Technické služby zahajují svoz vánočních stromků. Budou zkompostovány
5. ledna 2023 (15:20)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Dřevní štěpka napomáhá ke správnému procesu tlení rostlinných materiálů. Výsledkem je kvalitní kompost, který bude poté využit na rekultivaci zeleně ve městě.
Svátkem Tří králů, který je ji ž tento pátek, pro mnohé rodiny definitivně končí Vánoce. Z domácností mizí vánoční výzdoba, odzdobují se vánoční stromky. Pryč je naštěstí doba, kdy se každoročně začátkem ledna válely vyhozené stromky na smetištích. Dnes lidé již umí tuto ozdobu Vánoc dobře využít i po svátcích. Vyhozené stromky obce sbírají a odváží je na další zpracování, buď je kompostují či je ve spalovně mění v tepelnou energii pro vytápění bytů.
Technické služby města Příbram zahajují svoz vánočních stromků. Ty by lidé měli ponechat vcelku vedle popelnic. Nedoporučuje se je rozřezávat a vkládat po částech do nádob na odpad. Svezené stromky se dále využijí na štěpku, která se přidá do kompostu. Dřevní štěpka napomůže ke správnému procesu tlení rostlinných materiálů. Získá se tím kvalitní kompost, který bude poté využit na rekultivaci zeleně ve městě.
Mezi lidmi stále kolují fámy o tom, že je lepší stromek vrátit do přírody, kde ještě poslouží zvířatům. Zvadlý ho proto pohodí třeba do lesoparku, za dům do křoví či do lesa. To se však nedoporučuje. Je velmi těžké ohlídat, aby na nich při odzdobování nezůstal kovový háček, o který by se mohla zvěř poranit. Z tohoto důvodu nepřijímají vánoční stromky ani zoologické zahrady.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Odpolední teploty se dál udrží kolem 10 stupňů, mírně se ochladí v neděli
•Loňský rok byl v Česku pátý nejteplejší od roku 1961
•Ve středočeské části CHKO Brdy loni přibylo přestupků
Další články
Galerie Františka Drtikola: výbor nenašel pochybení, ale měl výhrady. Ředitelka sama požádala o audit
Hospodaření Galerie Františka Drtikola se stalo jedním z nejdiskutovanějších bodů …
Politika
Lákavá reklama ho připravila o téměř dva miliony. Policie varuje před falešnými investičními poradci
Touha zhodnotit úspory se jednomu muži ze Zlínska krutě nevyplatila. Místo slibovaného …
Středočeský kraj otevřel hlasování. O Cenu veřejnosti bojuje 58 osobností
Středočeský kraj spustil veřejné hlasování, ve kterém mohou lidé rozhodnout o držiteli …
Příbram šokovala volejbalovou extraligu
Volejbalová Příbram zažila v sobotu 7. února večer, na který se bude dlouho vzpomínat. …
Gastro agent: Kebab house & pizza
Fast‑food má být rychlý, dostupný a cenově přívětivý. Ale i u rychlého občerstvení nás …
Fast food
Historie rožmitálského skautingu zamíří do kina. Dokument „Slibuji na svou čest“ má premiéru
Po několika letech se diváci konečně dočkají. Dokumentární film mapující více než …
Prostor po zahradnictví se uvolní. Město chce parkoviště a možná i vrátka pro školáky
Prostor v Jinecké ulici pod městským hřbitovem, kde dnes sídlí zahradnictví Petunia, …
Nepřehlédněte
Podvod za miliardy. Stovky tisíc kusů elektroniky zmizelo
Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu odhalili obrovský podvod, …
Rok proměn v Porodnici Hořovice: Moderní péče, nové trendy a klidný start do života
Maminky z Příbrami a okolí často přemýšlejí, kde přivést své dítě na svět, zda v …
Tvůrce pražské kašny i Kajpra přináší umění do Dobříše
Město Dobříš se systematicky stává místem, kde umění přirozeně prostupuje každodenním …




