Talentovaní mladí umělci se představili v Památníku Antonína Dvořáka
11. května 2024 (07:02)
Další 2 fotografie v galerii
foto: ZUŠ Příbram I / se souhlasem
Památník ve Vysoké u Příbramě hostil začátkem května 16. ročník Festivalu základních uměleckých škol Středočeského kraje. Celodenní akce, jejímž pořadatelem byla ZUŠ Příbram I, přivítala na dvě stě účinkujících a posluchačů.
Do Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě se v úterý 7. května sjeli mladí umělci na Festival základních uměleckých škol Středočeského kraje. Akce, kterou pořádala Základní umělecká škola Příbram I, přivítala na dvě stě účinkujících a posluchačů z patnácti škol z celého Středočeského kraje.
„Naše škola jako hlavní organizátor v čele s ředitelkou Petrou Havlíkovou vybrala pro konání festivalu Památník Antonína Dvořáka, aby toto inspirativní místo prodchnuté duchem mistra české hudby mělo možnost poznat co nejvíce žáků a návštěvníků ze středních Čech,“ vysvětluje za ZUŠ Příbram I Lucie Širmerová.
Akce navazuje na soutěže ZUŠ, které každoročně vyhlašuje ministerstvo školství. „Poskytuje prostor nejúspěšnějším žákům uměleckého vzdělávání, kteří obsadili přední místa v krajském kole této prestižní soutěže,“ seznamuje s účinkujícími Lucie Širmerová. Program nabídl během dne dva koncerty oceněných hudebníků, na večerním galakoncertu vystoupili absolutní vítězové krajských kol.
Mezi diváky denních koncertů byli žáci základních uměleckých škol. Vyslechli skladby nejrůznějších období a stylů v interpretaci mladých kytaristů, klavíristů, houslistů, violistů a violoncellistů a zaposlouchali se do přednesu žáků literárně-dramatických oborů ZUŠ. Během večerního galakoncertu vystoupila kromě vítězných sólistů také dechovka a profesionální Duo Teres. Mezi hosty byli zástupci města Příbram a Středočeského kraje, pozvání přijal rovněž senátor Petr Štěpánek. Z žáků ZUŠ Příbram I se na festivalu představili David Širmer (kytara), Jindřich Zívr (violoncello) a Anna Skaličková (housle).
Doprovodný program nabídl komentované procházky památníku a přilehlého parku s ředitelem Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě Vojtěchem Poláčkem. V rámci festivalu proběhla vernisáž výstavy Setkání dvou barev a dvou témat, která je výsledkem spolupráce žáků výtvarného oboru ZUŠ Jakuba Jana Ryby v Rožmitále pod Třemšínem a ZUŠ Sedlčany. Výstava si prohlédnete do 5. června v budově Sládkovny.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Ochotníci odehrají v Dobříši osm her
•Příbramská knihovna nově nabízí půjčování elektronických audioknih
•Dobříšské májové slavnosti mají letos „nabušený“ program. Na své si přijdou všechny generace
Další články
Beran nad Zaječovem nabízí výhledy i vojenskou historii
Výrazný vrchol na Hořovicku láká turisty skalními útvary, kamenným schodištěm i …
TIP NA VÝLET
Léto nabírá sílu. O víkendu bude až 30 stupňů, přeháňky se objeví jen výjimečně
Po chladnějších dnech se počasí v Česku vrací do letního režimu. Nad střední Evropu se …
AKTUÁLNĚ
Na nádraží si doplníte pitnou vodu nebo osvěžíte. S nápadem přišli dobříšští školáci
Obyvatelé i návštěvníci Dobříše mohou v letních měsících využít nové veřejné pítko na …
Přes 60 jezdců míří do Sedlčan. Rallycross Cup slibuje adrenalin i večerní koncert
Sedlčanská kotlina bude v sobotu 11. července patřit burácejícím motorům. Na druhý …
SPORT
Kdo povede Příbram po volbách? Kandidátky se začínají odkrývat!
Termín letošních komunálních a senátních voleb je pevně stanoven. Volit se bude 9. a …
POLITIKA
Tohle si nenechte ujít! Skanzen na jeden den připomene zapomenutá řemesla
Skanzen Vysoký Chlumec se v sobotu 18. července promění v místo, kde se zastaví čas. …
ZAJÍMAVOSTI
Vodní záchranáři už mají přes 420 zásahů. Při hledání utonulých jim pomáhá podvodní dron
Vodní záchranáři za letošní léto evidují přes 420 zásahů, což je téměř 50 procent celé …
AKTUÁLNĚ
Zatímco v Příbrami porodů ubývá, Kolín hlásí meziročně nárůst o pětinu
Navzdory celkovému poklesu porodnosti v Česku stoupl porodnici Oblastní nemocnice …
Jak najít Severku? Trik, který zvládne i dítě – a funguje vždy
Na noční obloze září tisíce hvězd, ale jen jedna z nich stojí tak pevně, že se stala …
ZAJÍMAVOSTI
Policie hledá další možné oběti. Kriminalisté vyzývají poškozené, aby se přihlásili
Středočeští kriminalisté se obracejí na veřejnost s výzvou v souvislosti s případem …
AKTUÁLNĚ






