26. 6. svátek má Adriana

Tento týden byl zahájen svoz bioodpadu

7. dubna 2019   (12:05)
Tento týden byl zahájen svoz bioodpadu

Teď už vám nic nebrání v zahájení prací na svých zahrádkách.


Patrně jste si všimli, že v minulých týdnech byly po Příbrami rozmístěny hnědé kontejnery různých velikostí. Ty slouží na svoz bioodpadu, který bude každý týden odvážen.

Kromě toho jsou na víkendy v období od dubna do listopadu přistavovány dva velkoobjemové kontejnery do vybraných lokalit v Příbrami a okolních osadách. Technické služby města Příbram ale varují, že pokud bude do kontejneru odkládán jiný materiál, než bioodpad, nebude příště na toto místo kontejner přistaven. Kompletní rozpis míst najdete dole pod textem.

Příbram zajišťuje místo pro celoroční odběr biodpadu, a to ve sběrném dvoře. O zavádění celoročního svozu zatím nepočítá.

"Nebudeme zajišťovat celoroční svoz. Povinností je zajistit celoroční odběr. Při kompostování na volné ploše se kompostovací proces v zimních měsících nerozjede. Zbytky ze zahrad jsme schopni deponovat v kompostárně do doby zahájení kompostování," řekla mluvčí radnice Eva Švehlová. Podle ní kvůli povinnosti celoročního odběru bioodpadu vzrostou požadavky na plochu. "Je bezpodmínečné při současném a budoucím rozsahu služby zvětšit plochu kompostárny. To je investice v miliónech korun," řekla Švehlová.

A co do hnědých kontejnerů patří? Například listí, tráva, zbytky ovoce a zeleniny, zbytky rostlin, hlína, spadané ovoce atd. Naopak do něj nikdy nesmíte vhazovat zbytky jídel, oleje, kosti, maso, exkrementy masožravých zvířat, znečištěné piliny a další nerozložitelné odpady.

Do kontejneru je doporučeno házet i suchou trávu. Ta se sice smí pálit, ale pouze za předpokladu, že je opravdu suchá a není ničím kontaminovaná. Přesto je její vyhození do kontejneru na bioodpad bezpečnějším a ekologičtějším řešením, než pálení.
 
5. - 8. 4.          Lazec, U Prokopa
12. - 15. 4.       Žežice, P. Bezruče
18. - 20. 4.       Baník 2 (Na Struhách), Na Vršku
20. 4. - 23. 4.   Jarolímkovy sady, Zavržice
26. 4. 29. 4.     Fibichova, Zdaboř    
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: redDalší články

V pondělí nás v redakci navštívilo miminko měsíce dubna V pondělí nás v redakci navštívilo miminko měsíce dubna Maminka a tatínek Karinky si přijeli pro zasloužený dárkový balíček 26. června 2019   (06:09) V domě s pečovatelskou službou v Rožmitále pod Třemšínem zahořelo lůžko V domě s pečovatelskou službou v Rožmitále pod Třemšínem zahořelo lůžko Bylo evakuováno celkem 13 osob, předběžná škoda činí 300 000 korun 25. června 2019   (22:17) Nejoblíbenější příbramskou herečkou je Anna Fixová, mezi herci se prosadil Jiří Vojta Nejoblíbenější příbramskou herečkou je Anna Fixová, mezi herci se prosadil Jiří Vojta Do ankety přišlo 1500 lístků. 25. června 2019   (19:57) Placení parkovného přes chytrý telefon je otázkou několika vteřin Placení parkovného přes chytrý telefon je otázkou několika vteřin Po instalaci aplikace, prvním zadání registrační značky a spárování s platební kartou již nemusíte při dalších platbách zadávat žádné údaje 25. června 2019   (16:55) Dopravní nehoda osobního automobilu omezuje provoz v ulici Husova Dopravní nehoda osobního automobilu omezuje provoz v ulici Husova Osobní vozidlo značky Hyundai narazilo do zábrany vedle vozovky a zablokovalo jeden jízdní pruh, na místě se tvoří kolony 25. června 2019   (14:37) AKTUÁLNĚ Město je ochotno podílet se na výstavbě protihlukových stěn Jihovýchodního obchvatu Město je ochotno podílet se na výstavbě protihlukových stěn Jihovýchodního obchvatu V pátek 21. června měli občané možnost předkládat připomínky ke stavbě obchvatu. Své námitky podalo i samotné město 25. června 2019   (12:52) Alka má nové vedení Alka má nové vedení Novou ředitelkou je Mgr. Lenka Mottlová, která má mnohaleté zkušenosti s řízením a rozvojem sociálních služeb pro cílovou skupinu osob se zdravotním postižením. 25. června 2019   (09:51) Uplynulá sobota změnila život hned několika rodinám Uplynulá sobota změnila život hned několika rodinám Při sobotních dopravních nehodách bylo zraněno 11 osob, pro pět z nich přilétl vrtulník 25. června 2019   (07:31) Tropy ve městě? Nemusí být úmorné Tropy ve městě? Nemusí být úmorné Venkovní bazén pojede tento týden ve víkendovém režimu a otevře již v 11 hodin 25. června 2019   (06:01) Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Namol opilý muž urážel matku a napadl příbuzného, policisté ho odvezli k vystřízlivění na záchytku Dechová zkouška u dotyčného vykázala hodnotu bezmála tři promile alkoholu. 24. června 2019   (19:41)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz