15. 1. svátek má Alice




Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků

2. prosince 2021   (18:58)
Testování v příbramských školách odhalilo necelé procento pozitivních žáků
foto: ZŠ Propojení Sedlčany/ilustr

Nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální péče.


Pondělní testování na covid-19 v příbramských školách odhalilo necelé jedno procento pozitivních žáků. Hygienici evidují na Příbramsku 4157 lidí s koronavirem, nejvíc ohnisek je ve školách a začínají se objevovat ohniska v zařízeních sociální péče. Vyplynulo to z dnešního jednání příbramského krizového štábu, který po několika měsících obnovil činnost. Další zasedání se budou konat podle potřeby.

"Aktivaci krizového štábu si vyžádala epidemiologická situace a první schůzka byla především zmonitorováním současné situace z pohledu všech zainteresovaných," uvedl starosta Jan Konvalinka (za ANO).
Kvůli zhoršení epidemické situace v Česku se přistoupilo k plošnému testování na covid-19 v základních a středních školách, které by mělo pokračovat každé pondělí asi do konce února příštího roku. Příbramské školy, kde jsou děti v karanténě, fungují v takzvaném hybridním režimu, kdy je část dětí ve škole přítomna a pozitivní žáci se učí online.
Krizový štáb se zabýval i nasazením integrovaného záchranného systému. Podle starosty jeho složky fungují v běžném režimu bez zásadních personálních omezení. Pomáhají navíc s výjezdy mobilních odběrových týmů nebo při trasování nakažených. Situaci kolem koronaviru řeší také městská policie, která ve spolupráci s centrem sociálních a zdravotních služeb zajišťuje dočasné ubytování pro pozitivně testované bezdomovce.

V listopadu zemřelo na Příbramsku v souvislosti s koronavirem 28 lidí. V Oblastní nemocnici Příbram je nyní 52 pozitivních pacientů. V celém Česku ve středu přibylo 21.126 potvrzených případů koronaviru, víc než před týdnem. Po úterním mezitýdenním poklesu byl tentokrát přírůstek proti minulé středě asi o 3100 vyšší. V nemocnicích bylo ve středu s koronavirem 6561 pacientů, z nich 1064 bylo v těžkém stavu. Incidenční číslo se dostalo zpět nad 1200, k dnešku na 100.000 obyvatel za sedm dní připadá 1222 nově potvrzených nákaz, předchozí den to bylo 1194.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka








Další články

Tři týdny strachu, naděje a vyčerpání. Příběh fenky Týny spojil desítky lidí Tři týdny strachu, naděje a vyčerpání. Příběh fenky Týny spojil desítky lidí Začalo to nenápadně. Dvě feny utekly ze zahrady rodinného domu. Jedna se brzy našla. … Kraj pokračuje v projektu „Obědy do škol“ Kraj pokračuje v projektu „Obědy do škol“ Radní kraje odsouhlasili poskytnutí financí na zajištění školního stravování pro děti … Příbram se chystá na událost roku 2026. Do města míří 30. Setkání hornických měst a obcí i Evropský den horníků a hutníků Příbram se chystá na událost roku 2026. Do města míří 30. Setkání hornických měst a obcí i Evropský den horníků a hutníků Příbram se v červnu stane centrem evropského hornictví. Od 12. do 14. června bude … Kultura Nehod ve Středočeském kraji ubylo. Na Příbramsku při nich ale v roce 2025 zemřelo pět lidí Nehod ve Středočeském kraji ubylo. Na Příbramsku při nich ale v roce 2025 zemřelo pět lidí Dopravní policisté ve Středočeském kraji řešili v roce 2025 celkem 13 857 dopravních … Večery s Golemem nabídnou setkání s Tomášem Töpferem i šansony Renaty Drössler Večery s Golemem nabídnou setkání s Tomášem Töpferem i šansony Renaty Drössler Oblíbený kulturní cyklus Večery s Golemem zve diváky na další výjimečný večer, který … Vánočně rozzářená Příbram. Jen Grinch byl proti Vánočně rozzářená Příbram. Jen Grinch byl proti Příbram se o adventu rozsvítila desítkami světelných vánočních dekorací. Od náměstí … ANKETA Na náměstí T. G. Masaryka přistál ve středu vrtulník Na náměstí T. G. Masaryka přistál ve středu vrtulník Ve středu 14. ledna odpoledne přistál na náměstí T. G. Masaryka vrtulník. Záchranáři … Kauza KFC: kontroly odhalily výskyt nebezpečných bakterií v mase Kauza KFC: kontroly odhalily výskyt nebezpečných bakterií v mase Síť rychlého občerstvení KFC v poslední době čelí zvýšené pozornosti veřejnosti v … Hattrick je pryč. Macík po dvou dnech plných smůly bojuje hlavně o to dojet se ctí Hattrick je pryč. Macík po dvou dnech plných smůly bojuje hlavně o to dojet se ctí Dva dny, které obrátily Dakar vzhůru nohama. Zatímco Aleš Loprais včera vyhrál 9. … Sport
Na ženu, která měla pobodat muže, byla uvalena vazba Na ženu, která měla pobodat muže, byla uvalena vazba Policisté z Územního odboru v Příbrami a následně i středočeští krajští kriminalisté …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz