21. 6. svátek má Alois

SZM: Výrazné zpomalení udržitelného rozvoje je nevyhnutelné, zastavit se však nehodláme

22. dubna 2020   (10:59)
SZM: Výrazné zpomalení udržitelného rozvoje je nevyhnutelné, zastavit se však nehodláme
foto: pribram.cz, SZM

„V současné době jsme se dohodli na odložení realizace parkourového hřiště, výměny skluzavky, nákupu vratných kelímků, opravy zrcadlového sálu, opravy občerstvení venkovního bazénu a některých dalších investic menšího rozsahu,“ říká Jan Slaba, ředitel Sportovního zařízení města Příbram.


S ohledem na současnou ekonomickou situaci, se škrtání některých naplánovaných investic nevyhne ani Sportovnímu zařízení města Příbram. I přesto se však návštěvníci mohou těšit na některé novinky. Mezi investice roku 2020, které již započaly a budou dokončeny, patří například hobití vesnička a litorální pásmo v Areálu Nový rybník. Odkládá se realizace parkourového hřiště nebo oprava zrcadlového sálu na zimním stadionu.
S ohledem na současnou ekonomickou situaci, se …
foto: pribram.cz, SZM


Sportovní zařízení města Příbram (SZM) prošlo v posledních několika letech procesem zásadních investičních a opravných akcí, které s sebou přinesly zvýšení kvality jednotlivých středisek. Nejvíce je to viditelné i hmatatelné ve sportovním a rekreačním areálu Nový rybník, který se díky tomu stal vyhledávaným místem k trávení volného času nejen občanů města Příbram. V roce 2019 došlo SZM do fáze tzv. udržitelného rozvoje, kdy jsou investiční, opravné a údržbové akce plánovány především s cílem udržet současnou kvalitu a nadále postupně pokračovat v nastaveném plánu rozvoje středisek, a to jak po stránce provozní, tak i z hlediska návštěvnosti.
Sportovní zařízení města Příbram (SZM) prošlo …
foto: pribram.cz, SZM

I pro rok 2020 byly opět naplánované investiční a opravné akce, a to nejen ve smyslu významné a potřebné rekonstrukce Aquaparku Příbram, ale také na všech ostatních střediscích, včetně gastro provozu. Jednalo se například o litorální pásmo, hobití vesničku, parkourové hřiště, perníkovou chaloupku, výměnu skluzavky, rozšíření lávky a další investiční akce v Areálu Nový rybník, oprava podlahy ochozu, oprava kanceláří SZM a oprava zrcadlového sálu na Zimním stadionu, nákup vratných kelímků a šálků do gastro provozu nebo oprava a modernizace stánku občerstvení venkovního bazénu.
I pro rok 2020 byly opět naplánované …
foto: pribram.cz, SZM

Kromě investičních akcí, které již probíhají, jsou nyní v ohrožení veškeré plány pro rok 2020 a zřejmě i investice pro další dva roky, a to právě díky současné epidemiologické situaci, která s sebou nese nejen zdravotní následky, ale i ty ekonomické. V návaznosti na předpokládaném vývoji ekonomické situace organizace jsou s vedením města analyzovány a vyhodnocovány možné scénáře investičních a opravných akcí, a to především z pohledu jejich potřebnosti. „Investiční a opravné akce jsou podrobně konzultovány s panem starostou, kdy je nutné z naší strany především respektovat potřebu investičních prostředků pro akce z oblasti infrastruktury, sociálních služeb atd. V současné době jsme se dohodli na odložení realizace parkourového hřiště, výměny skluzavky, nákupu vratných kelímků, opravy kanceláří SZM, opravy zrcadlového sálu, opravy občerstvení venkovního bazénu a některých dalších oprav a investic menšího rozsahu. Otázka rekonstrukce Aquaparku je v plné gesci Zastupitelstva města, tudíž na vývoj této největší investiční akce v historii města je nutné vyčkat na rozhodnutí ZM,“ uvádí ředitel Sportovního zařízení města Příbram Jan Slaba.

To však neznamená, že by se rozvoj SZM a jednotlivých středisek úplně zastavil. „Návštěvníci Nováku se mohou těšit na nově upravenou část rybníka, konkrétně litorální pásmo, jehož součástí bude i dobrodružná naučná stezka. Na přelomu května a června by mělo dojít k dokončení realizace hobití vesničky, kdy z důvodu výpadku výrobních kapacit došlo ke zpoždění dodávky. Dále se svého rozšíření dočká i dobrodružná lávka na ostrůvek, tak aby byl její přechod komfortnější,“ uvádí Slaba, kdy dále dodává, že po podnětu jednoho z občanů města Příbram, pana Vlastimila, byl také realizován projekt, který ocení především osoby se zhoršenou mobilitou. „Jsem rád, že se v našem městě vyskytují i občané, kteří věcně předloží požadavek, připomínku či podnět, který je oproštěn od negativních emocí, a má své opodstatnění a smysl. Díky takovému přístupu mohou během relativně krátké doby vzniknout projekty, jako oprava vstupu do vody rybníka na bezbariérový, tak aby jej mohly využívat i imobilní osoby, nebo osoby se zhoršenou mobilitou,“ dodává závěrem Slaba.
foto: pribram.cz, SZM


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
SZM
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Při motokrosových závodech v Podluhách vyjel řidič mimo trať a narazil do diváků Na pomoc spěchal i vrtulník. Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Očkování bez předchozí registrace by mělo být možné od poloviny července Od září by mohli dostávat lékaři do ordinací nejpoužívanější vakcínu - … Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovaru Herold v Březnici loni kvůli koronaviru klesl výstav o 35 procent Pivovar vyváží například do Ruska a Švédska, nejnovější odbytiště má v Maďarsku a … Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Tatínkové mají dnes svůj den, nezapomeňte jim popřát Zatímco maminkám přeje druhou květnovou neděli většina blízkých, na táty se stále … Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Novák se dnes promění ve velké sportoviště. Připravena je i olympijská vesnice Dnešní Novák Fest má podtitul Příbram pod pěti kruhy. Jak název naznačuje, akce se … Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Na kole: Výstava fotografií v příbramské galerii se vrací do 50. a 60. let minulého století Galerie Františka Drtikola představí kolekci o cykloputování fotografa Ladislava … V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové V neděli budou silné bouřky s krupobitím a přívalovým deštěm, varovali meteorologové Přívalový déšť může ojediněle rozvodnit malé toky, zatopit podchody, podjezdy či … Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií Burácení motorů, ve vzduchu vůně benzinu. Motorkáři vyjedou na společnou projížďku s policií V rámci akce Začněme spolu aneb kolama dolů se sejdou motorkáři v 10 hodin ráno u … Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile Opilý řidič v Příbrami zdemoloval auto o strom, nadýchal téměř dvě promile K nehodě došlo dnes před čtvrtou hodinou ranní v ulici Edvarda Beneše.
Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Lidé by měli ve vedrech věnovat pozornost i zvířatům Pro venčení psů by měli lidé volit především ráno a večer, kdy jsou teploty …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz