7. 7. svátek má Bohuslava




Tak trochu "černé" zastupitelstvo

18. června 2014   (06:11)
Tak trochu "černé" zastupitelstvo
foto: pribram.cz

Časový rekord překonán nebyl, schůze byla ukončena krátce po 23. hodině.



Místostarosta Václav Černý (ODS) a vedoucí Městské realitní kanceláře Příbram Věra Černá. Dvě osoby, které se pravidelně účastní všech jednání městského zastupitelstva a zároveň dvě osoby, které právě při včerejším jednání chyběly. A přitom největší diskuze mezi zastupiteli se odehrály právě u témat, ke kterým by oba výše zmínění měli nejspíše co říct.

Atmosféra byla v některých chvílích vypjatá a nejspíš se projevoval fakt, že se jednalo o předposlední řádné zastupitelstvo před komunálními volbami. Stejně jako minule docházelo k největším střetům mezi zastupiteli Řihákem (ČSSD) a Švendou (TOP 09) a dále mezi Petrem Karešem (Příbramáci pro Příbram) a Ivanem Šedivým (ODS).

Jednatele městských lesů doporučil místostarosta Černý, který na zastupitelstvu chyběl

Jeden z největších otazníků se vznášel nad vzděláním jednatele Městských lesů Příbram, který měl své vzdělání doložit právě do pondělí. Podle slov starosty Pikrta (ČSSD) se tak nestalo, Novotný je na nemocenské. Městské lesy přitom spadají právě pod místostarostu Václava Černého, který navíc Novotného na tento post doporučil.

Mnoho dotazů a kritiky čekalo i na vedoucí Městské realitky Věru Černou

Hned pro třetí bod by bylo velmi důležité vysvětlení další z nepřítomných osob Věry Černé. Jednalo se prodej prostor bývalé kočárkárny v jednom z příbramských domů. I přes doporučení rady zastupitelstvo tento krok nepodpořilo. V diskuzi, která hlasování předcházela, vystoupila předsedkyně spolku vlastníků daného domu. Ta kritizovala Černou například za to, že nepředala žádost tohoto sdružení a že podala informaci, že k odkupu kočárkárny bude stačit částka 60.100 Kč, která však byla až čtvrtá v pořadí. Další z obyvatelek tohoto domu pak nařkla Věru Černou ze lži a nabádala město, aby z tohoto chování vyvodilo důsledky.

Ve vzduchu také viselo téma vnitřní kontroly Městské realitní kanceláře. Zastupitel Petr Kareš, který do jeho výsledků nahlédl, naznačil, že je v něm uvedeno mnoho nedostatků. Výsledky však nikde oficiálně prezentovány nebyly.

Šedivý nechodí na poradu starosty, prostě se mu nechce

Dalším, kdo stojí za zmínku, je místostarosta Ivan Šedivý (ODS). Jak v závěrečné diskuzi vyplynulo, nezúčastňuje se porad starosty, kam by se podle Pikrta měli dostavovat oba místostarostové, uvolněný radní, tajemnice a sekretářka. Šedivý prohlásil, že porada starosty je dobrovolná věc a nechodí na ni, protože se mu tam zkrátka chodit nechce. Nezapomněl se ani několikrát zmínit o novinářích, se kterými nemá v poslední době příliš vřelé vztahy a jedny z tištěných novin dokonce překřtil na Babiš Times.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Mapa odhaluje, kde hrozí největší riziko. Nová Klíšťapka ukáže výskyt nakažených klíšťat i nebezpečí boreliózy Mapa odhaluje, kde hrozí největší riziko. Nová Klíšťapka ukáže výskyt nakažených klíšťat i nebezpečí boreliózy S letními prázdninami tráví lidé více času v přírodě, a právě teď vrcholí i aktivita … AKTUÁLNĚ Pálí vás oči po koupání? Není to chlor, ale reakce s močí a potem Pálí vás oči po koupání? Není to chlor, ale reakce s močí a potem Pálení očí po koupání není známkou „přechlorovaného“ bazénu. Ve skutečnosti jde o … ZAJÍMAVOSTI Nehoda před Příbramí komplikuje dopravu. Jedna osoba skončila v nemocnici Nehoda před Příbramí komplikuje dopravu. Jedna osoba skončila v nemocnici Dopravu na hlavním tahu od Rožmitálu směrem na Příbram v úterý dopoledne zkomplikovala … AKTUÁLNĚ Středočeští dopravci testovali elektrický kloubový autobus MAN Středočeští dopravci testovali elektrický kloubový autobus MAN Je možné, že cestující v regionu se potkají s novým kloubovým autobusem. Integrovaná … DOPRAVA Borůvková sezóna je tady! Vydejte se do lesa a prozraďte, jak máte nejraději borůvky Borůvková sezóna je tady! Vydejte se do lesa a prozraďte, jak máte nejraději borůvky Kdo v těchto dnech zavítá do lesů, občas může zahlédnout typický obrázek prázdninových … ZAJÍMAVOSTI Samořiditelné taxi v praxi: Waymo v San Franciscu Samořiditelné taxi v praxi: Waymo v San Franciscu Když dnes přijedete do San Francisca, je téměř nemožné minout bílé Jaguary s velkou … ZAJÍMAVOSTI Absolventi, startuje vaše kariéra! Firmy na Příbramsku hledají novou krev a mají pro vás volná místa Absolventi, startuje vaše kariéra! Firmy na Příbramsku hledají novou krev a mají pro vás volná místa Maturity i závěrečné zkoušky jsou za vámi a před vámi stojí první velký krok do … NEPŘEHLÉDNĚTE Rožmitál promění dva parky! Revitalizace přinese nové stromy, lavičky i vodní prvek Rožmitál promění dva parky! Revitalizace přinese nové stromy, lavičky i vodní prvek Obyvatelé Rožmitálu pod Třemšínem se mohou těšit na výrazné zvelebení veřejných … ZAJÍMAVOSTI Počasí nabere letní obrátky. Po deštivém začátku týdne se začne oteplovat až k 30 °C Počasí nabere letní obrátky. Po deštivém začátku týdne se začne oteplovat až k 30 °C Po chladnějším a deštivějším začátku týdne čeká Českou republiku výrazná změna počasí. … POČASÍ
Armáda získá v Jincích nový bytový komplex. Za 274 milionů korun nabídne zázemí pro desítky vojáků Armáda získá v Jincích nový bytový komplex. Za 274 milionů korun nabídne zázemí pro desítky vojáků Ministerstvo obrany pořizuje v Jincích moderní bytový komplex se 76 bytovými … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz