18. 6. svátek má Milan

Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem

FOTOGALERIE
21. března 2019   (09:22)
Dalších 10 fotografií v galeriiTakto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem

Náklady na stavbu jsou odhadnuty na 112 milionů bez DPH.


Městská knihovna Dobříš na svém profilu na Facebooku zveřejnila vizualizaci budoucí podoby knihovny se spolkovým domem. Budova by měla vzniknout na místě kina, které je ve velmi zchátralém stavu. Naposledy se v něm promítalo kolem roku 2003.

Odhady na celkovou výše investice se pohybují kolem 112 milionů korun bez DPH. I když je na projekt možné získat dotaci a celková cena se výběrovým řízením pravděpodobně sníží, mnoho opozičních zastupitelů s ním nesouhlasí a povede podle nich k dlouhodobému zadlužení města. O samotné stavbě ještě není definitivně rozhodnuto.

Cílem celého projektu je vytvoření centra pro více aktivit. V budově bude kromě knihovny také zázemí pro vzdělávání a setkávání, včetně promítacího sálu.

Knihovnu na Dobříši využívá zhruba 2000 registrovaných čtenářů. Její současné kapacity jsou nedostatečné a nové prostory hledá již několik let. Personál v knihovně je velmi aktivní a pro veřejnost připravuje celou řadu akcí.
 

Fotogalerie

Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem () Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem (1) Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem (2) Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem (3) Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem (4) Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem (5) Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem (6) Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem (7) Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem (8) Takto by měla vypadat dobříšská knihovna se spolkovým domem (9)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: foto: FB

autor: kapDalší články

Příští sobotu bude spuštěna první etapa integrace veřejné dopravy na Příbramsku Příští sobotu bude spuštěna první etapa integrace veřejné dopravy na Příbramsku V souvislosti s připravovaným spuštěním integrace, se bude ve středu 26. června v 10:00 v Příbrami na autobusovém nádraží konat slavnostní akt 18. června 2019   (20:13) Občanská iniciativa žádá urychlený výběr šéfa Čapkova památníku Občanská iniciativa žádá urychlený výběr šéfa Čapkova památníku Seidlová je snachou krajského radního pro školství, její jmenování znepokojilo členy některých uměleckých organizací. Udivilo je hlavně Seidlové vyjádření do médií, že Čapkovo dílo zná ze školy a památník navštívila jako studentka. 18. června 2019   (17:56) Aktuálně: U požáru traktoru zasahují tři jednotky hasičů Aktuálně: U požáru traktoru zasahují tři jednotky hasičů Při události nebyl nikdo zraněn 18. června 2019   (15:18) Konec hlasování v participativním rozpočtu se blíží Konec hlasování v participativním rozpočtu se blíží Druhý ročník participativního rozpočtu, ve kterém mohou občané města rozhodovat o investování milionu korun, je ve fázi hlasování. Na přidělení hlasů máte už poslední dny. 18. června 2019   (13:06) Výtržníci dluží městu přes milion korun Výtržníci dluží městu přes milion korun Vzhledem ke klientele záchytných stanic se městům nevyplácí peníze vymáhat 18. června 2019   (12:26) Hasiči ze Starosedlského Hrádku oslaví v sobotu 120 let, bude i ohnivá show Hasiči ze Starosedlského Hrádku oslaví v sobotu 120 let, bude i ohnivá show Sboru dobrovolných hasičů ze Starosedlského Hrádku je letos 120, proto společně s obcí připravili na sobotu 22. června stylovou oslavu. 18. června 2019   (10:08) Příbramští zastupitelé budou opět jednat o rekonstrukci akvaparku Příbramští zastupitelé budou opět jednat o rekonstrukci akvaparku Zastupitelé minulý měsíc schválili záměr rekonstrukce, stěžejní rozhodnutí mají ale stále před sebou. 18. června 2019   (08:00) Společně pro Příbram. Doopravdy - bez hádek a výhružek Společně pro Příbram. Doopravdy - bez hádek a výhružek V posledních dnech Příbramí hýbou bouřlivé diskuse o budoucnosti hřiště Na Cvičně na Březových Horách. 18. června 2019   (06:01) Příbram bude prosazovat obchvat i za cenu vlastních investic Příbram bude prosazovat obchvat i za cenu vlastních investic Příbram bude prosazovat výstavbu jihovýchodního obchvatu města i za cenu vlastních investic a ústupků. Na dnešním jednání zastupitelstva to řekl starosta Jan Konvalinka Reagoval tak na kritiku lidí ze Zdaboře, kteří se obávají zvýšeného hluku z obchvatu 17. června 2019   (19:30) Příbram o víkendu žila, i počasí se nad námi slitovalo Příbram o víkendu žila, i počasí se nad námi slitovalo Příbram o uplynulém víkendu skutečně žila. Připraveny byly kulturní i sportovní akce pro širokou veřejnost. 17. června 2019   (15:43)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz