18. 4. svátek má Valérie

Terénní služby Magdalény chrání příbramskou veřejnost

17. listopadu 2020   (15:32)
Terénní služby Magdalény chrání příbramskou veřejnost
foto: pribram.cz

Nezisková organizace zásobuje své klienty ochrannými pomůckami, aby se předešlo jakékoliv případné nákaze.


Nouzový stav v Česku dopadá na všechny obyvatele naší země bez výjimky. Sociálně vyčleněné skupiny lidí mají však v této době velký problém dostat se k ochranným prostředkům, jako jsou roušky či dezinfekce. Často je problém získat například i mýdlo. Nemožnost dodržovat základní hygienická pravidla je však ohrožující nejen pro ně samotné, ale i pro většinovou společnost.

Nezisková organizace Magdaléna, o.p.s. provozuje v Příbrami kromě adiktologické ambulance i Centrum adiktologických služeb. V něm se mimo jiné snaží předcházet situacím potenciálně ohrožujících zdraví lidí na Příbramsku.
„Naše klienty zásobujeme jednorázovými rouškami, dáváme jim vitamíny a dezinfekci a neustále je motivujeme ke zvýšené hygieně rukou, aby nehrozilo riziko přenosu jakékoliv infekční nemoci, včetně onemocnění Covid – 19,“ potvrzuje Monika Tůmová z Centra adiktologických služeb Magdaléna, o.p.s. Dodává, že právě ochrana vrstvy obyvatel, která nemá možnost se k žádným prostředkům jinak dostat, hraje důležitou roli v tom, aby se od nechráněných lidí nenakazil zbytek společnosti.
Jen během října si pro pomoc či podporu do kontaktního centra Magdalény přišlo zhruba 120 klientů. Klienti se na služby Magdalény mohou obracet neustále. I přes mírná omezení fungují v nouzovém stavu všechny služby.

Magdaléna, o.p.s. poskytuje v Příbrami adiktologickou ambulanci pro léčbu závislosti, dále terénní programy Příbramsko a Praha západ a Kontaktní centrum Příbram. Své služby může realizovat i díky finanční podpoře Sociálního fondu Brdy – Vltava.
Organizace v současné době pro veřejnost realizuje anonymní a bezplatné testování na infekční onemocnění. Více v přiloženém letáčku.
Organizace v současné době pro veřejnost …
foto: pribram.cz

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jana Fedorová








Další články

Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno! Bude to drama? Ředitelka školky z Příbramska míří do Prostřeno! Oblíbený pořad Prostřeno! zamíří do Prahy a Středočeského kraje a chybět nebude ani … LIFESTYLE Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady! Příbram zasáhne šipkařská horečka! MČR v šipkách je tady! Připravte se na pořádnou dávku adrenalinu, napětí a skvělé sportovní atmosféry! Česká … SPORT Tipy na víkend: Farmářské i bleší trhy, festival chutí i bohatý kulturní program Tipy na víkend: Farmářské i bleší trhy, festival chutí i bohatý kulturní program Tento víkend se v Příbrami budou opět konat farmářské trhy, podívat se můžete i na … NEPŘEHLÉDNĚTE TASTY STREET FOOD FESTIVAL míří do Příbrami už tuto sobotu TASTY STREET FOOD FESTIVAL míří do Příbrami už tuto sobotu Už 18. dubna se Náměstí T. G. Masaryka od 10:00 do 19:00 promění v ráj všech milovníků … KOMERČNÍ SDĚLENÍ V Příbrami začal Dvořákův festival, letos se posluchači přenesou do Británie V Příbrami začal Dvořákův festival, letos se posluchači přenesou do Británie Plzeňská filharmonie spolu s britskou violoncellistkou Laurou van der Heijdenovou … KULTURA Jak dopadl Speed Marathon na Příbramsku? Jaké jsou postihy za překročení rychlosti? Jak dopadl Speed Marathon na Příbramsku? Jaké jsou postihy za překročení rychlosti? Policisté na příbramských silnicích v rámci celostátní akce Speed Marathon ve středu … AKTUÁLNĚ Řidiči si sami ukázali na problémová místa. Přesto stovky z nich šláply na plyn víc, než měly Řidiči si sami ukázali na problémová místa. Přesto stovky z nich šláply na plyn víc, než měly I když sami řidiči mohli navrhovat místa k měření rychlosti, bezmála tři sta z nich … VIDEO Máte doma octomilky? Tohle je důvod — a řešení, které opravdu funguje Máte doma octomilky? Tohle je důvod — a řešení, které opravdu funguje Octomilky. Malé, otravné a neuvěřitelně rychlé. Stačí jeden přezrálý banán, otevřená … ZAJÍMAVOSTI Benzin i nafta zlevnily o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu Benzin i nafta zlevnily o koruny. Nejlevněji natankujete stále u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 41,59 Kč za litr. … AKTUÁLNĚ
V Husově ulici náklaďák poškodil semafor V Husově ulici náklaďák poškodil semafor Ve čtvrtek 16. dubna po 15. hodině chvíli brzdila provoz v dopravní špičce nehoda. FOTO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz