Teplota v ČR dnes překonala 35 stupňů Celsia, padlo 15 rekordů
19. července 2022 (18:55)
Úterý bylo v Česku jedním z nejteplejších dní letošního roku. V Kopistech a Doksanech naměřili shodně 35,2 stupně Celsia, což bylo nejvíc v zemi. Padlo také 15 teplotních rekordů pro 19. červenec na stanicích, které měří alespoň 30 let. Novinářům to řekl Pavel Borovička z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Výstraha před vedry platí v České republice až do čtvrtka.
"Teplotní rekordy jsme zaznamenali zejména na severozápadě Čech," uvedl meteorolog. Například stanice Plzeň-Bolevec naměřila rovných 35 stupňů Celsia. V Tušimicích má nové maximum pro tento den hodnotu 34,5 stupně, ve Stříbře 34,1 stupně a v Chebu 33,8 stupně. V Kopistech a Doksanech bylo dnes sice nejtepleji v zemi, ale nové rekordy to nebyly.
"Vysoké hodnoty ale naměřily i horské stanice," podotkl Borovička. Rekord tak padl například na Labské boudě, kde bylo 23,9 stupně Celsia.
Podle meteorologů má ve čtvrtek sice do země dorazit studená fronta, nicméně před ní ještě budou teploty na většině území překračovat 31 stupňů Celsia. Ve středu teploty v nížinách vystoupají ještě výše než dnes, na 33 až 37 stupňů.
Odborníci doporučují lidem v horkém počasí dostatečně pít a omezit pohyb v poledních a časně odpoledních hodinách. Varují před úpalem a úžehem a rychlými přechody mezi klimatizovanými a rozpálenými prostory. Ve stínu a v klidu by měli zůstávat zejména lidé se zdravotními obtížemi, senioři a malé děti.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Putování Lázského nemehla po Brdech míří už po čtrnácté na vrch Popleta
Tradiční jarní pochod s humorem a pohodovou atmosférou se vrací. Už v sobotu 7. března …
POZNÁVÁME BRDY
RE/MAX Nova roste: Chci makléřům vytvořit podmínky, které jinde nenajdou, říká Jan Kvída
Když před třemi měsíci vstupovala kancelář RE/MAX Nova na příbramský realitní trh, …
PR
Příbram zvládla dramatickou pětisetovou bitvu. Ústí nad Labem porazila 3:2
Volejbalisté VK Trox Příbram zvládli důležité utkání 24. kola ČEZ extraligy. Na domácí …
SPORT
Tipy na víkend: Karneval, koncert, sport i pohádky v kině
Pokud ještě nemáte plány na víkend, Příbramsko nabízí hned několik zajímavých akcí pro …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Oslavy MDŽ na Rožmitálsku: tradice, poděkování i společná setkání
Mezinárodní den žen, který si každoročně připomínáme 8. března, je svátkem věnovaným …
Tankování v Příbrami: Konflikt na Blízkém východě výrazně zdražil pohonné hmoty
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 33,90 Kč do 37,90 …
AKTUÁLNĚ
Řidič najel na sraženou zvěř
V pátek 6. března zasahovali hasiči u další nehody mezi Rožmitálem a Voltuší.
AKTUALIZOVÁNO
Příbram zakročí proti popíjení. Další ulice budou bez alkoholu
Město Příbram chystá rozšíření obecně závazné vyhlášky, která zakazuje konzumaci …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
„Tohle nikdo nečekal.“ Michal Dlouhý v Příbrami oznámil 2. řadu Zločinů Velké Prahy
Festival Sherlock v Příbrami přinesl zásadní novinku. Historik, scenárista a odborný …
KULTURA
Nehoda blokuje provoz nad Rožmitálem, několik zraněných
Ve čtvrtek odpoledne se na silnici č. 119 nad Rožmitálem u Voltuše srazily dva osobní …
AKTUALIZOVÁNO





