Teploty půjdou ještě níž a ve vyšších polohách začne sněžit
11. října 2021 (18:37)
foto: ilustr/freepik
Tento týden bude chladnější, teploty přes noc spadnou k nule, místy může mrznout.
Meteorologové očekávají, že tento týden začne ve vyšších polohách sněžit, teploty budou podprůměrné. Další tři týdny budou teploty i srážky odpovídat hodnotám obvyklým pro toto období roku. Vyplývá to z týdenní předpovědi a měsíčního výhledu počasí, které dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Sněhové či smíšené srážky se objeví už v úterý, a to nejdřív v polohách nad 1000 metrů nad mořem, postupně nad 800 metrů. Sníh se může v horských a podhorských oblastech objevit i v dalších dnech tohoto týdne. Nejvyšší teploty se budou pohybovat kolem deseti stupňů, jen v pátek se mohou dostat k 15 stupňům. Přes noc spadnou k nule, místy může mrznout.
Tento týden bude chladnější, než bývá obvyklé, další tři týdny teploty z dlouhodobého průměru příliš nevybočí. Jako celek má být období příštích čtyř týdnů podle meteorologů jako celek teplotně i srážkově průměrné.
Dlouhodobá průměrná teplota v ČR v období od 11. října do 7. listopadu je 7,8 stupně Celsia. Nejchladnější byl v tomto období rok 1997, kdy průměr klesl na 4,2 stupně. Naopak o tři roky později dosáhl 10,4 stupně Celsia, což je dosud nejvíc.
Měsíční výhled vyjadřuje celkový charakter počasí, nepostihuje proto všechny možné výkyvy, upozorňuje ČHMÚ. Úspěšnost výhledu se pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent. Předpověď na třetí a čtvrtý týden se často blíží dlouhodobým klimatickým hodnotám pro příslušná období.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Zimní Srdíčkové dny zaplaví Příbram. Usměvavá srdíčka pomohou nemocným dětem
Jen týden po skončení sbírky Srdce dětem se dobrovolníci znovu vydávají do ulic. …
Sledujte s námi online zasedání zastupitelstva, na programu bude pyrotechnika nebo změna územního plánu v lokalitě Fantova louka
Ve středu 3. prosince od 16:00 hodin se v jednacím sále na náměstí T. G. Masaryka (čp. …
ON-LINE PŘENOS
Vandalismus v Příbrami: Zničené i ukradené adventní dekorace, světelný beránek za 40 tisíc je pryč
Advent sotva začal a už se ptáme: zůstane nám vůbec něco z vánoční výzdoby do Vánoc? V …
FOTOGALERIE
Nehoda osobáku a nákladního vozu komplikují dopravu v křižovatce s Dobříšskou ulicí
V křižovatce silnic III/11417 a I/18 v Dobříšské ulici v Příbrami se stala ve středu …
Fantovu louku v Příbrami čeká změna. Zastupitelé budou ve středu řešit územní plán i stavební uzávěru
Na středečním 3. prosince zasedání zastupitelstva města Příbram se bude projednávat …
Nepříjemný budíček zažili obyvatelé Březnické ulice, zasahovali tam záchranáři a hasiči museli evakuovat
Do ulice najížděly sanity, hasičské vozy i policie, aby prověřili nahlášenou zvýšenou …
Stavba v Jiráskových sadech uzavře vjezd do ulice Gen. R. Tesaříka
Jiráskovy sady procházejí rozsáhlou rekonstrukcí, která zahrnuje i výkopové práce při …
Zamilovaný velvyslanec: víkend, který otřese ambasádou a rozesměje publikum
Když se diplomatický protokol sesype pod tíhou lásky, tajností a nečekaných návštěv, …
Advent a Vánoce na Svaté Hoře: čas světla, zpěvů a setkání
Svatá Hora vstoupila do adventu sérií rorátů, koncertů a tradičních setkání, která …




