23. 4. svátek má Vojtěch

Teenageři a bezdomovci se shlukují v obchodních centrech a obtěžují zákazníky

23. února 2019   (17:59)
Teenageři a bezdomovci se shlukují v obchodních centrech a obtěžují zákazníky

K popíjení alkoholických nápojů si stále častěji vybírají supermarkety v Příbrami


Obchodní centra se stále častěji potýkají s narušováním pořádku nezletilými osobami a bezdomovci. Ti se scházejí ve vestibulech, kde obtěžují nakupující. Zatímco mladiství zde vysedávají a hlasitými projevy nebo hudbou krátí svůj čas, lidé bez domova zde nacházejí teplo v zimních měsících. 

Nebývá ani výjimkou, že bezdomovci požadují po lidech peníze, alkohol a nebo cigarety. Své zkušenosti s bezdomovci mají i samotní prodavači a zaměstnanci bezpečnostních služeb nákupních center. Často kradou, jí potraviny přímo u regálů, posedávají před obchodem a obtěžují zákazníky. 

Na sociálních sítích lidé diskutují především o nepořádku v OC Skalka. 
"Už tam holku nakupovat nepustím, samej ožrala a feťák," zněl příspěvek na Facebooku.
"Prodávají tam pervitin přímo před vchodem. Je jim úplně jedno, že na ně koukáte," popsala svou zkušenost další obyvatelka Příbrami.

"Co
se týká problematiky narušování klidu v OC Skalka, pak Vás musím odkázat na majitele či provozovatele tohoto OC," sdělila portálu pribram.cz JUDr. Jaroslava Vodičková, velitelka Městské policie Příbram.
"Na toto místo Městská policie Příbram byla za poslední čtyři měsíce volána pouze na krádeže v obchodech, volně pobíhajícího psa v obchodě a v jednom případě na problematickou osobu. Porušování vyhlášky města Příbram č. 3/2018 o zákazu požívání alkoholických nápojů, jsme za poslední dobu řešili jen v rámci pravidelné pochůzkové činnosti. V případě porušování vyhlášek města se mohou občané obracet na městskou policií či Policii ČR na bezplatných linkách 156 a 158," doplnila Vodičková.


 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: topDalší články

Na některých parkovištích je možné zaparkovat pouze na hodinu Na některých parkovištích je možné zaparkovat pouze na hodinu Parkoviště u obchodních domů pomalu začínají přistupovat na tuto novinku. 23. dubna 2019   (06:20) "Pokud se zastupitelé rozhodnou, že aquapark nebude, tak jej do dvou let zavřeme," říká Martin Buršík v pořadu Na slovíčko "Pokud se zastupitelé rozhodnou, že aquapark nebude, tak jej do dvou let zavřeme," říká Martin Buršík v pořadu Na slovíčko Zastavili jsme se na slovíčko u místostarosty Martina Buršíka. 22. dubna 2019   (20:33) Od zítřejšího rána nastanou ideální podmínky pro riziko požárů. K teplu se připojí i silný vítr Od zítřejšího rána nastanou ideální podmínky pro riziko požárů. K teplu se připojí i silný vítr Pro následující dny platí výstraha ohledně silného větru a sucha. 22. dubna 2019   (17:00) Město Dobříš letos oslaví Den Země zejména s dětmi Město Dobříš letos oslaví Den Země zejména s dětmi Mezinárodní den bude oslaven i na Dobříši. 22. dubna 2019   (14:56) Velikonoční neděle byla ve znamení sportu Velikonoční neděle byla ve znamení sportu Více jak tři stovky účastníků měl letos 64. ročník silničního běhu mezi Rožmitálem pod Třemšínem a Březnicí. 22. dubna 2019   (11:33) Do zastupitelstva míří návrh na přenositelnost parkovacích lístků Do zastupitelstva míří návrh na přenositelnost parkovacích lístků Parkování patří k největším tématům ve městě. 22. dubna 2019   (08:42) Zelenočerný tým předvedl na stadionu perfektní výkon Zelenočerný tým předvedl na stadionu perfektní výkon 1.FK Příbram – FC Viktoria Plzeň 1:1 (1:1) V neděli 21. dubna přivítala ve 29. kole FORTUNA:LIGY domácí Příbram na svém stadionu na Litavce tým z Plzně. 22. dubna 2019   (06:48) Muzeum přizpůsobí prohlídku Prokopské štoly dětem Muzeum přizpůsobí prohlídku Prokopské štoly dětem Dětská varianta bude k dispozici od května tohoto roku. 21. dubna 2019   (18:19) Dnes si připomínáme Zmrtvýchvstání Páně Dnes si připomínáme Zmrtvýchvstání Páně Dnešní den je tím nejdůležitějším v křesťanském kalendáři. 21. dubna 2019   (14:14) Příbramské náměstí ochromil nález podezřelého kufru. Na místě zasahoval pyrotechnik! Příbramské náměstí ochromil nález podezřelého kufru. Na místě zasahoval pyrotechnik! Náměstí 17. listopadu bylo uzavřeno 21. dubna 2019   (10:39) AKTUÁLNĚKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz