23. 10. svátek má Teodor

Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem

FOTOGALERIE
21. března 2019   (09:22)
Dalších 10 fotografií v galeriiTakto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem

Náklady na stavbu jsou odhadnuty na 112 milionů bez DPH.


Městská knihovna Dobříš na svém profilu na Facebooku zveřejnila vizualizaci budoucí podoby knihovny se spolkovým domem. Budova by měla vzniknout na místě kina, které je ve velmi zchátralém stavu. Naposledy se v něm promítalo kolem roku 2003.

Odhady na celkovou výše investice se pohybují kolem 112 milionů korun bez DPH. I když je na projekt možné získat dotaci a celková cena se výběrovým řízením pravděpodobně sníží, mnoho opozičních zastupitelů s ním nesouhlasí a povede podle nich k dlouhodobému zadlužení města. O samotné stavbě ještě není definitivně rozhodnuto.

Cílem celého projektu je vytvoření centra pro více aktivit. V budově bude kromě knihovny také zázemí pro vzdělávání a setkávání, včetně promítacího sálu.

Knihovnu na Dobříši využívá zhruba 2000 registrovaných čtenářů. Její současné kapacity jsou nedostatečné a nové prostory hledá již několik let. Personál v knihovně je velmi aktivní a pro veřejnost připravuje celou řadu akcí.
 

Fotogalerie

Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem () Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem (1) Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem (2) Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem (3) Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem (4) Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem (5) Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem (6) Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem (7) Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem (8) Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem (9)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: foto: FB

autor: kapDalší články

Sedlčansko dostane cyklostezku za 90 milionů korun Sedlčansko dostane cyklostezku za 90 milionů korun Krčínova cyklostezka je letos vůbec nejdražším podpořeným projektem 22. října 2019   (18:29) Běh pro republiku si připomenul politické vězně Běh pro republiku si připomenul politické vězně Běh pro republiku se uskutečnil 20.10.2019 v okolí Památníku Vojna u Příbrami, v rámci oslav 30 let svobody. Přilákal běžce nejen z Příbramska, ale i Ostravy, Prahy nebo až z Itálie. 22. října 2019   (16:22) Středočeský kraj dá nemocnicím 82 milionů na zaměstnance a opravy Středočeský kraj dá nemocnicím 82 milionů na zaměstnance a opravy Příbramská nemocnice získá 17,1 milionu korun 22. října 2019   (13:35) Příbram má přes stovku nových parkovacích míst Příbram má přes stovku nových parkovacích míst Úpravou parkovacích zón budou zvýhodněni občané města oproti dojíždějícím 22. října 2019   (11:16) 60 let Divadla Antonína Dvořáka v Příbrami 60 let Divadla Antonína Dvořáka v Příbrami Přijďte oslavit toto výročí na některou z pořádaných akcí v nadcházejících týdnech 22. října 2019   (09:16) Petrovice nesouhlasí se zahloubením vápencového dolu. Ohrozilo by jediný zdroj pitné vody Petrovice nesouhlasí se zahloubením vápencového dolu. Ohrozilo by jediný zdroj pitné vody Právě probíhá montáž konstrukce, která by měla zlepšit prašnost a hlučnost v okolí dolu Skoupý 22. října 2019   (06:26) Oznamovatel ohlásil požár bytového domu, jednalo se o zapálené svíčky Oznamovatel ohlásil požár bytového domu, jednalo se o zapálené svíčky Dvě jednotky hasičů povolal operační důstojník do ulice Boženy Němcové. 21. října 2019   (20:05) Občan v Příbrami za parkování platí, kamiony stojí ve městě zdarma Občan v Příbrami za parkování platí, kamiony stojí ve městě zdarma Parkoviště u páteřní cyklostezky se stalo odpočinkovým místem pro řidiče kamionů. Vzhledem k chybějícím odpadkovým košům a toaletám je v okolí nepořádek 21. října 2019   (19:05) Zmrazené vánoční cukroví, na zemi zbytky potravin, špína a mastnota. Hygienici se nestačili divit Zmrazené vánoční cukroví, na zemi zbytky potravin, špína a mastnota. Hygienici se nestačili divit Dle vyjádření provozovatele hotelu byly prošlé suroviny v chladničkách určeny k likvidaci. 21. října 2019   (16:28) Proháněl se na motorce v chráněné oblasti. Neměl řidičák ani technickou Proháněl se na motorce v chráněné oblasti. Neměl řidičák ani technickou Muži hrozí pokuta 25 až 50 tisíc korun 21. října 2019   (15:22)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz