13. 5. svátek má Servác




Teploty v příštím týdnu budou stoupat jen pozvolna

2. dubna 2022   (11:47)
Teploty v příštím týdnu budou stoupat jen pozvolna
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Zatímco před týdnem lidé vyráželi na procházky městem či do přírody v tričkách, tento víkend se vrátilo chladné počasí. Teploty se i během dne pohybují kolem nuly, jarní oblečení tak nahradily šály a čepice.


Během dneška zůstane obloha většinou zatažená, do odpoledních hodin bude sněžit. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi plus a minus dvěma stupni, ojediněle se může tvořit náledí, na horách sněhové jazyky.

V neděli bude dál zataženo až oblačno, během dne bude srážek i oblačnosti ubývat. Teploty zůstanou v noci pod bodem mrazu, opět hrozí náledí. Nejvyšší denní teploty budou po oba víkendové dny od nuly do plus čtyř stupňů.
Pro všechny kraje stále platí do nedělního rána už dříve vyhlášená výstraha ČHMÚ před náledím. Ústav již dříve varoval i před mrazem, který v nížinách po celé zemi zasáhne ve vegetačním období ovocné stromy. Výstraha před mrazem platí až do pondělních 11:00. "Nejmrazivější ráno se očekává v pondělí 4. dubna s minimálními teplotami minus dva až minus šest stupňů Celsia, při malé oblačnosti a sněhové pokrývce kolem minus devíti stupňů," oznámili meteorologové.
Po víkendu se začne pozvolna oteplovat. Sněžit už má jen na horách, bude ale stále pršet a noci zůstanou mrazivé
V pondělí má být podle meteorologů polojasno až oblačno a ojediněle sněhové přeháňky. Odpoledne začne od severozápadu přibývat oblačnosti a večer hrozí sněhové přeháňky místy, pod 400 m i dešťové. Nejnižší noční teploty -2 až -6 °C, při malé oblačnosti a sněhové pokrývce kolem -9 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C. Slabý, postupně mírný jihozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Zataženo až oblačno bude po celé úterý. Během dne očekávají meteorologové déšť, nad 800 metrů sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C, nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C.
Ve středu bude stále zataženo až oblačno, k večeru místy až polojasno. Na většině území přeháňky. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C.
Vyhlídka počasí od čtvrtka do soboty
Zataženo až oblačno, místy přechodně i polojasno. Na většině území přeháňky nebo déšť, na horách, přechodně od vyšších poloh srážky sněhové. Nejnižší noční teploty 7 až 2 °C, nejvyšší denní teploty 9 až 14 °C, přechodně kolem 7 °C.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Pičínská rybka 2026: kdo vytáhne vítězný kousek? Pičínská rybka 2026: kdo vytáhne vítězný kousek? ČRS MO Bohutín ve spolupráci s obcí Pičín, místním SDH a dalšími partnery pořádá 4. … NEPŘEHLÉDNĚTE Mezinárodní den sester si v příbramské nemocnici připomněli poděkováním zdravotním sestrám Mezinárodní den sester si v příbramské nemocnici připomněli poděkováním zdravotním sestrám Oblastní nemocnice Příbram si v úterý 12. května připomněla Mezinárodní den sester. … Hasiči likvidují požár v rodinném domě ve Věšíně Hasiči likvidují požár v rodinném domě ve Věšíně Několik jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahuje v úterý 12. května u … AKTUALIZOVÁNO Taxikář zachránil ženě 300 tisíc. Málem je předala falešným policistům z Příbrami Taxikář zachránil ženě 300 tisíc. Málem je předala falešným policistům z Příbrami Jen díky duchapřítomnosti řidiče taxislužby nepřišla devětačtyřicetiletá žena o 300 … AKTUÁLNĚ Dobrovolní hasiči nebudou čekat. Kraj otevírá vlastní dotační program za více než 50 milionů Dobrovolní hasiči nebudou čekat. Kraj otevírá vlastní dotační program za více než 50 milionů Středočeský kraj v reakci na nejisté financování od státu přichází s vlastním řešením … NEPŘEHLÉDNĚTE Bitvy, vojenské tábory i technika. Dubno připomene květen 1945 Bitvy, vojenské tábory i technika. Dubno připomene květen 1945 Události závěru druhé světové války na Příbramsku připomene vzpomínková akce PÁR DNÍ K … HISTORIE Auto u Chrástu vylétlo ze silnice a několikrát se převrátilo přes střechu Auto u Chrástu vylétlo ze silnice a několikrát se převrátilo přes střechu Hasiči, policisté i záchranáři zasahovali v pondělí odpoledne u vážně vyhlížející … FOTOGALERIE Příbramská stopa v kauze dezinfekce stadionů. Obžalovaný Jan Starka odmítá vinu Příbramská stopa v kauze dezinfekce stadionů. Obžalovaný Jan Starka odmítá vinu U soudu se znovu řeší zakázka na dezinfekci fotbalových stadionů za téměř 10 milionů … AKTUALIZOVÁNO Pedagogové zamíří na Svatou Horu. Pouť jim nabídne nejen inspiraci Pedagogové zamíří na Svatou Horu. Pouť jim nabídne nejen inspiraci V sobotu 16. května se na Svaté Hoře uskuteční Pouť pedagogů. Toto setkání je určeno … AKTUÁLNĚ
Středeční ráno bude nejstudenější, může i mrznout Středeční ráno bude nejstudenější, může i mrznout Ačkoliv se ke konci prodlouženého víkendu den po dni oteplovalo, tohle příjemné počasí … POČASÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz