6. 8. svátek má Oldřiška
Tento rok jsme přivítali pětimiliontého návštěvníka

5. listopadu 2019   (16:51)
Tento rok jsme přivítali pětimiliontého návštěvníka

Přinášíme rozhovor s Tomášem Pečenkou, majitelem a šéfredaktorem portálu pribram.cz.Kolik lidí se podílí na zpravodajství pribram.cz?
V současné době je tým složený z devíti redaktorů, z nichž je v zaměstnaneckém poměru pět. Dá se říci, že po mnoha letech se redakční obsazení ustálilo. Jsem velice rád, že všichni pracují každý den na sto procent, a to včetně víkendů a státních svátků. Nejnovější členem redakce je Miluška Ritschlová, která přinesla mezi nás pozitivní náladu. Je to žena, která má spoustu nápadů a energie.

Na sociálních sítích jste zaznamenali raketový vzestup
Ano, jsme za to vděčni. Jen na Facebooku máme vytvořeno několik profilů, které jsou zaměřené na hlavní zpravodajství nebo na dopravní zprávy. Celkem nás sleduje 26 500 lidí. Snažíme se jít s dobou, jsme i na Instagramu, který spíš bereme jako odlehčení. Po několika letech jsme také obnovili profil na Twitteru.

Jak si vysvětlujete stoupající návštěvnost?
Tak je to určitě dáno dobou. Spousta lidí přešla z tištěných médií na on-line. Doba je uspěchaná a čtenáři chtějí informace o aktuálních událostech ihned, ne zítra, pozítří… Na to jsme před lety vsadili a přineslo to ovoce. Snažíme se přinášet aktuality co možná nejdříve. Z tohoto důvodu je také složení redakce tak velké. Jsme 24 hodin denně připraveni přinášet informace přímo z míst událostí. Nechceme a nikdy nepůjdeme cestou ostatních malých příbramských portálků, které u nás čerpají informace a s ilustrační fotkou a naším textem informují z tepla domova. Je to pro nás úsměvné, nedávno zkopírovali náš článek i s překlepem v textu, který jsme vzápětí opravili. U nich zůstal dodnes.

Kolik lidí denně navštěvuje pribram.cz?
V posledních měsících je to v průměru přes dvacet pět tisíc lidí denně, ale výjimkou nejsou dny, kdy k nám zavítá i přes sto tisíc lidí za den. Na konci října jsme přivítali pětimiliontého návštěvníka. Lidé v tomto roce zhlédli více než deset milionů našich stránek. Oproti loňskému roku je to opět raketový vzrůst návštěvnosti. Rád bych touto cestou všem návštěvníkům portálu pribram.cz velice poděkoval za přízeň.

Máte nějaké cíle, kterých byste rádi dosáhli?
Určitě. Snažíme se rozšířit naše řady o kvalitní obchodní zástupce, v této oblasti trochu „plaveme“.  Ono bez inzerentů provozovat portál nelze, nebýt našich obchodních partnerů, dávno bychom zanikli. Naopak se nám podařilo navázat spolupráci s portálem Seznam.cz, kde naše články mohou čtenáři vidět na hlavní stránce již měsíc, to je asi největší odměna, kterou jsme tento rok dostali. Jediný problém, který řešíme je, že se nám vlivem stoupající návštěvnosti přehlcuje databáze webhostingu a občas máme výpadky. V jeden moment se stává, že je na webu i 3000 lidí on-line a to je problém. Snažíme se to řešit.

Jak probíhá klasický den redaktora?
Na tuto otázku nelze úplně odpovědět. Nikdy nevíme, co nás daný den čeká. Někdy hledáme témata po celý den, jindy zase nevíme, kam dřív „skočit.“ Události přicházejí bez ohlášení. Jsme také velice vděčni našim čtenářům, kteří nám dávají podněty. Tímto bych rád vyzval každého čtenáře, který by měl návrh na článek, aby se nám kdykoliv ozval.

V pozici šéfredaktora pracujete sedmým rokem, baví Vás stále toto zaměstnání?
V poslední době jsem dostal několik lukrativních nabídek na práci v celostátních médiích. Nechal jsem si čas na rozmyšlenou, ale pravděpodobně odmítnu. Jsem rozený Příbramák, žiji v tomto městě od narození, práce na místní úrovni by mi chyběla. I když je toto povolání velice časově náročné, mám ho rád, naplňuje mě. Jsou ale věci, které bych za pomoci zpravodajského portálu rád změnil.
 
 
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: red

Další články

Poprvé v historii přivítá hvožďanský špejchar návštěvníky. Rekonstrukce stála už 10 milionů korun Poprvé v historii přivítá hvožďanský špejchar návštěvníky. Rekonstrukce stála už 10 milionů korun Obnova hlavní části hvožďanského špejcharu, který patří ke gotické tvrzi, se chýlí ke konci. V sobotu 5. září památka poprvé ve své historii přivítá veřejnost. Součástí slavnostního otevření je program pro děti i dospělé. 6. srpna 2020   (17:00) Strakonická silnice byla uzavřena. Po střetu tří aut začalo jedno hořet Strakonická silnice byla uzavřena. Po střetu tří aut začalo jedno hořet Čtvrteční odpoledne přineslo opět komplikace na silnici I/4 u odbočky na Orlickou přehradu. 6. srpna 2020   (13:48) Dohodáři dostanou kompenzační bonus za dopady šíření koronaviru Dohodáři dostanou kompenzační bonus za dopady šíření koronaviru Pracovníci na dohodu mohou žádat o 350 korun na den za období od 12. března do 8. června 6. srpna 2020   (12:16) Slepička ukončil kariéru. Chce trénovat a hrát v nižších soutěžích Slepička ukončil kariéru. Chce trénovat a hrát v nižších soutěžích Příbramský odchovanec již nebude působit jako hráč ligového mužstva. 6. srpna 2020   (11:08) Produkce ryb v Česku loni meziročně klesla o 3,5 procenta na 20.986 tun Produkce ryb v Česku loni meziročně klesla o 3,5 procenta na 20.986 tun Podle údajů Českého statistického úřadu se spotřeba ryb v Česku pohybuje v posledních letech kolem 5,5 kilogramu ryb na osobu ročně. 6. srpna 2020   (09:47) Odložte deštníky, připravte plavky. Tropy hlásí návrat Odložte deštníky, připravte plavky. Tropy hlásí návrat Jízda historickými vozy i rock'n'roll. V Rožmitále zažijete Retro den Jízda historickými vozy i rock'n'roll. V Rožmitále zažijete Retro den Místní dráha v Rožmitále pod Třemšínem a Podbrdské muzeum oslaví narozeniny spolu. V sobotu 22. srpna čeká návštěvníky celodenní program s historickými projížďkami, výstavami a hudbou. Končí se o půlnoci. 6. srpna 2020   (06:40) Další nebezpečná vlna podvodů na Facebooku. Hackeři zveřejňují statusy pod vaší identitou Další nebezpečná vlna podvodů na Facebooku. Hackeři zveřejňují statusy pod vaší identitou Příbramská nemocnice láká na výstavu Úsměv a radost Příbramská nemocnice láká na výstavu Úsměv a radost V pořadí třetí letošní výstavou pokračuje sezóna 2020 v galerii Oblastní nemocnice Příbram. 5. srpna 2020   (19:50)
Štítná žláza: Malý orgán, který dokáže napáchat velké problémy Štítná žláza: Malý orgán, který dokáže napáchat velké problémy Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo. 5. srpna 2020   (16:08)
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz