4. 3. svátek má Stela




Technické služby začnou sekat trávu již toto pondělí, čeká na ně 85 hektarů

26. dubna 2019   (11:30)
Technické služby začnou sekat trávu již toto pondělí, čeká na ně 85 hektarů

V minulém roce stihly technické služby posekat městskou zeleň nejméně třikrát.



S příchodem jara a začínajícím provozem kompostárny přichází i čas sečení městské zeleně. To by podle informací Technických služeb města Příbram mělo začít již v pondělí 29. dubna. Město je pro potřeby sečení rozděleno do 10 bloků, naráz se pracuje vždy ve třech. Pořadí je stanoveno s ohledem na koncentraci obyvatel a další parametry.

„Prosíme občany, aby zvážili přeparkování aut v době sekání trávy v okolí jejich bydliště. Přestože jsou zaměstnanci poučeni a své řemeslo ovládají, nejsme schopni stoprocentně vyloučit znečištění karosérií trávou, případně i poškození od odletujících kamínků,“ upozorňují technické služby na svém webu.

Technické služby sečou celkem 85 hektarů zeleně. Vloni bylo celé město posekáno minimálně třikrát, mnohdy i vícekrát. K sekání je připraven traktor s bubnovou sekačkou, 2 traktory na odvoz trávy, traktor s nakladačem, 2 samosběrné sekačky, 4 mulčovací sekačky, 6 menších samosběrných sekaček, 12 strunových sekaček a potřebný počet zaměstnanců pro obsluhu ale i hrabání a nakládání trávy.

Technické služby nabízejí po splnění svých úkolů právnickým i fyzickým osobám služby jako je kácení stromů, výsadbu dřevin nebo sekání trávy.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: red
autor: red








Další články

Řidičce se udělalo nevolno a u benzínky narazila do kamionu Řidičce se udělalo nevolno a u benzínky narazila do kamionu Přibližně hodinu po poledni ve středu 4. března zasahovali hasiči a záchranáři u … DOPRAVA Únor byl teplotně nadprůměrný. Patří k teplejším v historii měření Únor byl teplotně nadprůměrný. Patří k teplejším v historii měření Letošní únor byl na území České republiky hodnocen jako teplotně normální, přesto … POČASÍ Příbram chce slyšet váš hlas: podpořte akční plán služeb 2027 Příbram chce slyšet váš hlas: podpořte akční plán služeb 2027 Odbor sociálních věcí a zdravotnictví města Příbram připravuje Akční plán rozvoje … AKTUÁLNĚ V květnu nebo červnu půjde k zemi most u Jíloviště. Kraj už vybral zhotovitele za 193 milionů V květnu nebo červnu půjde k zemi most u Jíloviště. Kraj už vybral zhotovitele za 193 milionů V průběhu druhého čtvrtletí tohoto roku začne stavba nového mostu přes dálnici D4 u … DOPRAVA Příbram chystá levnější jízdné do Prahy. Opozice chce změny u nádraží Příbram chystá levnější jízdné do Prahy. Opozice chce změny u nádraží Parkovací dům u nádraží se začíná plnit a město už připravuje další kroky, které mají … POLITIKA Zákaz sekání o nedělích? Příbram chystá vyhlášku, která změní víkendy Zákaz sekání o nedělích? Příbram chystá vyhlášku, která změní víkendy Město Příbram připravuje novou obecně závaznou vyhlášku, která má omezit hlučné … BLESKOVÁ ZPRÁVA Slunce vítá novou sezónu v Podbrdském muzeu Slunce vítá novou sezónu v Podbrdském muzeu S prvními jarními paprsky přichází i nová muzejní sezóna. Podbrdské muzeum v Rožmitále … Který fotbalový klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Hlasujte v naší anketě Který fotbalový klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Hlasujte v naší anketě Fotbal má na Příbramsku silnou tradici a své fanoušky napříč generacemi. Každý víkend … ANKETA Vrchní soud potvrdil muži z Příbramska 15 let vězení za otravu matky metanolem Vrchní soud potvrdil muži z Příbramska 15 let vězení za otravu matky metanolem Za otrávení své matky metanolem si muž z Příbramska odpyká 15 let vězení. Trest mu v … AKTUÁLNĚ
Sen o Bali skončil ztrátou 50 tisíc. Policie varuje před nákupem zájezdů přes sociální sítě Sen o Bali skončil ztrátou 50 tisíc. Policie varuje před nákupem zájezdů přes sociální sítě Vidina exotické dovolené, slunce a odpočinku se dvěma ženám během chvíle proměnila v … KRIMI
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz