17. 1. svátek má Drahoslav
Tento týden byl zahájen svoz bioodpadu

7. dubna 2019   (12:05)
Tento týden byl zahájen svoz bioodpadu

Teď už vám nic nebrání v zahájení prací na svých zahrádkách.


Patrně jste si všimli, že v minulých týdnech byly po Příbrami rozmístěny hnědé kontejnery různých velikostí. Ty slouží na svoz bioodpadu, který bude každý týden odvážen.

Kromě toho jsou na víkendy v období od dubna do listopadu přistavovány dva velkoobjemové kontejnery do vybraných lokalit v Příbrami a okolních osadách. Technické služby města Příbram ale varují, že pokud bude do kontejneru odkládán jiný materiál, než bioodpad, nebude příště na toto místo kontejner přistaven. Kompletní rozpis míst najdete dole pod textem.

Příbram zajišťuje místo pro celoroční odběr biodpadu, a to ve sběrném dvoře. O zavádění celoročního svozu zatím nepočítá.

"Nebudeme zajišťovat celoroční svoz. Povinností je zajistit celoroční odběr. Při kompostování na volné ploše se kompostovací proces v zimních měsících nerozjede. Zbytky ze zahrad jsme schopni deponovat v kompostárně do doby zahájení kompostování," řekla mluvčí radnice Eva Švehlová. Podle ní kvůli povinnosti celoročního odběru bioodpadu vzrostou požadavky na plochu. "Je bezpodmínečné při současném a budoucím rozsahu služby zvětšit plochu kompostárny. To je investice v miliónech korun," řekla Švehlová.

A co do hnědých kontejnerů patří? Například listí, tráva, zbytky ovoce a zeleniny, zbytky rostlin, hlína, spadané ovoce atd. Naopak do něj nikdy nesmíte vhazovat zbytky jídel, oleje, kosti, maso, exkrementy masožravých zvířat, znečištěné piliny a další nerozložitelné odpady.

Do kontejneru je doporučeno házet i suchou trávu. Ta se sice smí pálit, ale pouze za předpokladu, že je opravdu suchá a není ničím kontaminovaná. Přesto je její vyhození do kontejneru na bioodpad bezpečnějším a ekologičtějším řešením, než pálení.
 
5. - 8. 4.          Lazec, U Prokopa
12. - 15. 4.       Žežice, P. Bezruče
18. - 20. 4.       Baník 2 (Na Struhách), Na Vršku
20. 4. - 23. 4.   Jarolímkovy sady, Zavržice
26. 4. 29. 4.     Fibichova, Zdaboř    
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: redDalší články

Hasiči likvidovali požár auta, mezitím byli okradeni Hasiči likvidovali požár auta, mezitím byli okradeni Dosud neznámý pachatel využil nestřeženého momentu a okradl příbramské hasiče. 17. ledna 2020   (14:03) Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení K uvalení vazby byly dva důvody ze tří možných. 17. ledna 2020   (13:17) Martin Macík je táta a poskočil do TOP 5 Martin Macík je táta a poskočil do TOP 5 V Praze se závodníkovi narodila dcerka Mia. Do další dakarské etapy tak Martin Macík vyrážel nabitý novou energií 17. ledna 2020   (11:07) Čelní střet dvou vozidel uzavřel silnici mezi Dlouhou Lhotou a Obořištěm Čelní střet dvou vozidel uzavřel silnici mezi Dlouhou Lhotou a Obořištěm Nehoda si vyžádala zranění jedné osoby 17. ledna 2020   (08:47) Nová podoba kašny zvedla mnohé občany Petrovic ze židlí. Vítězná moderní varianta se jim nelíbí Nová podoba kašny zvedla mnohé občany Petrovic ze židlí. Vítězná moderní varianta se jim nelíbí Zastupitelé obdrželi dokument podepsaný 173 občany, kteří s moderní kašnou nesouhlasí. O nové podobě kašny by se mělo znovu rozhodnout v březnu 17. ledna 2020   (06:07) Ve středočeské části CHKO Brdy loni ubylo přestupků Ve středočeské části CHKO Brdy loni ubylo přestupků Policisté kontrolují CHKO pomocí terénních vozidel, čtyřkolek a v roce 2017 se do monitoringu zapojily i policejní drony. 16. ledna 2020   (19:26) Česká pošta varuje před podvodnou soutěží o mobilní telefon Česká pošta varuje před podvodnou soutěží o mobilní telefon Před fiktivní soutěží o mobilní telefon iPhone 11 varuje Česká pošta. Na sociálních sítích se začaly objevovat klamavé zprávy. Podvodná hra se projevuje také formou úhrady poštovného ve výši 51 korun. 16. ledna 2020   (17:06) Vozidlo na čerpání betonu zasáhlo o elektrické vedení, hasiči povolali energetiky Vozidlo na čerpání betonu zasáhlo o elektrické vedení, hasiči povolali energetiky Energetici před dalšími pracemi odpojí v místě elektřinu 16. ledna 2020   (14:01) Policie stíhá muže kvůli střelbě na auto a cisternu, hrozí mu 20 let vězení Policie stíhá muže kvůli střelbě na auto a cisternu, hrozí mu 20 let vězení Kriminalisté zahájili proti pětatřicetiletému muži z Prahy trestní stíhání pro pokus zvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného na dvou a více osobách 16. ledna 2020   (13:09) Nepřehlédněte Příbramští policisté pátrají po svědcích dvou dopravních nehod Příbramští policisté pátrají po svědcích dvou dopravních nehod Příbramští policisté hledají svědky dvou dopravních nehod, ke kterým došlo 13. - 14. ledna 16. ledna 2020   (11:01)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz