24. 3. svátek má Gabriel




Testy na příbramských základkách odhalily třicet případů covidu

23. listopadu 2021   (06:32)
Testy na příbramských základkách odhalily třicet případů covidu
foto: ZŠ Propojení Sedlčany/ilustr

Plošné testování ve školách vláda v demisi zavedla kvůli výraznému zesílení epidemie.


Další možné případy koronaviru ukázalo včerejší plošné testování v základních školách v Příbrami. Podle vedoucí Odboru školství, kultury a sportu Ley Enenkelové bylo zachyceno celkem třicet pozitivních testů. V testování by se mělo pokračovat každé pondělí pravděpodobně do konce února příštího roku. Vedle očkovaných se netestují ani žáci, kteří v uplynulých 180 dnech prodělali nákazu koronavirem. Antigenní testy do škol rozvezli ze skladů státních hmotných rezerv hasiči. Pro neočkované učitele musejí školy zajistit testování školy samy.

Pozitivní testy na covid-19 mělo na příbramských základních školách 29 žáků a jeden učitel. „Nejvíc pozitivních výsledků bylo na ZŠ Březové Hory, zde testy prokázaly celkem 12 pozitivních žáků. V ZŠ Bratří Čapků bylo pozitivních šest žáků, V ZŠ Jiráskovy sady pět. Jeden pozitivní případ byl shodně v ZŠ pod Svatou Horou, ZŠ 28. října, Waldorfské škole a ZŠ Školní, ve které byl pozitivní výsledek i u jednoho z učitelů,“ informovala pribram.cz Enenkelová.
Pravidelné testování na školách se bude konat každé pondělí, pokračovat by mělo až do konce února. Podobně jako ve firmách nebo na úřadech musí testy podstoupit i neočkovaní zaměstnanci škol. Neočkovaní učni a další žáci a studenti, kteří chodí na praxi, se musejí testovat na místě praktické výuky ve stejném režimu jako zaměstnanci.
Pokud se žáci testovat odmítnou, musí s výjimkou mentálně postižených nosit po celou dobu pobytu ve škole roušku nebo starší 15 let respirátor. Při stravování musí být od ostatních vzdálení 1,5 metru, nesmí cvičit a zpívat. Pokud odmítnou i tato pravidla, nemohou se účastnit prezenční výuky.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Sekačky, pily i střelba. Příbram chce v neděli ticho Sekačky, pily i střelba. Příbram chce v neděli ticho Příbram připravuje novou vyhlášku, která má omezit hlučné činnosti o nedělích a … NEPŘEHLÉDNĚTE Fanoušci rozhodli, sportovci zářili: Sportovec Příbramska 2025 je za námi Fanoušci rozhodli, sportovci zářili: Sportovec Příbramska 2025 je za námi Příbram zažila slavnostní večer plný sportovních úspěchů, emocí i inspirativních … SPORT Máme vítěze! Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Tady je vaše sladká TOP 3 Máme vítěze! Kde v Příbrami dělají nejlepší dorty a zákusky? Tady je vaše sladká TOP 3 Týden jste hlasovali, doporučovali a posílali tipy na to, kde v Příbrami a okolí … SOUTĚŽ Sto let tradice i moderní výuky. Březnická škola slaví významné jubileum Sto let tradice i moderní výuky. Březnická škola slaví významné jubileum Významné výročí si letos připomíná Vyšší odborná škola a Střední odborná škola, … NEPŘEHLÉDNĚTE Pyrotechnik v Brdech likvidoval munici odstřelem na místě Pyrotechnik v Brdech likvidoval munici odstřelem na místě U obce Nepomuk byl v pondělí 23. března ohlášen nález munice. AKTUÁLNĚ Ochranáři vylepšili v CHKO Brdy „porodnici“ pro mloky Ochranáři vylepšili v CHKO Brdy „porodnici“ pro mloky Zaměstnanci Správy CHKO Brdy spolu ze zoologem okresního muzea Davidem Fischerem … ZAJÍMAVOSTI Velikonočním vlakem údolím Vlčavy: historická jízda pro celou rodinu Velikonočním vlakem údolím Vlčavy: historická jízda pro celou rodinu Na železnici v Rožmitále pod Třemšínem už tuto sobou 28. března se můžete svézt … TIP NA VÝLET D4 u Staré Hutě se znovu zúží:. ŘSD začne další etapu rekonstrukce mostu D4 u Staré Hutě se znovu zúží:. ŘSD začne další etapu rekonstrukce mostu Dálnice D4 se od dubna opět zúží. Ředitelství silnic a dálnic zahájí demolici a … DOPRAVA Příbramská lékařka MUDr. Bartášková: Cukrovka je nemoc, kde úspěch léčby drží v rukou i pacient Příbramská lékařka MUDr. Bartášková: Cukrovka je nemoc, kde úspěch léčby drží v rukou i pacient Diabetes patří mezi nejčastější civilizační onemocnění současnosti a počet pacientů … ZDRAVOTNICTVÍ
Změna barvy očí? Tentokrát opravdu natrvalo. Změna barvy očí? Tentokrát opravdu natrvalo. Toužili jste někdy po modrých, zelených nebo prostě jiných očích, než jaké máte od …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz