20. 10. svátek má Vendelín

Tento týden bude tropický. Skočte do vody, je čistá

4. června 2019   (06:03)
Tento týden bude tropický. Skočte do vody, je čistá

Většina koupališť nečeká se zahájením sezóny až na začátek prázdnin


Ačkoliv počasí uplynulých dnů příliš k vodě nelákalo, hygienici již v polovině května koupací sezonu rozběhli a začali kontrolovat kvalitu vody na přírodních koupalištích.
Tento týden bude tropický, a tak jsme pro vás  zjistili, jak jsou na tom koupaliště v okolí Příbrami.

Kvalita vody v koupacích oblastech, které jsou veřejně přístupné, ale nemají provozovatele, se kontroluje každých 14 dní, letos od půlky května do konce srpna. Jedná se o oblasti, které využívá ke koupání větší počet osob a byly zařazeny na tzv. "Seznam sledovaných míst".
 
Voda ve všech takovýchto kontrolovaných oblastech (Nový Rybník v Příbrami, VN Orlík – Lavičky, Popelíky,Trhovky, Podskalí, VN Slapy – Živohošť, Županovice) je vhodná ke koupání, jen Pilský Rybník u Jetřichovic má zhoršené smyslově postižitelné vlastnosti vody. Znamená to, že voda je kalná nebo může zapáchat rybinou, pro lidi ale nepředstavuje žádné nebezpečí a dá se v ní koupat.

Jakost vody v koupalištích, která jsou provozována soukromou osobou, nechává sledovat na své vlastní náklady provozovatel. Ten musí ze zákona zároveň zajistit sběr odpadků, provoz toalet a údržbu ploch.  

Bio koupaliště Jince oficiálně zahajuje sezónu tuto sobotu.
V polovině dubna byla celá nádrž biotopu vypuštěna, aby mohlo být vyčištěno dno, opraveno čerpadlo a rozvody. Zároveň s tím byly odstraněny uhynulé rostliny a vysázeny nové bakterie a zooplankton. Po neúspěšné loňské sezóně se vrací provozovatel z předchozích let, který kromě nutné údržby nechal zrekonstruovat zázemí pro zaměstnance a venkovní občerstvení. Stejně jako minulý rok vás čeká vodní fotbal, beachvolejbal a prolézačky pro děti.
 
Koupaliště v Obecnici se v těchto dnech čistí a bude otevřeno v polovině června.
 
Koupaliště v Březnici bude vzhledem k technických problémům otevřeno až 1. července.

Samozřejmě je možné se koupat i jinde než na výše uvedených koupacích místech.  Ale kvalita vody z hlediska využití pro vodní rekreaci a koupání zde není nikým sledována, koupání je na vlastní riziko a zodpovědnost za koupání dětí nesou rodiče.


 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: www.pribram.cz

autor: mir foto pixabayDalší články

Modernizace lodního výtahu na Orlíku bude o 35 milionů dražší, než se předpokládalo Modernizace lodního výtahu na Orlíku bude o 35 milionů dražší, než se předpokládalo Práce na modernizaci potrvají zhruba jeden rok. 20. října 2019   (19:55) Polámali vysazené stromy, zničili dětem hračky Polámali vysazené stromy, zničili dětem hračky V Kosově Hoře vandalové opakovaně ničí obecní park 20. října 2019   (16:23) Billa se vrací k igelitovým taškám. Za papírové padlo 300 stromů měsíčně Billa se vrací k igelitovým taškám. Za papírové padlo 300 stromů měsíčně Původní záměr využití papírových tašek se neosvědčil, lidé je používali jednorázově. 20. října 2019   (13:02) Máte už přezuto? Zimní sezona se blíží Máte už přezuto? Zimní sezona se blíží Slunečním paprskům sice neodzvonilo, zodpovědní řidiči ale už teď přemýšlí o tom, kdy přezují na zimní pneumatiky. 20. října 2019   (11:34) Posvícení bývalo nejoblíbenějším svátkem na venkově Posvícení bývalo nejoblíbenějším svátkem na venkově Na dnešní den připadá Havelské posvícení. Drží se především tam, kde není známé přesné datum posvěcení kostela 20. října 2019   (08:49) Rybáři vylovili z Dolejší Obory přes dvě tuny ryb. Nechyběly ani štiky Rybáři vylovili z Dolejší Obory přes dvě tuny ryb. Nechyběly ani štiky Na výlovu se podílelo patnáct rybářů. 20. října 2019   (06:40) Na záchranu obděnického kostela vybrali lidé přes 200 tisíc korun Na záchranu obděnického kostela vybrali lidé přes 200 tisíc korun Obděnický kostel patří k nejstarším církevním stavbám v regionu 19. října 2019   (17:08) Stupidita v praxi. Mladíci si natáčeli ničení lampy v Příbrami Stupidita v praxi. Mladíci si natáčeli ničení lampy v Příbrami Video zveřejnili na sociální síti 19. října 2019   (10:07) Nepřehlédněte Hasiči cvičili likvidaci požáru se závěsným bambivakem Hasiči cvičili likvidaci požáru se závěsným bambivakem Cvičení se zúčastnilo osmnáct hasičských jednotek 19. října 2019   (09:09) Fontána v Příbrami dostane novou hudbu. Bude hrát písně Karla Gotta Fontána v Příbrami dostane novou hudbu. Bude hrát písně Karla Gotta Písně Karla Gotta si přáli občané Příbrami. V centru města budou k slyšení až do zazimování kašny 19. října 2019   (06:45) NepřehlédněteKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz