Teploty v polovině týdne přesáhnout tropických 30 stupňů
1. srpna 2022 (08:11)
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
Na víkend se ochladí, ale nikoliv výrazně. Pršet v týdnu příliš nemá.
Česko má před sebou další horký týden. V jeho polovině by teploty měly znovu přesáhnout tropických 30 stupňů Celsia. Na víkend se ochladí, ale nikoliv výrazně. Pršet v týdnu příliš nemá. Více deště čekají meteorologové pouze v pátek. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Dnes bude většinou oblačno, ojediněle se mohou objevit přeháňky nebo bouřky. Večer začne oblačnost ustupovat a ztiší se vítr. Nejvyšší teploty vystoupí většinou na 24 až 28 stupňů. Na severovýchodě bude o něco chladněji, kolem 23 stupňů. V úterý bude v Česku polojasno, maxima opět na 28 stupních Celsia.
Od středy se oteplí. Den bude slunečný a teploty se už dostanou přes tropickou třicítku. Na západě a severozápadě Čech může být až 33 stupňů. Ve čtvrtek pak bude ještě tepleji, maxima očekávají meteorologové na 35 stupních. Večer se ale při zvětšené oblačnosti mohou někde objevit přeháňky nebo bouřky.
"Příliv teplého vzduchu ukončí studená fronta od západu, pravděpodobně v pátek dorazí do ČR," uvedli meteorologové. V pátek by měla od západu přibývat oblačnost a postupně se objeví občas déšť nebo přeháňky, místy bouřky. Na východě území budou přeháňky a bouřky až večer. Nejvyšší denní teploty klesnou zřejmě mírně pod 30 stupňů, na východě země ale mohou stále dosáhnout až 34 stupňů.
Od soboty do pondělí pak má být polojasno až skoro jasno, přeháňky jen ojediněle při zvětšené oblačnosti. Meteorologové ji čekají zpočátku na východě, kde mohou doznívat přeháňky a bouřky. Nejvyšší denní teploty by měly o víkendu být až 26 stupňů Celsia.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK / ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Kvalita vody ve středočeských přírodních koupalištích se zlepšila
•Kontejnery na bioodpad ze zahrad využijí lidé od pátku do pondělí
•Naučná stezka v Brdech seznamuje s nehostinnými podmínkami na svahu vrchu Tok
Další články
Podvodníci stále útočí. Příbramská policie řešila přes 200 případů za rok
Důvěřivost lidí podle policie často nezná mezí. Zatímco na ulici by většina lidí svou …
Rozkvétá, když zima ještě drží vládu: jedovatý lýkovec láká vůní a legendami
Květy lýkovce náleží mezi první květy nejen jara, ale prvních měsíců roku. Keř totiž …
POZNÁVÁME BRDY
Odešel neporazitelný Ranger: Ve věku 86 let zemřel legendární Chuck Norris
Svět ztratil jednu z největších ikon akčního filmu a bojových umění. Americký herec …
Další komentovaná vycházka k výročí první písemné zmínky o městě je už v neděli
Město Příbram zve všechny zájemce na třetí komentovanou vycházku letošního roku, která …
HISTORIE
Pohřešovaný muž z Bohutína byl nalezen bez známek života
Ve čtvrtek 19. března vyhlásila policie pátrání po 54letém muži z obce Bohutín. …
AKTUÁLNĚ
Fanouškovské hlasování v anketě Sportovec Příbramska: systém odhalil neplatné hlasy
Redakce pribram.cz v posledních dnech zaznamenává nestandardní hlasování v některých …
AKTUÁLNĚ
Tipy na víkend: O víkendu se můžete začít připravovat na Velikonoce, přijít fandit příbramským sportovcům nebo sledovat závody!
Předposlední březnový víkend nabídne opravdu pestrý program. Budete si moci přijít …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Brdská příroda volá o pomoc: stovky kilometrů tras čekají na dobrovolníky. Začíná se už v pátek
Dobrovolníci, rodiny s dětmi i milovníci přírody se opět mohou zapojit do tradiční …
PŘÍRODA
Nemocnice v Příbrami nasadila špičkovou UV technologii. Pomůže v boji proti infekcím
Oblastní nemocnice Příbram rozšiřuje své technologické vybavení o moderní UV-C …
Galavečer sportu v Příbrami: Kdo se stal nejlepším sportovcem roku 2025?
Ve čtvrtek 19. března večer se v příbramské divadle koná dlouho očekávaný Galavečer …
ON-LINE PŘENOS




