25. 8. svátek má Radim

Tento týden byl zahájen svoz bioodpadu

7. dubna 2019   (12:05)
Tento týden byl zahájen svoz bioodpadu

Teď už vám nic nebrání v zahájení prací na svých zahrádkách.


Patrně jste si všimli, že v minulých týdnech byly po Příbrami rozmístěny hnědé kontejnery různých velikostí. Ty slouží na svoz bioodpadu, který bude každý týden odvážen.

Kromě toho jsou na víkendy v období od dubna do listopadu přistavovány dva velkoobjemové kontejnery do vybraných lokalit v Příbrami a okolních osadách. Technické služby města Příbram ale varují, že pokud bude do kontejneru odkládán jiný materiál, než bioodpad, nebude příště na toto místo kontejner přistaven. Kompletní rozpis míst najdete dole pod textem.

Příbram zajišťuje místo pro celoroční odběr biodpadu, a to ve sběrném dvoře. O zavádění celoročního svozu zatím nepočítá.

"Nebudeme zajišťovat celoroční svoz. Povinností je zajistit celoroční odběr. Při kompostování na volné ploše se kompostovací proces v zimních měsících nerozjede. Zbytky ze zahrad jsme schopni deponovat v kompostárně do doby zahájení kompostování," řekla mluvčí radnice Eva Švehlová. Podle ní kvůli povinnosti celoročního odběru bioodpadu vzrostou požadavky na plochu. "Je bezpodmínečné při současném a budoucím rozsahu služby zvětšit plochu kompostárny. To je investice v miliónech korun," řekla Švehlová.

A co do hnědých kontejnerů patří? Například listí, tráva, zbytky ovoce a zeleniny, zbytky rostlin, hlína, spadané ovoce atd. Naopak do něj nikdy nesmíte vhazovat zbytky jídel, oleje, kosti, maso, exkrementy masožravých zvířat, znečištěné piliny a další nerozložitelné odpady.

Do kontejneru je doporučeno házet i suchou trávu. Ta se sice smí pálit, ale pouze za předpokladu, že je opravdu suchá a není ničím kontaminovaná. Přesto je její vyhození do kontejneru na bioodpad bezpečnějším a ekologičtějším řešením, než pálení.
 
5. - 8. 4.          Lazec, U Prokopa
12. - 15. 4.       Žežice, P. Bezruče
18. - 20. 4.       Baník 2 (Na Struhách), Na Vršku
20. 4. - 23. 4.   Jarolímkovy sady, Zavržice
26. 4. 29. 4.     Fibichova, Zdaboř    
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: redDalší články

Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Některé domácnosti v Příbrami jsou bez elektřiny Zaměstnanci energetické společnosti pracují na odstranění závady 24. srpna 2019   (19:29) Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Přijďte si poslechnout Olgu Lounovou. V Příbrami vystoupí zdarma Koncert se uskuteční v Hornickém muzeu v Příbrami. 24. srpna 2019   (15:18) V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika V Příbrami jsou lokality, kam se nedostane těžká hasičská technika Ani k jednomu z tzv. křížových domů se nedostane výšková technika. Kritických míst je však v Příbrami daleko více 24. srpna 2019   (12:10) Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Kvůli trvalému suchu skončí příští týden provoz plavebního výtahu na Orlíku Příští týden poklesne hladina vody pod hranici, která je potřebná pro provoz lodního výtahu 24. srpna 2019   (09:47) Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz