13. 8. svátek má Alena

Terénní triatlon v Podlesí se letos protáhne na dva týdny

10. července 2020   (06:20)
Terénní triatlon v Podlesí se letos protáhne na dva týdny

I přes nepřízeň okolností se organizátorům amatérského triatlonu Brdonoš podařilo alespoň částečně zachovat letošní 12. ročník. Pro dospělé bude připravena plavecká, cyklistická i běžecká trať. Startovné je zdarma.


Triatlon Brdonoš zaujal již tradiční místo a čas, v Podlesí se koná vždy poslední červencovou sobotu. Koronavirové události ale ovlivnily podobu závodu a zřetelně přepsaly jeho časový limit. „Letošní závod se místo jednoho odpoledne protáhne na dva týdny,“ vysvětlil s nadsázkou Marcel Forejt z pořadatelského spolku Brdonoš. Zájemci mohou startovat od soboty 11. července v 13.00, konec je plánován na pátek 24. července v 13.00. Účast není pro rok 2020 zpoplatněna.

Nutným vybavením k absolvování závodu jsou – kromě standardního náčiní pro plavání, cyklistiku a běh – letos rovněž chytré hodinky. „Povolen je i chytrý telefon, ale s rizikem, že po plavecké části triatlonu nebude už zřejmě funkční,“ popsal nová úskalí Marcel Forejt. Závodníci si sami budou měřit aktivitu během jednotlivých úseků a spolu s celkovým časem zašlou získané údaje na e-mailovou adresu nebo telefonní čísla organizátorů.
Plavecká část znamená jako obvykle překonání Kášova rybníku v délce 300 metrů, a to od přepadu blíže k příbramským Kovohutím směrem ke kamínkové pláži. Následuje cyklistický úsek, který brdonošští příznivci již dobře znají a jenž vede kolem rybníku (po směru hodinových ručiček) k trackové stezce. „Blízko pláže je dřevěný hrb, který méně odolní jedinci mohou objet. Pumptrackem ale musí projet všichni,“ zopakoval ustálená pravidla Marcel Forejt. Cyklisté se dále vydají směrem ke garážím a přes most k lesu. Trať bude jasně vyznačena a jediný nebezpečný sjezd se letos pojede přímo. Délka je pro muže i ženy stejná, a to čtyři okruhy o celkových 20 kilometrech.
Poslední běžecká disciplína začíná u břízek (běžně je zde depo pro kola) a jeden a půl kilometrová trasa je podrobně popsána na webu brdonos.cz. „Cyklistická i běžecká trať budou k dispozici také v navigačním formátu GPX a doporučuji si obě trasy před závodem raději obhlédnout,“ dodal Marcel Forejt. Během soutěžních 14 dní si zájemci mohou dát triatlon i několikrát s tím, že uvedou nejlepší dosažený čas.

Bez adrenalinu se letos budou muset obejít děti, protože dětský duatlon, který závod Brdonoš tradičně zahajuje, je pro tento rok zrušen. V sobotu 25. července se ale za Pivovarem Podlesí uskuteční zábavný dětský den s disciplínami jako lukostřelba, překážkový běh nebo hasičské dovednosti. Zde proběhne také vyhlášení vítězů v dospělé kategorii završené taneční party přístupné bez ohledu na věk.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: Brdonoš

autor: Magdalena Rezková

Další články

Věřící oslaví o víkendu nanebevzetí Panny Marie na Svaté Hoře Věřící oslaví o víkendu nanebevzetí Panny Marie na Svaté Hoře V mrazáku prošlé pečivo a párky, znečištěné a zaprášené podlahy. Hygienici zasahovali v kempu na Podskalí V mrazáku prošlé pečivo a párky, znečištěné a zaprášené podlahy. Hygienici zasahovali v kempu na Podskalí V občerstvení byl okamžitě pozastaven výkon činnosti. 13. srpna 2020   (15:46) Řecko nebude požadovat testy na covid od českých občanů, oznámil Babiš Řecko nebude požadovat testy na covid od českých občanů, oznámil Babiš Odběrová místa, která byla kvůli očekávanému náporu turistů zmobilizována, podle Babiše mají zůstat v novém režimu, aby byla připravena na případný nárůst počtu nakažených. 13. srpna 2020   (15:35) Sloupky v Pražské ulici nereagovaly na sirénu záchranky Sloupky v Pražské ulici nereagovaly na sirénu záchranky Ve středu 12. srpna v odpoledních hodinách došlo k situaci, kdy nově instalované sloupky nereagovaly na sirénu vozidel záchranné služby. 13. srpna 2020   (14:03) V příštím týdnu má do Řecka letět asi 4800 Čechů, děti do deseti let na testy nemusí V příštím týdnu má do Řecka letět asi 4800 Čechů, děti do deseti let na testy nemusí Nepřehlédněte V pátek dorazí silné bouřky s přívalovým deštěm a kroupami, varují meteorologové V pátek dorazí silné bouřky s přívalovým deštěm a kroupami, varují meteorologové Každá třetí domácnost přišla o část příjmu, uvedl průzkum Každá třetí domácnost přišla o část příjmu, uvedl průzkum Pandemie koronaviru a s ní spojená vládní omezení zasáhla celou tuzemskou ekonomiku. 13. srpna 2020   (11:11) Zavedené hračkářství v Příbrami hledá nového provozovatele. Z časových důvodů nemohu pokračovat, říká majitelka obchodu Zavedené hračkářství v Příbrami hledá nového provozovatele. Z časových důvodů nemohu pokračovat, říká majitelka obchodu Před třemi lety bylo otevřelo v Příbrami (v Dlouhé ulici) neobyčejné hračkářství s kvalitními hračkami, které neobsahují plasty a zároveň rozvíjejí potenciál vašich dětí. Majitelka obchodu však z časových důvodů nemůže obchod dále provozovat. 13. srpna 2020   (09:01) Má malé děti a vlastní podnikání. Přesto věnuje svůj čas onkologicky nemocným pacientům Má malé děti a vlastní podnikání. Přesto věnuje svůj čas onkologicky nemocným pacientům
Přehledně: Počty nakažených covidem v jednotlivých obcích na Příbramsku Přehledně: Počty nakažených covidem v jednotlivých obcích na Příbramsku
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz