Teploty v pondělí a úterý opět překročí 31 stupňů
14. července 2024 (12:48)
V části Česka budou v nadcházejících dnech opět tropické teploty. V pondělí se dostanou přes 31 stupňů Celsia i ve středních Čechách. V úterý bude obdobné vedro, informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Vzhledem k současné vodácké sezoně současně upozornil, že hladiny především menších řek jsou po vydatných deštích zvýšené, v pondělí se ale bude situace na nich stabilizovat.
Vysoké teploty v Česku v posledních dnech doprovázely i vydatné srážky a bouřky. Od těch by si lidé dnes měli podle meteorologů odpočinout a přeháňky budou jen výjimečné.
Podle jejich informací na facebooku v sobotu a v noci na dnešek nejvíce pršelo v Jihočeském kraji a na Vysočině, kde spadlo místy 30 až 50 milimetrů srážek. Nejvyšší úhrn, 60 milimetrů, ČHMÚ zaznamenal v Kamenici nad Lipou na Pelhřimovsku. Kolem 50 milimetrů napršelo i v jihočeských obcích Ktiš, Tisovka nebo Borkovice.
Kvůli vedru hrozí přehřátí a dehydratace. ČHMÚ proto lidem doporučuje více pít, hlavně neslazené nealkoholické nápoje a minerální vody. Lidé by také měli kolem poledne a odpoledne omezit tělesnou zátěž a nenechávat děti nebo zvířata na přímém slunci či v zaparkovaných autech.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Vyšly druhé Brdoviny, návštěvníky provedou Brdy a Podbrdskem
•Příbramí se prohnaly přívalové deště
•V hausbótu Heleny Vondráčkové u Hříměždic se usídlil had, na pomoc zavolala hasiče
Další články
Vážná nehoda v Pročevilech: Starší motorkář nezvládl stroj a narazil do pevné překážky, s těžkým zraněním ho transportoval vrtulník
Vážná dopravní nehoda, při které se těžce zranil starší řidič motocyklu, zalarmovala v …
AKTUÁLNĚ
Sucho v Česku sílí. Potoky vysychají a odborníci varují před dalším zhoršením
Sucho se v České republice dál prohlubuje. Podle aktuálních údajů projektu InterSucho …
AKTUÁLNĚ
Na Orlíku se objeví sítě. Nejde o pytláky, ale o vědecký průzkum ryb
Ve dnech 13.–16. července 2026 proběhne na vodní nádrži Orlík odborný monitoring …
Policie a INSID vyrážejí do akce. Přísné kontroly autobusů a kamionů budou po celé republice
Na českých silnicích začínají rozsáhlé dopravně-bezpečnostní kontroly zaměřené na …
DOPRAVA
Čtrnáctiletá Helenka z Příbramska píše básně, moderuje akce a natáčí film o šikaně
Ve čtrnácti letech má za sebou zkušenosti, které mnozí získávají až v dospělosti. …
ZAJÍMAVOSTI
Pozor na konzervované párky. Veterináři varují před zdravotním rizikem pro alergiky
Státní veterinární správa (SVS) varuje spotřebitele před konzervovanými vepřovými …
AKTUÁLNĚ
Sterilizace holubů: některá města ji už zkoušejí. V Příbrami se zatím čeká, řešením má být nový holubník u hřbitova
Holubi patří dlouhodobě mezi nejčastější městské živočišné problémy. Ve větších …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Okamžik, kdy se buňka „rozhodne“ pro rakovinu. Čeští vědci ho dokázali zachytit
Čeští vědci z CEITEC Masarykovy univerzity a Přírodovědecké fakulty MU oznámili …
ZDRAVOTNICTVÍ
Proč se lidé bojí zavolat realitnímu makléři?
Za těch několik let jsme v kanceláři REMAX Nova vyslechli stovky příběhů. Jeden z nich …
PR
Autobus zdarma sveze rodiny na dětská představení do Lesního divadla Skalka
Návštěvu letních pohádek v Lesním divadle Skalka usnadní rodinám s dětmi bezplatná …
AKTUÁLNĚ





