18. 9. svátek má Kryštof

Tip na výlet: Noční exkurze do vodní elektrárny Orlík

10. července 2019   (19:41)
Tip na výlet: Noční exkurze do vodní elektrárny Orlík

V pátek 5. července se uskutečnila letošní první noční prohlídka vodního díla Orlík, další je v plánu poslední červencový pátek


I letos máte o prázdninách možnost prohlédnout si vodní elektrárnu Orlík také po západu slunce. Podíváte se jak desítky metrů pod hladinu do strojovny s Kaplanovými turbínami, tak do „vnitřností“ nejvyšší betonové hráze v Česku. Strávíte nejméně 60 minut v technicky unikátním prostoru.

Zeptali jsme se pana Martina Slavíka, pořadatele prohlídek a průvodce vodní elektrárny na to, co by vás mohlo zajímat.

Jaké termíny byly letos pro noční prohlídky vypsané?
Letos jsme několik termínů přidali, o exkurze je velký zájem. Noční prohlídky se uskuteční vždy v pátek, a to v těchto termínech – 26. 7., 16. 8., 30. 8. Začátek je vždy ve 20 hodin nebo ve 21:30 hodin.

Čím jsou noční prohlídky specifické?
V noci má přehrada své kouzlo, je nasvícená a je vidět celá transformační alej, což normálně vidět není. Míváme tu doprovodný program, můžete zde s rodinou strávit příjemnou letní noc.

Jak dlouho dopředu je nutné si místo rezervovat?
Čím dříve, tím lépe. O noční prohlídky je velký zájem a jelikož nejsme turistický, ale technický objekt, platí zde přísná pravidla. Jeden průvodce smí provádět maximálně 25 osob.

Objednávky na čísle 737 506 950 (číslo je funkční denně od 6:00 do 20:00), nebo e-mailem pisecko@email.cz.

Existuje nějaké omezení pro noční vstup do elekrárny?
Exkurze není vhodná pro děti do 6 let. Není povolen vstup s kočárkem ani čtyřnohým kamarádem. Noční prohlídka také není vhodná pro méně mobilní osoby.

Vstupné pro dospělou osobu je 60 korun, pro děti (1. stupeň ZŠ) 30 korun.

 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz

autor: mirDalší články

Ženou regionu se stala zakladatelka spolku Radost Příbramáčkům Ženou regionu se stala zakladatelka spolku Radost Příbramáčkům Jana Puklová Havelková. To je letošní Žena regionu pro Středočeský kraj 18. září 2019   (07:33) V Alce mají srdce na pravém místě. Přijďte se přesvědčit V Alce mají srdce na pravém místě. Přijďte se přesvědčit Handicapovaní klienti a jejich rodiny mají v Alce vždy dveře otevřené. Dnes budete moci vstoupit i vy 18. září 2019   (06:13) Vodním záchranářům na Slapech letos mírně přibylo zásahů Vodním záchranářům na Slapech letos mírně přibylo zásahů Nejzávažnější případ sezóny byla resuscitace jednačtyřicetiletého muže, který trpěl Romano-Wandrovým syndromem. Byl podán jeden výboj pomocí AED. Při součinnosti s ZZS byl pacient přiveden do plného vědomí. 17. září 2019   (20:20) Hořící vůz skončil v příkopu Hořící vůz skončil v příkopu Řidič vyvázl bez zranění 17. září 2019   (17:32) Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Děti z mateřinek navštívily minizoo na Nováku Ochrana fauny ČR představila dětem zvířata, žijící v minizoo na Novém rybníku. 17. září 2019   (16:35) Zloději se zaměřili na hygienu, odcizili i mýdlo Zloději se zaměřili na hygienu, odcizili i mýdlo Během dvou dnů řešili příbramští policisté tři vloupání do objektů. 17. září 2019   (14:03) Kriminalisté obvinili dva dealery drog. Jeden se hájil tím, že konopí pěstuje, protože se mu rostlinka líbí Kriminalisté obvinili dva dealery drog. Jeden se hájil tím, že konopí pěstuje, protože se mu rostlinka líbí Dva bratři ve věku přes 40 let prodávali na Příbramsku drogy. Při své činnosti sice nespolupracovali, ale rozhodně si nepřekáželi. Každý měl svou specializaci, jeden se zaměřoval na kokain, druhý na marihuanu a pervitin. 17. září 2019   (13:06) Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P budou mít parkování první dvě hodiny zdarma Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P budou mít parkování první dvě hodiny zdarma Na program včerejšího jednání Rady města byl opětovně zařazen bod týkající se placeného parkování pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P 17. září 2019   (10:21) Věznice Příbram chystá cvičení: Převrácený autobus a vězni na útěku Věznice Příbram chystá cvičení: Převrácený autobus a vězni na útěku V souvislosti s cvičením bude vyhlášen trauma plán. 17. září 2019   (09:02) Nohu z plynu! Kde tento týden budou policisté měřit rychlost? Nohu z plynu! Kde tento týden budou policisté měřit rychlost? Přinášíme informace o místech, kde se budou zdržovat policisté. 17. září 2019   (07:53)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz