár desítkami let bylo běžné, že lidé uměli pracovat rukama – opravit si … LIFESTYLE Kde v Příbrami dělají nejlepší snídaně? Spouštíme velkou snídaňovou anketu! Kde v Příbrami dělají nejlepší snídaně? Spouštíme velkou snídaňovou anketu! Příbramští, připravte se. Tentokrát jde o snídaně — a to je disciplína, na kterou má … ANKETA Brdy ožívají: první kroky k návratu divoké přírody Brdy ožívají: první kroky k návratu divoké přírody Louky, které zarůstaly, mokřady, které mizely, i voda, která z krajiny pomalu … Řidič audi se vyhýbal zvěři a skončil mimo silnici Řidič audi se vyhýbal zvěři a skončil mimo silnici V neděli kolem jedné hodiny ranní vyjížděli záchranáři k dopravní nehodě osobního vozu … DOPRAVA Ředitel ZŠ pod Svatou Horou Roman Behún: Naší prioritou je bezpečné prostředí a individuální přístup Ředitel ZŠ pod Svatou Horou Roman Behún: Naší prioritou je bezpečné prostředí a individuální přístup Základní škola pod Svatou Horou patří k nejstarším vzdělávacím institucím v Příbrami, … ROZHOVOR Z Masarykova letního sídla bude luxusní resort. Zámek Hluboš láká i drobné investory Z Masarykova letního sídla bude luxusní resort. Zámek Hluboš láká i drobné investory Historický zámek v Hluboši, kde trávil léta prezident Tomáš Garrigue Masaryk, čeká … ZAJÍMAVOSTI Speed Marathon se blíží. Na Příbramsku lidé navrhli desítky rizikových míst Speed Marathon se blíží. Na Příbramsku lidé navrhli desítky rizikových míst Celostátní akce Speed Marathon, během níž policie po dobu 24 hodin kontroluje … DOPRAVA Příbram zahájila turistickou sezonu. Nabízí slevy i komentovanou vycházku po stopách minulosti Příbram zahájila turistickou sezonu. Nabízí slevy i komentovanou vycházku po stopách minulosti Tento víkend patří v Příbrami turistice, historii i společenskému dění. V sobotu 11. a … AKTUÁLNĚ
Policisté učili děti základní pravidla pro bezpečný přechod komunikace Policisté učili děti základní pravidla pro bezpečný přechod komunikace Policisté se v uplynulých dnech zaměřili na bezpečnost u přechodů pro chodce, a to … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz