Teploty v týdnu zůstanou pod nulou i přes den, bude sněžit
12. prosince 2022 (07:56)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Už dnešek bude takzvaný ledový den, kdy teplota za celý den nevystoupí nad nulu.
Týden před Vánocemi bude mrazivý. Teploty v nadcházejících dnech zůstanou pod nulou i přes den. V noci a k ránu můžou na některých místech klesat pod deset stupňů Celsia, hlavně na severu země a při vyjasnění až k minus 15 stupňům Celsia. Bude sněžit, na horách i vydatněji, místy se mohou vytvářet sněhové jazyky nebo ledovka. Vyplývá to z týdenní předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Už dnešek bude takzvaný ledový den, kdy teplota za celý den nevystoupí nad nulu. Občas bude sněžit, na horách na severu a severovýchodě republiky čekají meteorologové sněžení trvalejší a vydatnější. Na návětří hor bude spadnout 15 až 25 centimetrů sněhu, v horských oblastech na severu se budou kvůli sílícímu větru tvořit sněhové jazyky, na hřebenech hor i závěje.
V úterý bude polojasno až skoro jasno, na severovýchodě zpočátku oblačno až zataženo a zejména na horách má místy sněžit. Nejnižší noční teploty klesnou k minus osmi až 12 stupňům, při velké oblačnosti k minus pěti stupňům. Nejvyšší denní teploty budou jeden až pět stupňů pod bodem mrazu.
Středa má být zatažená až oblačná, bude dál sněžit. Objevit se může i mrznoucí déšť, na jihu kvůli tomu hrozí ledovka. Teploty přes noc spadnou k minus deseti, na severu a severovýchodě k minus 13 stupňům, přes den s výjimkou jihu zůstanou pod nulou. Ve čtvrtek budou noční minima kolem minus devíti stupňů. Nejvyšší denní teploty se čekají od minus čtyř do nuly, na jihu vystoupí až na plus dva stupně Celsia. Ledovka se může tvořit na jihu i východě republiky.
Podobný charakter počasí vydrží i v pátek. Přes víkend se hlavně na horách objeví sněhové přeháňky, teploty v noci se budou pohybovat většinou mezi minus pěti až deseti stupni, ale při sněhové pokrývce a slabém větru klesnou až k 15 stupňům pod nulu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Středočeský kraj chce čerpat elektrickou energii z obnovitelných zdrojů
•O víkendu se ochladí a bude sněžit
•Příbram instaluje kontejnery na odpad zčásti umístěné pod zemí
Další články
Megaknedlík budí pozornost. A Příbram už si tiše klade otázku: A kdy přijde k nám?
V české gastronomii se občas objeví jídlo, které nerozdělí jen přílohu od masa, ale i …
ZAJÍMAVOSTI
Kraj dá potravinové bance peníze na provoz, jenom v Příbrami je sedmáct sběrných míst
Středočeský kraj dá letos na provoz Potravinové banky pro Prahu a střední Čechy 2,5 …
Nejsušší jaro od roku 1961: úroda v ohrožení, vysoké riziko požárů
Česká republika zažívá mimořádně suché období. Součet srážek za měsíce březen a duben …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Chcete vidět, jak se řídí moderní dálnice? V Příbrami otevřou zákulisí D4 i operační centrum Via Salis
Co se děje na dálnici, když jen projíždíte autem? Jak vypadá místo, odkud se hlídá …
AKTUÁLNĚ
Prodej budovy Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a gastronomie získal podporu zastupitelů. O podmínkách se rozhodne v červnu
Středočeský kraj chce od města Příbrami koupit školní budovu v ulici Gen. R. Tesaříka …
AKTUÁLNĚ
Zoopark Jeleni Homole hlásí spor o přístupovou cestu. Majitel podal podnět na státní zastupitelství
Zoopark Jeleni Homole zveřejnil prohlášení, ve kterém upozorňuje na spor s novým …
ZVÍŘATA
Až do nebes v Příbrami: Monika Absolonová vystoupí ve sportovní hale
Příbram se může těšit na výjimečný hudební večer. Monika Absolonová vystoupí 17. …
KULTURA
Černá sobota na Příbramsku: Další auto skončilo na střeše u Milína
Série nehod s vozy převrácenými na střechu pokračuje. Po odpolední havárii u Sedlčan …
AKTUÁLNĚ
Podvodníci se vydávají i za příbramskou policii! Lidem berou úspory přímo po telefonu
Kriminalita páchaná v kyberprostoru neustává a drzost podvodníků roste. Nově se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nehoda u Libíně: Auto skončilo na střeše, zraněnou ženu transportovali do Příbrami
Odpolední havárie u obce Libíň na Sedlčansku si vyžádala zásah záchranářů, policistů i …
AKTUALIZOVÁNO




