20. 7. svátek má Ilja

Tip na výlet: Noční exkurze do vodní elektrárny Orlík

10. července 2019   (19:41)
Tip na výlet: Noční exkurze do vodní elektrárny Orlík

V pátek 5. července se uskutečnila letošní první noční prohlídka vodního díla Orlík, další je v plánu poslední červencový pátek


I letos máte o prázdninách možnost prohlédnout si vodní elektrárnu Orlík také po západu slunce. Podíváte se jak desítky metrů pod hladinu do strojovny s Kaplanovými turbínami, tak do „vnitřností“ nejvyšší betonové hráze v Česku. Strávíte nejméně 60 minut v technicky unikátním prostoru.

Zeptali jsme se pana Martina Slavíka, pořadatele prohlídek a průvodce vodní elektrárny na to, co by vás mohlo zajímat.

Jaké termíny byly letos pro noční prohlídky vypsané?
Letos jsme několik termínů přidali, o exkurze je velký zájem. Noční prohlídky se uskuteční vždy v pátek, a to v těchto termínech – 26. 7., 16. 8., 30. 8. Začátek je vždy ve 20 hodin nebo ve 21:30 hodin.

Čím jsou noční prohlídky specifické?
V noci má přehrada své kouzlo, je nasvícená a je vidět celá transformační alej, což normálně vidět není. Míváme tu doprovodný program, můžete zde s rodinou strávit příjemnou letní noc.

Jak dlouho dopředu je nutné si místo rezervovat?
Čím dříve, tím lépe. O noční prohlídky je velký zájem a jelikož nejsme turistický, ale technický objekt, platí zde přísná pravidla. Jeden průvodce smí provádět maximálně 25 osob.

Objednávky na čísle 737 506 950 (číslo je funkční denně od 6:00 do 20:00), nebo e-mailem pisecko@email.cz.

Existuje nějaké omezení pro noční vstup do elekrárny?
Exkurze není vhodná pro děti do 6 let. Není povolen vstup s kočárkem ani čtyřnohým kamarádem. Noční prohlídka také není vhodná pro méně mobilní osoby.

Vstupné pro dospělou osobu je 60 korun, pro děti (1. stupeň ZŠ) 30 korun.

 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz

autor: mirDalší články

Nezůstávejte o víkendu doma, když venku má být tak hezky. Poradíme, kam vyrazit Nezůstávejte o víkendu doma, když venku má být tak hezky. Poradíme, kam vyrazit Opět přicházíme s pravidelným přehledem víkendových akcí. 19. července 2019   (21:16) Ve městě přibude pět kamerových bodů Ve městě přibude pět kamerových bodů Městská policie Příbram ve spolupráci s Policií ČR vytipovala sedm lokalit, kde by bylo dobré umístit nové kamerové body. Pět určených míst bude kamerami osazeno do konce letošního roku. 19. července 2019   (17:16) Práce v redakci je akční, ale kolegové mě šetří Práce v redakci je akční, ale kolegové mě šetří "Kluci pracují ve dne v noci, někdy ani nespí, jen aby měli čtenáři aktuální informace,“ říká Miloslava Ritschlová, redaktorka pribram.cz 19. července 2019   (14:27) Namol opilý muž ležel na silnici, přivolaným policistům následně vyhrožoval Namol opilý muž ležel na silnici, přivolaným policistům následně vyhrožoval Nadýchal přes dvě promile 19. července 2019   (11:11) Vyjela ze silnice, zdemolovala auto a skončila v nemocnici Vyjela ze silnice, zdemolovala auto a skončila v nemocnici Dopravní nehoda omezuje provoz v Rožmitále pod Třemšínem 19. července 2019   (09:26) Vrtulník v noci spěchal k těžce zraněnému mladíkovi, který byl po bodnutí do břicha ve vážném stavu! Vrtulník v noci spěchal k těžce zraněnému mladíkovi, který byl po bodnutí do břicha ve vážném stavu! Došlo k vážnému poranění nezletilé osoby 19. července 2019   (08:50) AKTUALIZOVÁNO Komunitní lednice oslavila první rok, hostina se však bohužel nekonala Komunitní lednice oslavila první rok, hostina se však bohužel nekonala Komunitní lednice nefunguje tak, jak bychom si představovali, většinou je prázdná,“ říká Bc. Petra Zemanová, vedoucí týmu služeb sociální péče a sociální pracovnice společnosti Alka 19. července 2019   (06:23) Požár výrobní haly společnosti Ravak prověřil vodovodní síť Požár výrobní haly společnosti Ravak prověřil vodovodní síť Při hasení požáru došlo k výpadku dodávky vody pro obec Lhota u Příbramě a hasiči nakonec museli hledat přírodní zdroje hasební vody 18. července 2019   (20:16) Od začátku července byly v Příbrami odchyceny dvě fenky. Na své majitele čekají v psím útulku v Lazci Od začátku července byly v Příbrami odchyceny dvě fenky. Na své majitele čekají v psím útulku v Lazci Pokud si fenky do 21 dnů od nalezení jejich majitelé nevyzvednou, budou nabídnuty k adopci 18. července 2019   (17:12) Iktové centrum příbramské nemocnice získalo mezinárodní ocenění Iktové centrum příbramské nemocnice získalo mezinárodní ocenění Centrum se zabývá léčbou cévní mozkové příhody neboli mrtvice. 18. července 2019   (14:41)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz