27. 5. svátek má Valdemar

Teenageři a bezdomovci se shlukují v obchodních centrech a obtěžují zákazníky

23. února 2019   (17:59)
Teenageři a bezdomovci se shlukují v obchodních centrech a obtěžují zákazníky

K popíjení alkoholických nápojů si stále častěji vybírají supermarkety v Příbrami


Obchodní centra se stále častěji potýkají s narušováním pořádku nezletilými osobami a bezdomovci. Ti se scházejí ve vestibulech, kde obtěžují nakupující. Zatímco mladiství zde vysedávají a hlasitými projevy nebo hudbou krátí svůj čas, lidé bez domova zde nacházejí teplo v zimních měsících. 

Nebývá ani výjimkou, že bezdomovci požadují po lidech peníze, alkohol a nebo cigarety. Své zkušenosti s bezdomovci mají i samotní prodavači a zaměstnanci bezpečnostních služeb nákupních center. Často kradou, jí potraviny přímo u regálů, posedávají před obchodem a obtěžují zákazníky. 

Na sociálních sítích lidé diskutují především o nepořádku v OC Skalka. 
"Už tam holku nakupovat nepustím, samej ožrala a feťák," zněl příspěvek na Facebooku.
"Prodávají tam pervitin přímo před vchodem. Je jim úplně jedno, že na ně koukáte," popsala svou zkušenost další obyvatelka Příbrami.

"Co
se týká problematiky narušování klidu v OC Skalka, pak Vás musím odkázat na majitele či provozovatele tohoto OC," sdělila portálu pribram.cz JUDr. Jaroslava Vodičková, velitelka Městské policie Příbram.
"Na toto místo Městská policie Příbram byla za poslední čtyři měsíce volána pouze na krádeže v obchodech, volně pobíhajícího psa v obchodě a v jednom případě na problematickou osobu. Porušování vyhlášky města Příbram č. 3/2018 o zákazu požívání alkoholických nápojů, jsme za poslední dobu řešili jen v rámci pravidelné pochůzkové činnosti. V případě porušování vyhlášek města se mohou občané obracet na městskou policií či Policii ČR na bezplatných linkách 156 a 158," doplnila Vodičková.


 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: topDalší články

Příbram plánuje revitalizaci Komenského náměstí Příbram plánuje revitalizaci Komenského náměstí V rámci rekonstrukce budou vyměněny i inženýrské sítě. 27. května 2019   (13:21) Aktuálně: Dodávka narazila do budovy soudu, jako zázrakem se nikomu nic nestalo Aktuálně: Dodávka narazila do budovy soudu, jako zázrakem se nikomu nic nestalo Došlo k materiálním škodám jak na voze, tak i na budově 27. května 2019   (10:46) AKTUÁLNĚ Divadlo patřilo dětem Divadlo patřilo dětem Slunečné počasí přispělo k hojné účasti třináctého ročníku Divadlo patří dětem. 27. května 2019   (08:41) Letošní Rally Příbram bylo odpískáno. Proč? Letošní Rally Příbram bylo odpískáno. Proč? Zdaleka ne všichni partneři řekli hned své "ano", nad rozpočtem viselo příliš mnoho otazníků 27. května 2019   (05:58) Příbramský lesopark je plný bylinek Příbramský lesopark je plný bylinek Zatímco děti do svých košíků naškubaly, na co přišly, maminky si pečlivě vybíraly jen jedlé kousky 26. května 2019   (18:15) Zelesafest 2019 opět všechny sjednotil, ať už přijeli odkudkoliv Zelesafest 2019 opět všechny sjednotil, ať už přijeli odkudkoliv Od pátku 24. května do neděle se u Kamýka nad Vltavou konal třídenní 17. ročník neziskového hudebního festivalu s názvem Zelesa. 26. května 2019   (13:46) Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů Korzo Obora - kdo přišel, nechtěl domů Nemalovalo se na obličej, ale na papír. Nechytala se wifina, ale kapři. Nesedělo se u stolu, ale na trávě 26. května 2019   (11:21) Aktuálně: U vážné dopravní nehody přistával vrtulník, odletěl prázdný. Mladík náraz do stromu nepřežil Aktuálně: U vážné dopravní nehody přistával vrtulník, odletěl prázdný. Mladík náraz do stromu nepřežil Tragická dopravní nehoda se odehrála u obce Řeteč 26. května 2019   (08:17) AKTUÁLNĚ Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony Ve Starém Rožmitále se rozezněly zvony Kostel Povýšení sv. Kříže, který je nerozlučně spjat s Jakubem Janem Rybou, otevřel své dveře i na Noc kostelů 26. května 2019   (07:07) FOTOGALERIE Vršovický klokan odkopl 1.FK do barážového duelu proti Zbrojovce Vršovický klokan odkopl 1.FK do barážového duelu proti Zbrojovce 1.FK Příbram – FK Dukla Praha 3:2 (1:1) V sobotu 25. května přivítala v posledním pátém nadstavbovém kole o záchranu FORTUNA:LIGY domácí Příbram na svém stadionu na Litavce Duklu. 25. května 2019   (21:00)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz