18. 8. svátek má Helena

Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem

FOTOGALERIE
21. března 2019   (09:22)
Dalších 10 fotografií v galeriiTakto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem

Náklady na stavbu jsou odhadnuty na 112 milionů bez DPH.


Městská knihovna Dobříš na svém profilu na Facebooku zveřejnila vizualizaci budoucí podoby knihovny se spolkovým domem. Budova by měla vzniknout na místě kina, které je ve velmi zchátralém stavu. Naposledy se v něm promítalo kolem roku 2003.

Odhady na celkovou výše investice se pohybují kolem 112 milionů korun bez DPH. I když je na projekt možné získat dotaci a celková cena se výběrovým řízením pravděpodobně sníží, mnoho opozičních zastupitelů s ním nesouhlasí a povede podle nich k dlouhodobému zadlužení města. O samotné stavbě ještě není definitivně rozhodnuto.

Cílem celého projektu je vytvoření centra pro více aktivit. V budově bude kromě knihovny také zázemí pro vzdělávání a setkávání, včetně promítacího sálu.

Knihovnu na Dobříši využívá zhruba 2000 registrovaných čtenářů. Její současné kapacity jsou nedostatečné a nové prostory hledá již několik let. Personál v knihovně je velmi aktivní a pro veřejnost připravuje celou řadu akcí.
 

Fotogalerie

Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem () Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem (1) Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem (2) Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem (3) Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem (4) Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem (5) Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem (6) Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem (7) Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem (8) Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem (9)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: foto: FB

autor: kapDalší články

Agresivita vos se v srpnu stupňuje Agresivita vos se v srpnu stupňuje Vosy jsou dokonce agresivnější než včely a sršni. Útočí bez rozpaků kdykoli, kdy se cítí být v ohrožení 18. srpna 2019   (19:50) Středočeský kraj začal schvalovat žádosti prvním žadatelům v rámci 3. výzvy kotlíkových dotací Středočeský kraj začal schvalovat žádosti prvním žadatelům v rámci 3. výzvy kotlíkových dotací V první vlně vyplácených žádostí bude uspokojeno 200 žadatelů, jimž bude vyplaceno téměř 24 milionu korun 18. srpna 2019   (16:50) Tři dopravní nehody zkomplikovaly provoz na Strakonické Tři dopravní nehody zkomplikovaly provoz na Strakonické Na místě se tvoří dlouhé kolony 18. srpna 2019   (14:53) Dožínkové slavnosti na Příbramsku nevymizely Dožínkové slavnosti na Příbramsku nevymizely Sobotní odpoledne ožila Obecnice tradiční oslavou ukončení žní 18. srpna 2019   (11:56) FOTOGALERIE Příbram sestřelil ve druhém poločase dvěma góly Petržela Příbram sestřelil ve druhém poločase dvěma góly Petržela 1. FC Slovácko - 1. FK Příbram 2:0 (0:0). V sobotu 17. srpna zavítala v 6. kole FORTUNA:LIGY Příbram na Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty. 18. srpna 2019   (09:12) EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano EKO-Novák: Odpadky ani kontejnery doopravdické nebyly, zábava však ano Jezdilo se v popelnicích, skákalo se v odpadkových pytlích, hrálo se odpadkové domino 18. srpna 2019   (07:06) Hasiči likvidují únik ropné látky do vody Hasiči likvidují únik ropné látky do vody V Kamýku nad Vltavou zasahují tři jednotky hasičů 17. srpna 2019   (19:34) Vrtulník transportuje vážně zraněného chodce do nemocnice Vrtulník transportuje vážně zraněného chodce do nemocnice Policisté komunikaci v Chotilsku obousměrně uzavřeli 17. srpna 2019   (18:07) Ze skály na Příbramsku se zřítil horolezec, na místě přistál vrtulník Ze skály na Příbramsku se zřítil horolezec, na místě přistál vrtulník Horolezec spadl z výšky přibližně dvaceti metrů. 17. srpna 2019   (16:22) AKTUALIZOVÁNO Hasičský záchranný sbor České republiky dosáhl navýšení rozpočtu na příští období Hasičský záchranný sbor České republiky dosáhl navýšení rozpočtu na příští období Rozpočet bude navýšen o 434 milionů korun 17. srpna 2019   (14:12)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz