Tábor ve Stěžově sokolové stále vylepšují, na letošní léto už mají téměř plno
8. února 2024 (06:19)
foto: pribram.cz / Magdalena Rezková
Tábor Sokola Příbram ve Stěžově letos vstupuje do třetí sezony. Děti v něm stráví dva červencové týdny.
Letní prázdniny jsou zatím sice v nedohlednu, organizace ale postupně zveřejňují termíny letošních táborů pro děti. Příbramský Sokol si v tomto směru opravdu pospíšil. O konání letního tábora ve Stěžově informoval již vloni koncem léta a kapacita z celkem osmdesáti míst je téměř naplněna. V polovině tohoto týdne bylo podle starosty Sokola Příbram Svatopluka Chrastiny ml. už jen patnáct volných míst.
Prostor pro táboření ve Stěžově nedaleko Příbrami si organizace pronajímá, nový tábor zde vybudovala v roce 2022. „S majitelem se snažíme jednat o odkupu části pozemků,“ zmiňuje Svatopluk Chrastina záměry do budoucna. Tábor se rozvíjí a stále je co vylepšovat. „Musíme koupit nový brutar do kuchyně, ten starý již dosloužil. Určitě se chystáme vybudovat další sportovní vyžití pro děti a zajišťujeme pravidelnou údržbu a obnovu táborového vybavení,“ popisuje starosta.
Letní pobytový tábor se koná od 14. do 27. července. Sokol organizuje také příměstské tábory, a to ve dvou termínech: 8.–12. července a 15.–19. července, denně od 7.30 o 16.30. Jejich náplní bude gymnastika, atletika, míčové a kolektivní hry a plavání. „O prázdninách budou opět probíhat gymnastická soustředění, a to jak na Vystrkově, tak letos i v gymnastické hale v Dobřichovicích,“ doplňuje program cvičenců Svatopluk Chrastina.
Nabitý bude pro sokoly také začátek léta. Největší akcí letošního roku je XVII. všesokolský slet, na nějž své skladby nacvičují skupiny od těch nejmenších s rodiči až po matadory tělocvičné jednoty. Přípravy vyvrcholí sletovým týdnem v Praze od 30. června do 5. července. Celorepubliková sportovně-společenská událost se opakuje jednou za šest let.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Cestovatelské přednášky zavedou do Evropy, Střední Ameriky nebo na Galapágy
•Viktorie Křivová se blýskla čtvrtým místem na Bavarian Open 2024 v Oberstdorfu
•Kam za masopustní zábavou? Na led i do pivovaru
Další články
V Chotilsku se srazilo auto s motorkou, pro zraněnou spolujezdkyni letěl vrtulník
V obci Chotilsko na Příbramsku se dnes po poledni srazilo osobní auto s motocyklem. …
AKTUÁLNĚ
Díky!FEST se vydařil. Příbram děkovala dárcům krve i všem, kteří pomáhají
Benefiční festival Díky!FEST opět proměnil příbramské Letní kino v místo plné hudby, …
Drama v Příbrami: Hasiči na člunu zachránili dva lidi, bouřky zaměstnaly stovky jednotek
Hasiči v souvislosti se sobotními bouřkami zaznamenali 705 výjezdů. Nejvíce ve …
VIDEO
Stačí vyfotit psa. iPhone umí odhalit klíště dřív, než se přisaje
Klíšťata jsou poslední dobou mimořádně aktivní a trápí nejen lidi, ale hlavně naše …
ZVÍŘATA
V neděli začne astronomické léto. Přijďte oslavit slunovrat na louku u Junior klubu
Čeká nás nejdelší den a nejkratší noc v roce. V neděli 21. června totiž nastane letní …
AKTUÁLNĚ
Lesní divadlo Skalka slaví 80 let ve velkém. Jubilejní léto přináší premiéru, muzikály i pohádky
Ochotnický soubor Skalka si letos připomíná významné jubileum. Lesní divadlo Na Skalce …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Na Česko se ženou silné bouřky. V sobotu mohou udeřit i přívalové deště, kroupy a silný vítr
Po tropických teplotách se nad Českou republikou začne během soboty vytvářet výrazně …
AKTUALIZOVÁNO
Dáte si na kole jedno? Letní klasika, která může skončit úplně jinak, než čekáte
Cyklovýlet, slunce, vítr v zádech a zastávka na zahrádce. K létu to prostě patří. A …
ANKETA
Havíři, permoníci a důlní vláček. To vše čeká na děti v pohádkovém dobrodružství v hornickém muzeu
Malí návštěvníci se o víkendu 20. a 21. června mohou vydat na nevšední cestu do světa …
ZAJÍMAVOSTI
Hadilka obecná, nenápadný poklad lesních luk
Když se řekne kapradina, většina z nás si představí prostě kapradinu s bohatě …
POZNÁVÁME BRDY




