4. 6. svátek má Dalibor




Teplo jako luxus? Příbramská teplárenská zdražila nejvíce v rámci republiky

5. ledna 2019   (08:51)
Teplo jako luxus? Příbramská teplárenská zdražila nejvíce v rámci republiky

Nikde se nezdražovalo tak, jako v Příbrami.



Jak už název napovídá, tak Příbram získala prvenství ve velmi nepopulárním odvětví. Zdražení Příbramské teplárenské je vůbec nejvyšším v České republice. Zatímco většina tepláren zvedla ceny od 0 do 6%, tak v Příbrami je nyní teplo dražší o 25%. Od začátku listopadu tak platí cena 730 korun za gigajoule, a v novém roce dolů nepůjde.

Hodně peněz za málo muziky
Cena tepla je rozdílná v rámci celé republiky. Například v Třebíči stojí gigajoule 498 korun. V tomto městě v letošním roce ke zdražení nedošlo. V našem hlavním městě, které je těsně za Příbramí, stojí gigajoule 715 korun.

Vedení podniku tvrdí, že za to může unijní systém emisních povolenek. Kvůli nákupu dalších 132 tisíc kusů je nutné zvednout koncovou cenu. Není tak divu, že velká spousta lidí začíná vyhledávat alternativní zdroje tepla. V panelových domech se to dá řešit tepelným čerpadlem nebo zemním plynem, pakliže si nájemníci pořídí společný domovní kotel.

Městský podíl na majetku teplárny definitivně spěje k prodeji. 2. října byla podepsána smlouva o společném prodeji majetku Příbramské teplárenské a města Příbrami formou výběrového řízení.

Podpisem smlouvy mezi městem, správcem konkurzní podstaty teplárny, poradenskou firmou a vyhlašovatelem výběrového řízení by mělo město Příbram získat 14 % z celkové částky společného prodeje.

„Jedná se o historický okamžik, kdy po devatenácti letech se tato známá kauza blíží k rozuzlení,“ komentoval podpis smlouvy příbramský starosta Jindřich Vařeka s připomenutím, že dořešením záležitosti se vedení radnice zabývalo velice intenzivně a díky tomu mohlo dojít k zásadnímu zlomu v této kauze.

„To, co městu z teplárny po těch letech zbylo, jsou pouze distribuční sítě. Předpokládáme však, že se společného prodeje zúčastní ti největší hráči energetického trhu a celková cena za prodej teplárny by se tak mohla vyšplhat do řádu stovek milionů korun,“ vysvětlil Vařeka. „K samotné výplatě čtrnáctiprocentního podílu města by mělo dojít v únoru 2019,“ doplnil.

Jak naloží nový vlastník s cenami tepla, je momentálně ve hvězdách.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: pmr








Další články

Letní víkendová linka z Příbrami do Brd startuje v sobotu Letní víkendová linka z Příbrami do Brd startuje v sobotu Víkendová linka bude turistům a cyklistům k dispozici i v letošním roce. Spoj začne … AKTUÁLNĚ Triatlonové drama v Příbrami pokračovalo ve štafetách Triatlonové drama v Příbrami pokračovalo ve štafetách Po sobotním mistrovství České republiky ve sprint triatlonu pokračoval nabitý … SPORT Odsouzení z příbramské věznice pomáhají v Zotavovně Pracov. Spolupráci představili během Dne dětí Odsouzení z příbramské věznice pomáhají v Zotavovně Pracov. Spolupráci představili během Dne dětí Dlouhodobá spolupráce mezi Věznicí Příbram a ZZMS Zotavovnou Pracov získala o … NEPŘEHLÉDNĚTE „Je to splněný životní sen.“ Kristýna Branišová z Příbrami se stala mistryní Evropy ve wellness fitness „Je to splněný životní sen.“ Kristýna Branišová z Příbrami se stala mistryní Evropy ve wellness fitness Příbram má další výraznou sportovní osobnost. Kristýna Branišová, rodačka z Příbrami, … ROZHOVOR Příbramské divadlo uvede už ve čtvrtek premiéru Zamilovaného Shakespeara Příbramské divadlo uvede už ve čtvrtek premiéru Zamilovaného Shakespeara Jak mohla vzniknout největší milostná hra všech dob? Odpověď nabízí romantická komedie … VIDEO Drkolnov vře kvůli plánovanému parkovišti. Město říká, že reaguje na dlouhodobé prosby obyvatel. Petice tvrdí opak Drkolnov vře kvůli plánovanému parkovišti. Město říká, že reaguje na dlouhodobé prosby obyvatel. Petice tvrdí opak Na příbramském Drkolnově se rozhořel spor o plánované parkoviště v Družstevní ulici. … AKTUÁLNĚ /FOTO UVNITŘ/ Policie pátrá po šestnáctileté dívce z Příbramska /FOTO UVNITŘ/ Policie pátrá po šestnáctileté dívce z Příbramska Policie České republiky vyhlásila pátrání po šestnáctileté Janě Bohaté z Příbramska. … AKTUÁLNĚ Čapí rodinky pod dohledem kamer: V Milíně i v Rožmitále lidé sledují malé čápy Čapí rodinky pod dohledem kamer: V Milíně i v Rožmitále lidé sledují malé čápy Návrat čápů každoročně přitahuje pozornost lidí napříč regionem. Zatímco v Milíně už … NEPŘEHLÉDNĚTE Srážka dvou aut u Dubence: Zraněnou řidičku museli hasiči z vozu vyprostit Srážka dvou aut u Dubence: Zraněnou řidičku museli hasiči z vozu vyprostit Dvě osobní auta se v úterý odpoledne srazila na silnici 18 u obce Dubenec na … AKTUALIZOVÁNO
Hlubošská olympiáda, tradice, která vede děti ke sportu Hlubošská olympiáda, tradice, která vede děti ke sportu Mateřská škola Hluboš letos uspořádala již 18. ročník Hlubošské olympiády, tradiční … ŠKOLSTVÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz