6. 6. svátek má Norbert

Teplé počasí neovlivnilo kvalitu vody na koupalištích

27. července 2019   (18:57)
Teplé počasí neovlivnilo kvalitu vody na koupalištích
foto: ředočeského kraje

Prázdniny jsou už skoro ve své polovině a počasí přímo vybízí k vodním radovánkám. Ve Středočeském kraji jsou zprovozněna všechna sledovaná a kontrolovaná přírodní koupaliště a podle posledních provedených rozborů je situace velice příznivá.



Výrazně teplé počasí jak na konci června, tak i ve druhé polovině července kvalitu vod zatím významně neovlivnily. Dny s tropickými teplotami a bezoblačné slunečné počasí jsou většinou spouštěčem pro růst fytoplanktonu, což se pak projeví i na zhoršené kvalitě vody, letošní sezóna se zatím vyvíjí příznivě.

Na většině sledovaných lokalit je kvalita hodnocených vod na stupni 1, pouze na několika přírodních koupalištích hygienici zaznamenali mírně zhoršenou vodu.

Konkrétně se jedná o Nový rybník v Příbrami a Pilský rybník u městečka Sedlec-Prčice.

Právě na těchto lokalitách došlo k rozvoji fytoplanktonu a voda má sníženou průhlednost. Podstatnou část fytoplanktonu tvoří řasy, obsahy sinic jsou zatím zanedbatelné.

Další kolo kontrol na většině sledovaných koupacích oblastí a koupališť ve volné přírodě proběhne začátkem příštího týdne.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: KHS Středočeského kraje
autor: top








Další články

Některé byty se neprodají ani po půl roce. Proč? Některé byty se neprodají ani po půl roce. Proč? Ještě před pár lety stačilo vystavit byt na internet a během několika dnů byl prodaný. … PR ALKAFEST se vrací na Nový rybník. Příbram čeká den plný hudby, zábavy a setkávání bez bariér ALKAFEST se vrací na Nový rybník. Příbram čeká den plný hudby, zábavy a setkávání bez bariér Do areálu Nového rybníka v Příbrami míří v sobotu 6. června další ročník oblíbeného … KULTURA Tipy na víkend: Bleší a farmářské trhy, tradiční pouť i program pro sportovce Tipy na víkend: Bleší a farmářské trhy, tradiční pouť i program pro sportovce Tento víkend se bude v centru Příbrami konat hned několik trhů a jarmarků. Na … NEPŘEHLÉDNĚTE Tanky, výbuchy i premiéra CV90. Bahna 2026 promění Brdy v obří bojiště Tanky, výbuchy i premiéra CV90. Bahna 2026 promění Brdy v obří bojiště Už tuto sobotu 6. června se v Brdech u Strašic uskuteční Bahna 2026 – Den pozemního … AKTUÁLNĚ Obrazem: Starosedlský Hrádek oslavil 650 let velkolepým setkáním rodáků a bohatým programem Obrazem: Starosedlský Hrádek oslavil 650 let velkolepým setkáním rodáků a bohatým programem Starosedlský Hrádek na Příbramsku oslavil v sobotu 30. května významné jubileum 650 … ZAJÍMAVOSTI Sekat, nebo nese­kat? Příbram řeší, jak má vypadat městská zeleň. Lidé se přou o vysokou trávu u Nováku Sekat, nebo nese­kat? Příbram řeší, jak má vypadat městská zeleň. Lidé se přou o vysokou trávu u Nováku Vysoká tráva v městských parcích a na sídlištích — pro někoho nepořádek, pro jiného … ANKETA Chlapce na Příbramsku zabila elektřina, vylezl na stožár vysokého napětí Chlapce na Příbramsku zabila elektřina, vylezl na stožár vysokého napětí V obci Chotilsko ve čtvrtek večer zemřel nezletilý chlapec po zásahu elektrickým … AKTUÁLNĚ Tam, kde vznikala Rusalka. Vysoká u Příbramě okouzlila Antonína Dvořáka a okouzlí i vás Tam, kde vznikala Rusalka. Vysoká u Příbramě okouzlila Antonína Dvořáka a okouzlí i vás Vysoká u Příbramě láká nejen milovníky hudby, ale i návštěvníky, kteří chtějí poznat … TIP NA VÝLET Pozor za volantem! Podél silnic pracuje i těžká technika. Kvůli sovám někde sekání musí počkat Pozor za volantem! Podél silnic pracuje i těžká technika. Kvůli sovám někde sekání musí počkat Řidiči na Příbramsku i v dalších částech Středočeského kraje si v těchto dnech mohou … DOPRAVA
Ceny pohonných hmot v Příbrami spadly o koruny Ceny pohonných hmot v Příbrami spadly o koruny Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,90 Kč do 41,50 Kč … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz