22. 7. svátek má Magdaléna

Tento týden bude tropický. Skočte do vody, je čistá

4. června 2019   (06:03)
Tento týden bude tropický. Skočte do vody, je čistá

Většina koupališť nečeká se zahájením sezóny až na začátek prázdnin


Ačkoliv počasí uplynulých dnů příliš k vodě nelákalo, hygienici již v polovině května koupací sezonu rozběhli a začali kontrolovat kvalitu vody na přírodních koupalištích.
Tento týden bude tropický, a tak jsme pro vás  zjistili, jak jsou na tom koupaliště v okolí Příbrami.

Kvalita vody v koupacích oblastech, které jsou veřejně přístupné, ale nemají provozovatele, se kontroluje každých 14 dní, letos od půlky května do konce srpna. Jedná se o oblasti, které využívá ke koupání větší počet osob a byly zařazeny na tzv. "Seznam sledovaných míst".
 
Voda ve všech takovýchto kontrolovaných oblastech (Nový Rybník v Příbrami, VN Orlík – Lavičky, Popelíky,Trhovky, Podskalí, VN Slapy – Živohošť, Županovice) je vhodná ke koupání, jen Pilský Rybník u Jetřichovic má zhoršené smyslově postižitelné vlastnosti vody. Znamená to, že voda je kalná nebo může zapáchat rybinou, pro lidi ale nepředstavuje žádné nebezpečí a dá se v ní koupat.

Jakost vody v koupalištích, která jsou provozována soukromou osobou, nechává sledovat na své vlastní náklady provozovatel. Ten musí ze zákona zároveň zajistit sběr odpadků, provoz toalet a údržbu ploch.  

Bio koupaliště Jince oficiálně zahajuje sezónu tuto sobotu.
V polovině dubna byla celá nádrž biotopu vypuštěna, aby mohlo být vyčištěno dno, opraveno čerpadlo a rozvody. Zároveň s tím byly odstraněny uhynulé rostliny a vysázeny nové bakterie a zooplankton. Po neúspěšné loňské sezóně se vrací provozovatel z předchozích let, který kromě nutné údržby nechal zrekonstruovat zázemí pro zaměstnance a venkovní občerstvení. Stejně jako minulý rok vás čeká vodní fotbal, beachvolejbal a prolézačky pro děti.
 
Koupaliště v Obecnici se v těchto dnech čistí a bude otevřeno v polovině června.
 
Koupaliště v Březnici bude vzhledem k technických problémům otevřeno až 1. července.

Samozřejmě je možné se koupat i jinde než na výše uvedených koupacích místech.  Ale kvalita vody z hlediska využití pro vodní rekreaci a koupání zde není nikým sledována, koupání je na vlastní riziko a zodpovědnost za koupání dětí nesou rodiče.


 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz

autor: mir foto pixabayDalší články

Zcizil gumové bonbóny, mléko a rybičky v tomatě. Nemá-li kachní žaludek, je mu zle ještě teď Zcizil gumové bonbóny, mléko a rybičky v tomatě. Nemá-li kachní žaludek, je mu zle ještě teď Zloděj, který vnikl do tří chat v katastru obce Čím, byl zřejmě velmi hladový. Zcizil vše, co se dá zkonzumovat 22. července 2019   (12:18) Opilý řidič naboural do policejního auta se zapnutými majáky Opilý řidič naboural do policejního auta se zapnutými majáky Zkouška na alkohol ukázala u řidiče hodnotu 2,5 promile 22. července 2019   (10:17) Teploty až 35 stupňů, tropický týden začíná Teploty až 35 stupňů, tropický týden začíná Ideální příležitost vzít si dovolenou a celý týden odpočívat u vody 22. července 2019   (08:49) I přívalové deště mohou být noční můrou. Obyvatelé Hornického náměstí o tom ví své I přívalové deště mohou být noční můrou. Obyvatelé Hornického náměstí o tom ví své Za deště jsou obyvatelé Hornického náměstí v pohotovosti. Již několikrát se stalo, že se jim při přívalových deštích voda dostala do nemovitostí 22. července 2019   (06:18) Cyklista po střetu s nákladním vozem skončil v nemocnici Cyklista po střetu s nákladním vozem skončil v nemocnici Doprava je v místě omezena 21. července 2019   (18:55) Olympiáda seniorů se blíží, přihlášky se přijímají v Senior Pointu Olympiáda seniorů se blíží, přihlášky se přijímají v Senior Pointu Cílem pobytu je zvýšení úrovně pohybových aktivit seniorů. 21. července 2019   (17:12) Zvěř zavinila na Příbramsku čtvrtinu nehod Zvěř zavinila na Příbramsku čtvrtinu nehod Jak reagovat při setkání se zvěří na komunikaci? 21. července 2019   (14:32) Na Dobříši vzniká rekordní pikniková deka Na Dobříši vzniká rekordní pikniková deka Šijí spolu děti, jejich rodiče a babičky. Chceme, aby se lidé na chvíli zastavili a zamysleli se nad tím, co je v životě důležité. Že to není o honbě za penězi, ale o tom být spolu,“ říká Jakub Jánský, předseda správní rady nadačního fondu Děti bez mobilu 21. července 2019   (11:32) Dedič odhlavičkoval všechny body těsně před koncem utkání Dedič odhlavičkoval všechny body těsně před koncem utkání SFC Opava - 1.FK Příbram 1:0 (0:0) V sobotu 20. července zavítala ve 2. kole FORTUNA:LIGY Příbram na stadion v Městských sadech do Opavy. 21. července 2019   (09:19) Příbramská radnice bude mít opravenou fasádu a okna za 3 miliony korun Příbramská radnice bude mít opravenou fasádu a okna za 3 miliony korun Stavební práce by měly být hotovy během podzimu. 21. července 2019   (06:57)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz