5. 2. svátek má Dobromila




Teploty přes den mírně stoupnou, v noci hrozí přízemní mrazíky

19. září 2022   (08:40)
Teploty přes den mírně stoupnou, v noci hrozí přízemní mrazíky
foto: pixabay

Teploty se v tomto týdnu budou držet zpočátku do 15 stupňů Celsia, postupně se začnou velmi zvolna zvyšovat. Nejteplejším dnem bude zřejmě sobota s odpoledními maximy až 19 stupňů Celsia. V noci a k ránu se ale mohou od středy objevit četné přízemní mrazíky. Meteorologové očekávají v příštích dnech časté přeháňky, na horách budou i sněhové. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).


Dnes bude obloha zatažená až oblačná, na většině území zaprší, na hřebenech hor se mohou přechodně objevit i sněhové vločky. Nelze vyloučit ani ojedinělou bouřku. K večeru bude srážek a oblačnosti částečně ubývat. Odpolední teploty vystoupí nejčastěji na 10 až 14 stupňů Celsia, při déletrvajícím slunečním svitu může být ještě o stupeň tepleji.

V úterý už může být místy i polojasno, znovu se objeví přeháňky, nad 1200 metrů smíšené nebo sněhové. Teploty se budou pohybovat od 10 do 14 stupňů. Středa má být polojasná až oblačná, místy bude zataženo s přeháňkami. Nejnižší noční teploty klesnou na sedm až tři stupně, při zmenšené oblačnosti až na jeden stupeň nad nulou a objeví se četné přízemní mrazíky, které meteorologové očekávají i ve zbytku týdne. Teploty nepřesáhnou 15 stupňů. Ve čtvrtek se obloha vyjasní, pršet už by mělo místy jen ve východní polovině republiky. Nejvyšší denní teploty budou od 12 do 16 stupňů Celsia.
V pátek se mohou ráno a dopoledne objevit mlhy nebo nízká oblačnost. Během dne bude mraků přibývat a na severovýchodě výjimečně i zaprší. Nejvyšší denní teploty zamíří k 17 stupňům.
O víkendu bude proměnlivá oblačnost, v sobotu bude místy pršet, teploměr ukáže 15 až 19 stupňů. V neděli a pondělí se znovu ochladí na 12 až 17 stupňů.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram vstoupí do 57. ročníku ve znamení Anglie Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram vstoupí do 57. ročníku ve znamení Anglie Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram se v roce 2026 uskuteční už po … Dejte si pauzu od alkoholu. Statistiky z příbramských silnic mluví jasně Dejte si pauzu od alkoholu. Statistiky z příbramských silnic mluví jasně Je tady měsíc, který každoročně prověřuje pevnou vůli tisíců lidí. Do dalšího ročníku … V lomu Amerika zemřel muž. Po pádu zůstal zaklíněný v koruně stromu V lomu Amerika zemřel muž. Po pádu zůstal zaklíněný v koruně stromu Hasiči, záchranáři a policité ve čtvrtek 5. února zasahovali v bývalém lomu Velká … Řidiči se u Milína srazili a nakonec volali policii kvůli chybějícímu řidičáku Řidiči se u Milína srazili a nakonec volali policii kvůli chybějícímu řidičáku Dopravní nehoda se stala ve čtvrtek 5. února krátce před půl druhou odpoledne na … Takového pacienta tu ještě neměli. Netopýr s obříma ušima unikl kočce, nyní se o letouna starají ve stanici Takového pacienta tu ještě neměli. Netopýr s obříma ušima unikl kočce, nyní se o letouna starají ve stanici Ve zvířecí kartotéce Záchranné stanice Ochrany fauny ČR v Hrachově se poprvé objevil … Pozor na parfém XENA – může ohrozit zdraví a obsahuje zakázané látky Pozor na parfém XENA – může ohrozit zdraví a obsahuje zakázané látky Ministerstvo zdravotnictví ČR varuje spotřebitele před parfémovou vodou XENA, PARFUM … Cizinci podle policie páchají méně zločinů než dřív. Nejčastěji je to ohrožení pod vlivem návykové látky Cizinci podle policie páchají méně zločinů než dřív. Nejčastěji je to ohrožení pod vlivem návykové látky Kriminalita cizinců ve Středočeském kraji loni meziročně klesla. Cizinci spáchali 1036 … Budíček ve tři ráno, o padesát procent víc soli. Proč nejsou ulice v Příbrami suché? Budíček ve tři ráno, o padesát procent víc soli. Proč nejsou ulice v Příbrami suché? Když začne padat sníh nebo se tvoří námraza, vyrážejí technické služby Příbram do … Nepřehlédněte Nový vedoucí lékař urgentního příjmu: Jsem rád, že jsem právě v Příbrami Nový vedoucí lékař urgentního příjmu: Jsem rád, že jsem právě v Příbrami MUDr. Pavel Poláček je novou tváří příbramské nemocnice. Má bohaté zkušenosti ze … ROZHOVOR
Příbram se chystá na podnikatelský ples roku Příbram se chystá na podnikatelský ples roku Okresní hospodářská komora v Příbrami zve všechny milovníky společenských večerů na …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz