Tento týden přinese tropy, bouřky i krupobití
5. července 2021 (15:42)
foto: ilustr/pixabay
Podle meteorologů nás v tomto týdnu čekají tropické teploty, které s sebou přinesou velmi silné bouřky.
Tento týden přinese hodně proměnlivé počasí a od středy se vrátí bouřky doprovázené krupobitím, přívalovým deštěm a silným větrem.
Nejtepleji bude v úterý, kdy zaznamenáme první tropický den letošních prázdnin. V odpoledních maximech naměříme 28 až 32 stupňů. Oblačnosti bude nejméně z celého týdne – bude jasno až polojasno, večer na jihozápadě a západě území bude docházet k přibývání oblačnosti s deštěm a místy bouřkami.
Od středy bude počasí ovlivňovat vlnící se studená fronta. Po tropické noci, kdy nebudou teploty klesat pod 20 stupňů, rtuť teploměru vystoupá až na 31 stupňů. Zpočátku dne bude jasno až polojasno, postupně bude docházet od západu k přibývání oblačnosti s deštěm a místy bouřkami. Ty budou i silné a doprovázené krupobitím, přívalovým deštěm a silným větrem.
Ve čtvrtek nás čeká podobné počasí jako ve středu. Převládat bude oblačno, během dne až zataženo, postupně s deštěm a místy i s bouřkami. Odpolední teploty vystoupí na 22 až 26 stupňů.
V pátek bude oblačno až zataženo, déšť, místy opět silné bouřky. Odpolední teploty 22 až 26 stupňů, v bouřkách vítr zesílí.
O víkendu bude převládat polojasno až oblačno, pouze ojediněle s přeháňkami nebo bouřkami. Nejvyšší odpolední teploty se budou pohybovat na letních hodnotách mezi 21 až 26 stupni Celsia.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
V domovech ve Středočeském kraji je téměř 2000 lůžek pro lidi s demencemi
V domovech ve Středočeském kraji je téměř 2000 míst pro lidi s demencemi. V krajských …
Stavební uzávěra smetena ze stolu. Co teď čeká Fantovu louku
Rada města Příbrami neschválila vyhlášení stavební uzávěry na Fantově louce. Pro návrh …
Politika
Na Příbramsku znovu sněží, vyšší polohy jsou zasněžené po celý den
Odpolední teploty se dnes ve Středočeském kraji a v Praze pohybovaly většinou mezi 3 …
Mezinárodní soutěž už po šestnácté: zapojit se mohou i mladí milovníci lesa
Mezinárodní vědomostní soutěž YPEF (Young People in European Forests – Mladí lidé v …
Lucie Pudilová je zpět! Ve Stuttgartu ji čeká jeden z nejtěžších soubojů kariéry
Po osmiměsíční pauze způsobené zraněním se Lucie Pudilová vrací do OKTAGONU. Česká …
Nový traktor v Rožmitále nahradil dva starší stroje, které byly v provozu desítky let
Město Rožmitál pod Třemšínem pokračuje v modernizaci svých provozů. Technické služby …
V ulici Politických vězňů se střetl osobák s popeláři
V pondělí před 9. hodinou ranní se stala dopravní nehoda v Příbrami v ulici …
FOTO
Na Příbramsku hrozí ledovka až do poledne
Meteorologové varují, že přes naše území postupuje tlaková níže k severu. V noci …
Vláda chce omezit slevy v obchodech. Řetězce varují: Zdražíme. A zákazníci to pocítí jako první
Současná vládní koalice zvažuje úpravu pravidel pro slevové akce v supermarketech. …
Nepřehlédněte
Ledňáčci v posilovnách: novoroční nadšení, které často končí ještě v lednu
Začátek roku má v posilovnách jedno společné. Plná parkoviště, obsazené stroje a …




