Tato fronta není na ovoce, maso ani toaletní papír v době socialismu. V příbramském KFC rozdávali zdarma kyblíky s kuřecím masem
NEPŘEHLÉDNĚTE
22. června 2021 (14:25)
foto, video: pribram.cz/Jakub Pečenka
Avizované otevření KFC v Příbrami přilákalo desítky hladových nadšenců rychlého občerstvení.
Některým obyvatelům se splnil sen a dočkali se otevření vůbec prvního celosvětového fast foodu v Příbrami. Řetězec již dříve avizoval, že při otvíračce odmění prvních 110 zákazníků kyblíky se smaženým kuřecím masem. Již hodinu před otevřením ve frontě postávaly desítky budoucích zákazníků.
Na podobné fronty jistě pamatují lidé, kteří před rokem 1989 chodili nakupovat nedostatkové zboží. Nedostatková byla za socialismu celá řada sortimentu - chybělo maso, ovoce, dámské vložky i toaletní papír. Nakupování se v té době podobalo bojové hře nebo lovu. V obchodech totiž lidé často nesehnali vše, co potřebovali. Výhodu měli ti, kteří měli v obchodech příbuzné a známé nebo mohli prodavačkám a prodavačům nabídnout za nedostatkové zboží nějakou protislužbu. Těmto zákazníkům odložili prodavačky a prodavači zboží stranou, takzvaně pod pult, a prodali jim ho potají, aby to ostatní nakupující neviděli.
Podobné frotny byly dnes ráno při otevření pobočky KFC v Příbrami. „Jezdím často do Prahy za nákupy. Nikdy jsem ale nevynechala svůj oblíbený fast food. Teď, když je ‚za rohem‘, tak to bude peklo. Radši se už nebudu vážit,“ řekla pribram.cz jedna z čekajících ve frontě. Další ve frontě řekl, že se mu splnil sen a že si v Příbrami podobné rychlé občerstvení již dlouho přál.
V Příbrami plánuje otevření své pobočky McDonald's. Podle informací pribram.cz momentálně řetězec vyhledává vhodné prostory k umístění restaurace.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Srážka dvou Fordů u obce Obory, kvůli vyšší škodě vyjela k nehodě policie
V pondělí 23. února krátce před sedmou hodinou ranní se v katastru obce Obory na …
Komisař, který ve volném čase zachraňuje Svatohorský sad s přáteli
Luboš Řezáč, příbramský komisař kriminální policie a zakladatel spolku Svatohorské …
ROZHOVOR
V Čenkově zachraňovali muže po pádu do Litavky. Zřejmě už druhý pád do vody v únoru
V Čenkově se v neděli 22. února odehrála dramatická záchranná akce.
Mladé fotbalové naděje zabojují o pohár starostky. Podlesí čeká velký turnaj!
Fotbalové hřiště v Podlesí se v sobotu 29. března promění v dějiště napínavých soubojů …
Roste brutalita mladistvé kriminality. Děti se radikalizují a útočí pro samotný zážitek násilí
Rostoucí agresivita dětí a mladistvých a nový fenomén zážitkového násilí znepokojují …
ZAJÍMAVOSTI
Ve Středočeském kraji pracuje přes 34.000 uprchlíků z Ukrajiny, meziročně víc
Ve Středočeském kraji pracuje podle lednových dat úřadu práce přes 34.000 uprchlíků z …
Kde v Příbrami dělají nejlepší pizzu? Spouštíme velkou pizzovou anketu! Hlasujte pro svůj podnik číslo jedna
Příbramští, připravte se. Teď jde o pizzu — a to je věc, na které se málokdo shodne. …
ANKETA
Hasiči nad ránem likvidovali požár v Březnici
Několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů vyjelo v noci na neděli k …
AKTUÁLNĚ
Příbram opravila čtyři rybníky za 20 milionů. Teď se chystá na Černé jezírko
Klimatické změny, sucho a proměny krajiny nutí města přemýšlet jinak o vodě. V …
PŘÍRODA
Světlo proti násilí. Policisté v Příbrami podpořili oběti minutou ticha
Evropský den obětí trestných činů, který připadá na 22. února, si už letos připomněli …




