20. 1. svátek má Ilona

Tip na výlet: Noční exkurze do vodní elektrárny Orlík

10. července 2019   (19:41)
Tip na výlet: Noční exkurze do vodní elektrárny Orlík

V pátek 5. července se uskutečnila letošní první noční prohlídka vodního díla Orlík, další je v plánu poslední červencový pátek


I letos máte o prázdninách možnost prohlédnout si vodní elektrárnu Orlík také po západu slunce. Podíváte se jak desítky metrů pod hladinu do strojovny s Kaplanovými turbínami, tak do „vnitřností“ nejvyšší betonové hráze v Česku. Strávíte nejméně 60 minut v technicky unikátním prostoru.

Zeptali jsme se pana Martina Slavíka, pořadatele prohlídek a průvodce vodní elektrárny na to, co by vás mohlo zajímat.

Jaké termíny byly letos pro noční prohlídky vypsané?
Letos jsme několik termínů přidali, o exkurze je velký zájem. Noční prohlídky se uskuteční vždy v pátek, a to v těchto termínech – 26. 7., 16. 8., 30. 8. Začátek je vždy ve 20 hodin nebo ve 21:30 hodin.

Čím jsou noční prohlídky specifické?
V noci má přehrada své kouzlo, je nasvícená a je vidět celá transformační alej, což normálně vidět není. Míváme tu doprovodný program, můžete zde s rodinou strávit příjemnou letní noc.

Jak dlouho dopředu je nutné si místo rezervovat?
Čím dříve, tím lépe. O noční prohlídky je velký zájem a jelikož nejsme turistický, ale technický objekt, platí zde přísná pravidla. Jeden průvodce smí provádět maximálně 25 osob.

Objednávky na čísle 737 506 950 (číslo je funkční denně od 6:00 do 20:00), nebo e-mailem pisecko@email.cz.

Existuje nějaké omezení pro noční vstup do elekrárny?
Exkurze není vhodná pro děti do 6 let. Není povolen vstup s kočárkem ani čtyřnohým kamarádem. Noční prohlídka také není vhodná pro méně mobilní osoby.

Vstupné pro dospělou osobu je 60 korun, pro děti (1. stupeň ZŠ) 30 korun.

 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz

autor: mirDalší články

Stavební úřad vydal rozhodnutí o umístění části stavby Jihovýchodního obchvatu Stavební úřad vydal rozhodnutí o umístění části stavby Jihovýchodního obchvatu Po dlouhých 18 letech od schválení územního plánu města Příbrami, kde byla trasa obchvatu zanesena a schválena, byl udělán důležitý krok pro jeho realizaci. 19. ledna 2020   (19:47) Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Součástí skleníku je i moderní přírodovědná učebna s mikroskopy a binokulárními lupami 19. ledna 2020   (15:50) Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům V rámci rekonstrukce hlediště dojde k instalaci speciální zvukové smyčky pro nedoslýchavé 19. ledna 2020   (12:26) Blíží se konec platnosti dálničních známek Blíží se konec platnosti dálničních známek Platnost loňských dálničních známek k poslednímu lednovému dni končí. Od roku 2021 budou už jen elektronické 19. ledna 2020   (09:23) Po čtyřech letech se otevře Junior klub, bude bezbariérový Po čtyřech letech se otevře Junior klub, bude bezbariérový Spravovat ho budou Sportovní zařízení města ve spolupráci s Městským kulturním centrem. 19. ledna 2020   (06:56) Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Renovace hlubošského zámku, který byl v roce 1958 prohlášen za kulturní památku, se prodraží o 50 milionů korun 18. ledna 2020   (19:31) Zbyněk Prousek poradí, jak se bránit obchodním praktikám „šmejdů“ Zbyněk Prousek poradí, jak se bránit obchodním praktikám „šmejdů“ Každodenně se setkáváme s případy, kdy jsou povětšinou naši senioři zlákáni, oklamáni a okradeni takzvanými „šmejdy“. V Příbrami bude o této problematice přednášet Zbyněk Prousek. 18. ledna 2020   (17:16) Městští strážníci zadrželi pachatele, který se vloupal do knihovny Městští strážníci zadrželi pachatele, který se vloupal do knihovny Díky rychlému zásahu městských strážníků nestačil nic odcizit. 18. ledna 2020   (14:23) Dotkněte se, nakoukněte, zatočte s kličkou. Do příbramské galerie dorazila výstava Divadla bratří Formanů Dotkněte se, nakoukněte, zatočte s kličkou. Do příbramské galerie dorazila výstava Divadla bratří Formanů V jedinečný svět fantazie a hry se Galerie Františka Drtikola promění v neděli 19. ledna při slavnostní vernisáži 18. ledna 2020   (13:10) Chřipka útočí ze všech stran, již má první oběť. Jak se nenakazit? Chřipka útočí ze všech stran, již má první oběť. Jak se nenakazit? Hygienici zaznamenali raketový vzestup chřipky 18. ledna 2020   (10:09)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz