Technické služby zahajují svoz vánočních stromků. Budou zkompostovány
4. ledna 2022 (06:12)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Dřevní štěpka napomáhá ke správnému procesu tlení rostlinných materiálů. Výsledkem je kvalitní kompost, který bude poté využit na rekultivaci zeleně ve městě.
Svátkem Tří králů, který je ji ž tento čtvrtek, pro mnohé rodiny definitivně končí Vánoce. Z domácností mizí vánoční výzdoba, odzdobují se vánoční stromky. Pryč je naštěstí doba, kdy se každoročně začátkem ledna válely vyhozené stromky na smetištích. Dnes lidé již umí tuto ozdobu Vánoc dobře využít i po svátcích. Vyhozené stromky obce sbírají a odváží je na další zpracování. Stromky buď kompostují, či je ve spalovně mění v tepelnou energii pro vytápění bytů.
Technické služby města Příbram zahajují svoz vánočních stromků. Ty by lidé měli ponechat vcelku vedle popelnic. Nedoporučuje se je rozřezávat a vkládat po částech do nádob na odpad. Svezené stromky budou seštěpkovány a po skončení zimního období bude štěpka přidána do kompostu. Dřevní štěpka napomůže ke správnému procesu tlení rostlinných materiálů. Získá se tím kvalitní kompost, který bude poté využit na rekultivaci zeleně ve městě.
Mezi lidmi stále kolují fámy o tom, že je lepší stromek vrátit do přírody, kde ještě poslouží zvířatům. Zvadlý ho proto pohodí třeba do lesoparku, za dům do křoví, či do lesa. To se však nedoporučuje. Je velmi těžké ohlídat, aby na nich při odzdobování nezůstal kovový háček, o který by se mohla zvěř poranit. Z tohoto důvodu nepřijímají vánoční stromky ani zoologické zahrady.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Smlouva o telefonu: dokument, který by dnes potřebovala půlka internetu
Debaty o tom, kdy dát dětem první telefon, jak ho zakázat ve školách, kdy pustit děti …
NÁZOR
Český červený kříž pokračuje na zámku v Bukovanech v odkazu Alice G. Masarykové
Zámek v Bukovanech na Příbramsku sloužil po více než devadesát let jako ozdravovna a …
AKTUÁLNĚ
Rok práce, skryté poškození a vlhkost ve zdech. Kaple sv. Kříže se po rekonstrukci otevírá
Kaple sv. Kříže na Starém hřbitově v Příbrami je po rozsáhlé rekonstrukci opět …
AKTUÁLNĚ
Helma může zachránit život! Policisté na Příbramsku kontrolovali cyklisty
Při jízdě na kole může rozhodovat o životě. Přilba není zbytečnost, ale důležitý …
DOPRAVA
Kultura bez bariér. Státní muzea budou první neděli zdarma — velká úleva pro rodiny i návštěvníky, kteří počítají každou korunu
Od září se otevře možnost, která může změnit víkendové plány mnoha lidí. Státní muzea …
AKTUÁLNĚ
/RECEPTY/ Červené klenoty lesa: Brusinky nejsou jen ozdobou svíčkové
Vrchol léta bývá ve znamení houbaření, ale pokračuje i sběr lesních plodů. Na houby si …
POZNÁVÁME BRDY
Pohonné hmoty v Příbrami: Naftu některé čerpačky zdražily
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 41,90 Kč …
AKTUÁLNĚ
V Podlesí se rozloučí s prázdninami. Děti čeká rýžování zlata i seskok parašutistů
Poslední srpnová sobota, 29. srpna, bude v Podlesí patřit dětem, soutěžím, tanci i …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Tipy na víkend: Rozlučte se s létem skvělými pokrmy a nápoji nebo některou z řady kulturních akcí!
Poslední srpnový víkend bude opět velmi rozmanitý. Milovníci dobrého jídla a pití …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Česko čekají nebezpečné bouřky! Jihozápad dostal nejvyšší stupeň výstrahy
Dnešní bouřky mohou být na jihozápadě Čech mimořádně nebezpečné. Služba Estofex poprvé …
AKTUÁLNĚ




