Technické služby se starají o 180 kilometrů komunikací
21. ledna 2016 (06:13)
Před několika týdny do České republiky dorazila opravdová zima se sněhem a teplotami pod bodem mrazu. To znamená i více starostí pro příbramské technické služby. Ty mají na starost 180 kilometrů komunikací a 100 kilometrů chodníků, z toho přibližně polovinu musí uklízet ručně. Dále se starají zhruba o 100 zastávek a 200 přechodů pro chodce.
„Chci upozornit na důležitou skutečnost. Technické služby zmírňují následky zimy. Nedokážeme v žádném případě sníh odstranit a zabezpečit, aby nepadal,“ upozorňuje ředitel Pavel Mácha. Dále je třeba si uvědomit, že ne veškeré komunikace v Příbrami mají na starosti příbramské technické služby. Hlavní příbramské tahy jsou pod správou kraje. O zimní údržbu se stará zhruba 80 lidí. 30 z nich jsou strojníci, řidiči nebo vedoucí, dalších zhruba 50 osob má na starosti ruční úklid.
Od konce minulého roku mají TS i nový plán zimní údržby, který vznikl aktualizací toho původního. Podle Máchy v něm nejsou žádné výrazné novinky. K plánu se mohli vyjádřit občané, osadní výbory i příslušné komise. Zhruba 20 procent komunikací nejvyšší priority podle něj musí být ošetřeno do 4 hodin, 60 procent komunikací v druhém pořadí pak do 12 hodin a zbytek do 48 hodin, během kterých však může napadnout nový sníh. V takovém případě se musí TS vrátit opět ke komunikacím s nejvyšší prioritou, aby splnily 4 hodinovou lhůtu pro jejich úklid.
V letošním roce by mělo dojít k obměně jednoho silničního sypače. Nové vozidlo by mělo být vybaveno i zametací nástavbou, aby mohlo být využíváno i v létě.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ
Další články
Kouř z požárů ve Francii a Španělsku dorazil nad Česko. Odborníci vysvětlují, proč nepředstavuje zdravotní riziko
Nad území České republiky se v neděli během časných ranních hodin začal dostávat kouř …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Kraj podporuje rozšiřování sítě defibrilátorů v obcích
Středočeský kraj chce přispět k rozšíření sítě přístrojů určených k laické resuscitaci …
AKTUÁLNĚ
Meteorologové rozšířili výstrahu před požáry i na střední Čechy
Meteorologové dnes rozšířili výstrahu před vznikem požárů na západní a severní Čechy, …
AKTUÁLNĚ
Na Orlíku se objevili dva obří uhynulí sumci. Co se v přehradě děje?
Orlická přehrada je dlouhodobě známá jako místo, kde žijí jedni z největších sumců v …
ZVÍŘATA
Ze sedla do tenisek: Je lepší dovolená na kole, nebo po vlastních?
Toužíte po pořádném restartu, ale váháte, jestli letos vsadit na rychlá kola, nebo na …
LIFESTYLE
Jak se žije s Door to Door? Příbram rozšiřuje nový systém třídění odpadu. Nádoby jsou přímo u domů, svoz častější a třídění jednodušší
Systém Door to Door (D2D) už v Příbrami běží v prvních lokalitách a postupně se …
AKTUÁLNĚ
Galerie Františka Drtikola otevřela výstavu o intimitě, identitě i společenských stereotypech
Galerie Františka Drtikola Příbram připravila novou výstavu mladého umělce Michala …
KULTURA
Záchrana vydřího mláděte v Příčovech má pokračování: V Hrachově o něj teď pečují čtyřiadvacet hodin denně
Obyvatelé obce Příčovy upozornili záchranáře z Ochrany fauny ČR na podivné pískání, …
Zloději si vybírají k vloupání hlavně auta v Příbrami
Majetková kriminalita se i nadále významně podílí na celkové kriminalitě na …
AKTUÁLNĚ
Roztomilý vetřelec na Padrti. Nechtěná nutrie se objevila uprostřed Brd
Při toulkách kolem Padrťských rybníků člověk očekává setkání s ledňáčkem, volavkou …
POZNÁVÁME BRDY





