vývoj COVID-19
27. 11. 2020
Bezděkov 1
Bohostice 5
Bohutín 9
Borotice 2
Bratkovice 2
Březnice 16
Bukovany 2
Čenkov 4
Cetyně 1
Chotilsko 3
Chrást 1
Chraštice 1
Čím 1
Daleké Dušníky 2
Dobříš 63
Dolní Hbity 4
Drahlín 2
Drásov 4
Drevníky 1
Drhovy 2
Dubenec 2
Dublovice 8
Dubno 2
Háje 2
Hluboš 4
Hlubyně 1
Hudčice 1
Hvožďany 4
Jesenice 2
Jince 8
Kamýk n. V. 6
Klučenice 5
Kňovice 1
Korkyně 1
Kosova H. 8
Kozárovice 1
Krásná H. 4
Křepenice 1
Láz 2
Lazsko 2
Lešetice 1
Lhota u Pb 6
M. Hraštice 11
Milín 21
Mokrovraty 2
Nalžovice 7
Narysov 1
Nechvalice 3
Nečín 7
Nedrahovice 4
Nepomuk 1
Nová Ves p. P. 25
Nové Dvory 1
Nový Knín 9
Občov 1
Obecnice 10
Obořiště 6
Ohrazenice 1
Pečice 3
Petrovice 2
Pičín 1
Počepice 11
Podlesí 5
Příbram 210
Příčovy 9
Prosen. L. 3
Rosovice 1
Rožmitál p. T. 68
Rybníky 6
Sádek 2
Sedlčany 79
Sedlec-Prč. 24
Sedlice 1
Smolotely 1
Solenice 2
Stará Huť 11
Starosedlský H. 1
Svaté Pole 2
Svatý Jan 8
Tochovice 6
Tušovice 3
Velká Lečice 4
Věšín 6
Višňová 3
Voznice 3
Vrančice 5
Vranovice 2
Vševily 2
Vys. Chlumec 9
Vysoká u Příbramě 2
Zduchovice 1
SZM: Výrazné zpomalení udržitelného rozvoje je nevyhnutelné, zastavit se však nehodláme

22. dubna 2020   (10:59)
SZM: Výrazné zpomalení udržitelného rozvoje je nevyhnutelné, zastavit se však nehodláme

„V současné době jsme se dohodli na odložení realizace parkourového hřiště, výměny skluzavky, nákupu vratných kelímků, opravy zrcadlového sálu, opravy občerstvení venkovního bazénu a některých dalších investic menšího rozsahu,“ říká Jan Slaba, ředitel Sportovního zařízení města Příbram.


S ohledem na současnou ekonomickou situaci, se škrtání některých naplánovaných investic nevyhne ani Sportovnímu zařízení města Příbram. I přesto se však návštěvníci mohou těšit na některé novinky. Mezi investice roku 2020, které již započaly a budou dokončeny, patří například hobití vesnička a litorální pásmo v Areálu Nový rybník. Odkládá se realizace parkourového hřiště nebo oprava zrcadlového sálu na zimním stadionu.
S ohledem na současnou ekonomickou situaci, se …

Sportovní zařízení města Příbram (SZM) prošlo v posledních několika letech procesem zásadních investičních a opravných akcí, které s sebou přinesly zvýšení kvality jednotlivých středisek. Nejvíce je to viditelné i hmatatelné ve sportovním a rekreačním areálu Nový rybník, který se díky tomu stal vyhledávaným místem k trávení volného času nejen občanů města Příbram. V roce 2019 došlo SZM do fáze tzv. udržitelného rozvoje, kdy jsou investiční, opravné a údržbové akce plánovány především s cílem udržet současnou kvalitu a nadále postupně pokračovat v nastaveném plánu rozvoje středisek, a to jak po stránce provozní, tak i z hlediska návštěvnosti.
Sportovní zařízení města Příbram (SZM) prošlo …
I pro rok 2020 byly opět naplánované investiční a opravné akce, a to nejen ve smyslu významné a potřebné rekonstrukce Aquaparku Příbram, ale také na všech ostatních střediscích, včetně gastro provozu. Jednalo se například o litorální pásmo, hobití vesničku, parkourové hřiště, perníkovou chaloupku, výměnu skluzavky, rozšíření lávky a další investiční akce v Areálu Nový rybník, oprava podlahy ochozu, oprava kanceláří SZM a oprava zrcadlového sálu na Zimním stadionu, nákup vratných kelímků a šálků do gastro provozu nebo oprava a modernizace stánku občerstvení venkovního bazénu.
I pro rok 2020 byly opět naplánované …
Kromě investičních akcí, které již probíhají, jsou nyní v ohrožení veškeré plány pro rok 2020 a zřejmě i investice pro další dva roky, a to právě díky současné epidemiologické situaci, která s sebou nese nejen zdravotní následky, ale i ty ekonomické. V návaznosti na předpokládaném vývoji ekonomické situace organizace jsou s vedením města analyzovány a vyhodnocovány možné scénáře investičních a opravných akcí, a to především z pohledu jejich potřebnosti. „Investiční a opravné akce jsou podrobně konzultovány s panem starostou, kdy je nutné z naší strany především respektovat potřebu investičních prostředků pro akce z oblasti infrastruktury, sociálních služeb atd. V současné době jsme se dohodli na odložení realizace parkourového hřiště, výměny skluzavky, nákupu vratných kelímků, opravy kanceláří SZM, opravy zrcadlového sálu, opravy občerstvení venkovního bazénu a některých dalších oprav a investic menšího rozsahu. Otázka rekonstrukce Aquaparku je v plné gesci Zastupitelstva města, tudíž na vývoj této největší investiční akce v historii města je nutné vyčkat na rozhodnutí ZM,“ uvádí ředitel Sportovního zařízení města Příbram Jan Slaba.

To však neznamená, že by se rozvoj SZM a jednotlivých středisek úplně zastavil. „Návštěvníci Nováku se mohou těšit na nově upravenou část rybníka, konkrétně litorální pásmo, jehož součástí bude i dobrodružná naučná stezka. Na přelomu května a června by mělo dojít k dokončení realizace hobití vesničky, kdy z důvodu výpadku výrobních kapacit došlo ke zpoždění dodávky. Dále se svého rozšíření dočká i dobrodružná lávka na ostrůvek, tak aby byl její přechod komfortnější,“ uvádí Slaba, kdy dále dodává, že po podnětu jednoho z občanů města Příbram, pana Vlastimila, byl také realizován projekt, který ocení především osoby se zhoršenou mobilitou. „Jsem rád, že se v našem městě vyskytují i občané, kteří věcně předloží požadavek, připomínku či podnět, který je oproštěn od negativních emocí, a má své opodstatnění a smysl. Díky takovému přístupu mohou během relativně krátké doby vzniknout projekty, jako oprava vstupu do vody rybníka na bezbariérový, tak aby jej mohly využívat i imobilní osoby, nebo osoby se zhoršenou mobilitou,“ dodává závěrem Slaba.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
SZM
foto: Miroslava Poláková

autor: Tomáš Pečenka

Další články

Zakázka na zateplení příbramského Špalíčku má vítěze Zakázka na zateplení příbramského Špalíčku má vítěze Město Příbram vybralo dodavatele pro zateplení řadových bytových domů pod náměstím T. G. Masaryka. Hodnota realizace přesahuje 12 milionů korun. 27. listopadu 2020   (18:51) Pamětní deska Jana Drdy byla odhalena Pamětní deska Jana Drdy byla odhalena V letošním roce jsme si připomněli 105. výročí jeho narození a 28. listopadu uplyne 50 let od jeho úmrtí. 27. listopadu 2020   (15:36) Policie odhalí při kontrole elektronických známek i kradené vozy Policie odhalí při kontrole elektronických známek i kradené vozy Prodej nových elektronických dálničních známek začne v prosinci. Řidiči si je budou moci koupit na internetu, na pobočkách pošty a vybraných čerpacích stanicích. 27. listopadu 2020   (14:03) Čertovský Novák se vzhledem k současné situaci letos konat nebude Čertovský Novák se vzhledem k současné situaci letos konat nebude Příbramská věznice darovala senátorům betlém Příbramská věznice darovala senátorům betlém Betlém byl kompletně tvořen odsouzenými v rámci zájmových aktivit ve Věznici Příbram. 27. listopadu 2020   (10:22) V sobotu se fanoušci objeví na stadionu 1. FK Příbram V sobotu se fanoušci objeví na stadionu 1. FK Příbram Liga se vrátila, avšak stále bez přítomnosti diváků. Fandit a podpořit svůj tým však můžete i tak, a ještě budete hvězdou velké obrazovky. 27. listopadu 2020   (08:24) Kdo vyluští záhadu v Dobříši? Děti si během adventu zahrají na detektivy Kdo vyluští záhadu v Dobříši? Děti si během adventu zahrají na detektivy Hra Záhada rozbitého hřiště vytáhne děti ven za pátráním po viníkovi. Začíná se 1. prosince. 27. listopadu 2020   (06:29) Galerie Františka Drtikola v Příbrami plánuje obměnu expozice, záměr kritizuje bývalý starosta Vacek Galerie Františka Drtikola v Příbrami plánuje obměnu expozice, záměr kritizuje bývalý starosta Vacek Galerie by podle ředitele chtěla uspořádat krátkodobou výstavu, na níž by představila Drtikolovy originály zapůjčené hlavně od soukromých sběratelů. Nyní žádné cenné originály nevystavuje, jde o faksimile. 26. listopadu 2020   (19:20) Epidemie nezpomaluje, rozvolnění opatření je padesát na padesát Epidemie nezpomaluje, rozvolnění opatření je padesát na padesát Pravděpodobnost zmírnění přijatých protiepidemických opatření kvůli covidu-19 od pondělí je padesát na padesát. 26. listopadu 2020   (18:37)
Příbramská nemocnice do konce roku s návratem k normálu nepočítá Příbramská nemocnice do konce roku s návratem k normálu nepočítá
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz