23. 8. svátek má Sandra

Teenageři a bezdomovci se shlukují v obchodních centrech a obtěžují zákazníky

23. února 2019   (17:59)
Teenageři a bezdomovci se shlukují v obchodních centrech a obtěžují zákazníky

K popíjení alkoholických nápojů si stále častěji vybírají supermarkety v Příbrami


Obchodní centra se stále častěji potýkají s narušováním pořádku nezletilými osobami a bezdomovci. Ti se scházejí ve vestibulech, kde obtěžují nakupující. Zatímco mladiství zde vysedávají a hlasitými projevy nebo hudbou krátí svůj čas, lidé bez domova zde nacházejí teplo v zimních měsících. 

Nebývá ani výjimkou, že bezdomovci požadují po lidech peníze, alkohol a nebo cigarety. Své zkušenosti s bezdomovci mají i samotní prodavači a zaměstnanci bezpečnostních služeb nákupních center. Často kradou, jí potraviny přímo u regálů, posedávají před obchodem a obtěžují zákazníky. 

Na sociálních sítích lidé diskutují především o nepořádku v OC Skalka. 
"Už tam holku nakupovat nepustím, samej ožrala a feťák," zněl příspěvek na Facebooku.
"Prodávají tam pervitin přímo před vchodem. Je jim úplně jedno, že na ně koukáte," popsala svou zkušenost další obyvatelka Příbrami.

"Co
se týká problematiky narušování klidu v OC Skalka, pak Vás musím odkázat na majitele či provozovatele tohoto OC," sdělila portálu pribram.cz JUDr. Jaroslava Vodičková, velitelka Městské policie Příbram.
"Na toto místo Městská policie Příbram byla za poslední čtyři měsíce volána pouze na krádeže v obchodech, volně pobíhajícího psa v obchodě a v jednom případě na problematickou osobu. Porušování vyhlášky města Příbram č. 3/2018 o zákazu požívání alkoholických nápojů, jsme za poslední dobu řešili jen v rámci pravidelné pochůzkové činnosti. V případě porušování vyhlášek města se mohou občané obracet na městskou policií či Policii ČR na bezplatných linkách 156 a 158," doplnila Vodičková.


 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: topDalší články

Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30) Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Pravidelné výlovy, vysazení čisticích rostlin a zvýšení průtoku vody. To vše by mělo zkvalitnit vodu v Novém rybníce 23. srpna 2019   (06:08) Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Nejhorší kvalita vody je v Pilském rybníku na Příbramsku 22. srpna 2019   (18:35) Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Počítejte se zdržením 22. srpna 2019   (16:00) Na jih bez objížďky. Most na Strakonické je již průjezdný Na jih bez objížďky. Most na Strakonické je již průjezdný Uzavírka měla původně trvat zhruba o měsíc déle. 22. srpna 2019   (14:45) Výdaje rodičů po návratu dětí do škol letos opět mírně vzrostou Výdaje rodičů po návratu dětí do škol letos opět mírně vzrostou Domácnosti v tíživé sociální situaci můžou požádat Úřad práce ČR o jednorázovou dávku pomoci v hmotné nouzi na vzdělání. 22. srpna 2019   (12:22) Objednal si přes internet dvanáct balíků sena, zaplatil tisíce a nedostal nic Objednal si přes internet dvanáct balíků sena, zaplatil tisíce a nedostal nic Zaplatil dopředu na bankovní účet 22. srpna 2019   (09:22)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz