Tisícovky policistů budou ode dneška do pátku kontrolovat dodržování rychlosti
9. srpna 2021 (06:54)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Nepřizpůsobení rychlosti patří dlouhodobě mezi nejtragičtější příčiny dopravních nehod.
Tisícovky policistů budou ode dneška do pátku na silnicích po celé republice kontrolovat dodržování povolené rychlosti jízdy. Akce je součástí kampaně proti nepřiměřené rychlosti, za kterou stojí Česká asociace pojišťoven (ČAP), BESIP a Policie ČR. Nepřizpůsobení rychlosti patří dlouhodobě mezi nejtragičtější příčiny dopravních nehod. Za prvních šest měsíců letošního roku má na svědomí 78 zmařených lidských životů a 195 těžce zraněných, uvedla ČAP v tiskové zprávě.
Dopravní policie už na začátku prázdnin zvýšila dohled nad bezpečností a plynulostí provozu. "V současné chvíli na jednotlivých krajských ředitelstvích probíhají dopravně bezpečnostní akce, které budou sledovat zejména překračování povolené rychlosti,“ uvedla mluvčí policejního prezidia Hana Rubášová. Doplnila, že řidiče také upozorňují na rizika vážných dopravních nehod souvisejících s nepřiměřenou rychlostí prostřednictvím informačních letáků kampaně Zpomal, dokud není skutečně pozdě. Policisté od začátku roku projednali přes 65.000 dopravních přestupků souvisejících s překračováním rychlostních limitů.
Vedle zvýšených policejních kontrol spouští v srpnu BESIP preventivně-edukativní roadshow. Návštěvníkům nabídne takřka autentický prožitek z vážné dopravní nehody. Ve vybraných městech Česka se lidé budou moci v srpnu a září v interaktivním stanu přesvědčit, že spěchat se nevyplácí. Harmonogram akce je k dispozici na stránkách kampaně www.13minut.cz.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
HC Baník spouští sezonu 2026/27. Už máte permici? Letos se hraje i o Nintendo a chytré hodinky
Je sice léto, ale hokejový fanoušek nikdy nespí a HC Baník Příbram už připravuje …
PR
Rozsáhlý požár lesa u Nalžovic: Čtrnáct jednotek hasičů bojovalo v extrémním terénu, pomáhal i vrtulník a Lesar team
Mimořádně náročný zásah zaměstnává od pondělního dopoledne čtrnáct jednotek hasičů u …
AKTUALIZOVÁNO
Na D4 ráno hořelo osobní auto, směr na Prahu byl zcela uzavřen
Na dálnici D4 ve směru na Prahu ráno zkomplikoval provoz požár osobního automobilu, …
AKTUALIZOVÁNO
Extrémní vedra znovu udeří naplno. Teploty vystoupají až k 39 °C, od čtvrtka přijde úleva v podobě ochlazení
Na začátku týdne k nám opět proudí mimořádně teplý vzduch od jihozápadu až jihu. …
AKTUÁLNĚ
Konec pohodlí. Obaly na jídlo zdraží, povinnosti přibudou a vlastní krabičky budou povinné
Evropa zpřísňuje pravidla pro obaly — a změny pocítí úplně všichni.
Už od 12. srpna …
AKTUÁLNĚ
Brdské léto v pohybu: Příbramskem burácely parní vlaky, cinkaly koňské postroje a ožila pouť
Sobota 1. srpna patřila na Příbramsku velkolepým akcím, které přilákaly tisíce …
AKTUÁLNĚ
Dobříš má nové sportoviště. Zimní stadion ožije i v létě, areál bude zdarma pro veřejnost
Dobříš pokračuje v modernizaci městských sportovišť. Díky společnému úsilí desítek …
AKTUÁLNĚ
Digitální detox je hitem. Proč si lidé dobrovolně vypínají mobil i sociální sítě?
Mobilní telefon se stal neodmyslitelnou součástí každodenního života. Mnoho lidí po …
ZAJÍMAVOSTI
Rozkvetlé Brdy lákají na jedinečný cyklovýlet. Účastníci zamíří i na dopadovou plochu Tok
Milovníci přírody, cyklistiky i Brd se mohou těšit na výjimečný letní výlet. Muzeum …
PŘÍRODA
Senát smetl návrh na jasnější péči o umírající. Lékaři dál řeší nejtěžší situace bez zákonné opory
Senát zastavil návrh, který měl lékařům ulehčit rozhodování v péči o umírající. Novela …
ZDRAVOTNICTVÍ




