22. 4. svátek má Evžénie

Tento týden byl zahájen svoz bioodpadu

7. dubna 2019   (12:05)
Tento týden byl zahájen svoz bioodpadu

Teď už vám nic nebrání v zahájení prací na svých zahrádkách.


Patrně jste si všimli, že v minulých týdnech byly po Příbrami rozmístěny hnědé kontejnery různých velikostí. Ty slouží na svoz bioodpadu, který bude každý týden odvážen.

Kromě toho jsou na víkendy v období od dubna do listopadu přistavovány dva velkoobjemové kontejnery do vybraných lokalit v Příbrami a okolních osadách. Technické služby města Příbram ale varují, že pokud bude do kontejneru odkládán jiný materiál, než bioodpad, nebude příště na toto místo kontejner přistaven. Kompletní rozpis míst najdete dole pod textem.

Příbram zajišťuje místo pro celoroční odběr biodpadu, a to ve sběrném dvoře. O zavádění celoročního svozu zatím nepočítá.

"Nebudeme zajišťovat celoroční svoz. Povinností je zajistit celoroční odběr. Při kompostování na volné ploše se kompostovací proces v zimních měsících nerozjede. Zbytky ze zahrad jsme schopni deponovat v kompostárně do doby zahájení kompostování," řekla mluvčí radnice Eva Švehlová. Podle ní kvůli povinnosti celoročního odběru bioodpadu vzrostou požadavky na plochu. "Je bezpodmínečné při současném a budoucím rozsahu služby zvětšit plochu kompostárny. To je investice v miliónech korun," řekla Švehlová.

A co do hnědých kontejnerů patří? Například listí, tráva, zbytky ovoce a zeleniny, zbytky rostlin, hlína, spadané ovoce atd. Naopak do něj nikdy nesmíte vhazovat zbytky jídel, oleje, kosti, maso, exkrementy masožravých zvířat, znečištěné piliny a další nerozložitelné odpady.

Do kontejneru je doporučeno házet i suchou trávu. Ta se sice smí pálit, ale pouze za předpokladu, že je opravdu suchá a není ničím kontaminovaná. Přesto je její vyhození do kontejneru na bioodpad bezpečnějším a ekologičtějším řešením, než pálení.
 
5. - 8. 4.          Lazec, U Prokopa
12. - 15. 4.       Žežice, P. Bezruče
18. - 20. 4.       Baník 2 (Na Struhách), Na Vršku
20. 4. - 23. 4.   Jarolímkovy sady, Zavržice
26. 4. 29. 4.     Fibichova, Zdaboř    
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: redDalší články

"Pokud se zastupitelé rozhodnou, že aquapark nebude, tak jej do dvou let zavřeme," říká Martin Buršík v pořadu Na slovíčko "Pokud se zastupitelé rozhodnou, že aquapark nebude, tak jej do dvou let zavřeme," říká Martin Buršík v pořadu Na slovíčko Zastavili jsme se na slovíčko u místostarosty Martina Buršíka. 22. dubna 2019   (20:33) Od zítřejšího rána nastanou ideální podmínky pro riziko požárů. K teplu se připojí i silný vítr Od zítřejšího rána nastanou ideální podmínky pro riziko požárů. K teplu se připojí i silný vítr Pro následující dny platí výstraha ohledně silného větru a sucha. 22. dubna 2019   (17:00) Město Dobříš letos oslaví Den Země zejména s dětmi Město Dobříš letos oslaví Den Země zejména s dětmi Mezinárodní den bude oslaven i na Dobříši. 22. dubna 2019   (14:56) Velikonoční neděle byla ve znamení sportu Velikonoční neděle byla ve znamení sportu Více jak tři stovky účastníků měl letos 64. ročník silničního běhu mezi Rožmitálem pod Třemšínem a Březnicí. 22. dubna 2019   (11:33) Do zastupitelstva míří návrh na přenositelnost parkovacích lístků Do zastupitelstva míří návrh na přenositelnost parkovacích lístků Parkování patří k největším tématům ve městě. 22. dubna 2019   (08:42) Zelenočerný tým předvedl na stadionu perfektní výkon Zelenočerný tým předvedl na stadionu perfektní výkon 1.FK Příbram – FC Viktoria Plzeň 1:1 (1:1) V neděli 21. dubna přivítala ve 29. kole FORTUNA:LIGY domácí Příbram na svém stadionu na Litavce tým z Plzně. 22. dubna 2019   (06:48) Muzeum přizpůsobí prohlídku Prokopské štoly dětem Muzeum přizpůsobí prohlídku Prokopské štoly dětem Dětská varianta bude k dispozici od května tohoto roku. 21. dubna 2019   (18:19) Dnes si připomínáme Zmrtvýchvstání Páně Dnes si připomínáme Zmrtvýchvstání Páně Dnešní den je tím nejdůležitějším v křesťanském kalendáři. 21. dubna 2019   (14:14) Příbramské náměstí ochromil nález podezřelého kufru. Na místě zasahoval pyrotechnik! Příbramské náměstí ochromil nález podezřelého kufru. Na místě zasahoval pyrotechnik! Náměstí 17. listopadu bylo uzavřeno 21. dubna 2019   (10:39) AKTUÁLNĚ Provozovatelé kolotočů píšou zastupitelům: Nová vyhláška nás zničí Provozovatelé kolotočů píšou zastupitelům: Nová vyhláška nás zničí Poplatek za zábor veřejného prostranství se několikanásobně zvýšil. 21. dubna 2019   (09:23)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz