14. 8. svátek má Alan

Téměř polovina lidí roušky v obchodech a při cestování veřejnou dopravou neodloží

8. července 2020   (09:54)
Téměř polovina lidí roušky v obchodech a při cestování veřejnou dopravou neodloží

Z výsledků ankety, kterou jsme zveřejnili 1. července, vyplývá, že lidé jsou vůči nemoci covid-19 i nadále obezřetní.


V ČR stoupl během úterý počet potvrzených případů covidu-19 o 119 na 12 685, uvedlo po úterní půlnoci ministerstvo zdravotnictví. O svátcích v neděli a v pondělí bylo odhaleno 75 a 51 nových případů, jenže se provedlo nejméně testů za dva týdny. Dosud zemřelo 351 nakažených. Aktuálně nemocných je 4424, většina má jen mírný průběh. V nemocnici leží podle úterních údajů 133 nakažených, třináct je ve vážném stavu.

Z výsledků ankety, kterou jsme zveřejnili 1. července, vyplývá, že lidé jsou vůči nemoci covid-19 i nadále obezřetní

Celkem do dnešního dne hlasovalo 643 čtenářů. Většina lidí (55%) nebude již v obchodech ani při cestování veřejnou hromadnou dopravou mít zakrytá ústa a nos. Ostatní hlasující (45%) se vyjádřili opačně, i nadále budou do obchodů a při cestování dodržovat opatření.


 
Od začátku epidemie ve středních Čechách onemocnělo covidem-19 1265 lidí, kdy drtivá většina se již uzdravila. Podle hygieniků je v kraji 170 nemocných. V rámci kraje 24 lidí v souvislosti s koronavirem podlehlo, na Příbramsku zemřeli dva muži v seniorském věku.
Nejvíc lidí se v rámci středních Čech nakazilo v Praze-východ, kde hygienici od začátku epidemie evidovali 250 nakažených. Nejlépe si vedl Rakovník, zde onemocnělo 22 lidí.

K dnešnímu dni je nejpříznivější situace na Příbramsku a Mladoboleslavsku, kde zůstává po jednom pacientovi s nákazou covid-19. V těchto okresech byl téměř stejný počet nemocných, a to 53 Příbramsko a 56 Mladoboleslavsko.
K přenosu nemoci covid-19 dochází podle odborníků Evropského centra pro infekční nemoci zejména v kancelářích, továrnách, kostelech, restauracích, na večírcích, v nákupních centrech, ubytovacích zařízeních, lekcích tance, výletních lodích nebo v dopravních prostředcích.
 
Povinná dezinfekce byla v ČR spolu s nošením roušek a zachováváním rozestupů jedním z hlavních nástrojů boje proti šíření infekce. Podle vydaných mimořádných opatření musí být i nadále dezinfikované například prostory restaurací nebo vnitřních sportovišť, dezinfekce musí být podle aktuálních nařízení k dispozici také zákazníkům všech obchodů.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: pribram.cz_Jakub Pečenka

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Věřící oslaví o víkendu nanebevzetí Panny Marie na Svaté Hoře Věřící oslaví o víkendu nanebevzetí Panny Marie na Svaté Hoře V mrazáku prošlé pečivo a párky, znečištěné a zaprášené podlahy. Hygienici zasahovali v kempu na Podskalí V mrazáku prošlé pečivo a párky, znečištěné a zaprášené podlahy. Hygienici zasahovali v kempu na Podskalí V občerstvení byl okamžitě pozastaven výkon činnosti. 13. srpna 2020   (15:46) Řecko nebude požadovat testy na covid od českých občanů, oznámil Babiš Řecko nebude požadovat testy na covid od českých občanů, oznámil Babiš Odběrová místa, která byla kvůli očekávanému náporu turistů zmobilizována, podle Babiše mají zůstat v novém režimu, aby byla připravena na případný nárůst počtu nakažených. 13. srpna 2020   (15:35) Sloupky v Pražské ulici nereagovaly na sirénu záchranky Sloupky v Pražské ulici nereagovaly na sirénu záchranky Ve středu 12. srpna v odpoledních hodinách došlo k situaci, kdy nově instalované sloupky nereagovaly na sirénu vozidel záchranné služby. 13. srpna 2020   (14:03) V příštím týdnu má do Řecka letět asi 4800 Čechů, děti do deseti let na testy nemusí V příštím týdnu má do Řecka letět asi 4800 Čechů, děti do deseti let na testy nemusí Nepřehlédněte V pátek dorazí silné bouřky s přívalovým deštěm a kroupami, varují meteorologové V pátek dorazí silné bouřky s přívalovým deštěm a kroupami, varují meteorologové Každá třetí domácnost přišla o část příjmu, uvedl průzkum Každá třetí domácnost přišla o část příjmu, uvedl průzkum Pandemie koronaviru a s ní spojená vládní omezení zasáhla celou tuzemskou ekonomiku. 13. srpna 2020   (11:11) Zavedené hračkářství v Příbrami hledá nového provozovatele. Z časových důvodů nemohu pokračovat, říká majitelka obchodu Zavedené hračkářství v Příbrami hledá nového provozovatele. Z časových důvodů nemohu pokračovat, říká majitelka obchodu Před třemi lety bylo otevřelo v Příbrami (v Dlouhé ulici) neobyčejné hračkářství s kvalitními hračkami, které neobsahují plasty a zároveň rozvíjejí potenciál vašich dětí. Majitelka obchodu však z časových důvodů nemůže obchod dále provozovat. 13. srpna 2020   (09:01) Má malé děti a vlastní podnikání. Přesto věnuje svůj čas onkologicky nemocným pacientům Má malé děti a vlastní podnikání. Přesto věnuje svůj čas onkologicky nemocným pacientům
Přehledně: Počty nakažených covidem v jednotlivých obcích na Příbramsku Přehledně: Počty nakažených covidem v jednotlivých obcích na Příbramsku
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz