3. 5. svátek má Alexej

Sypká látka v sáčku: Ztráty a nálezy v Příbrami někdy překvapí

4. června 2024   (11:00)
Sypká látka v sáčku: Ztráty a nálezy v Příbrami někdy překvapí
foto: freepik.com

Městský úřad Příbram schraňuje nálezy poctivých nálezců. Kromě klíčů, peněženek a občanských průkazů, se mezi nimi občas objeví překvapivá perlička.


Seznam ztrát a nálezů uveřejňuje Městský úřad Příbram na úřední desce. Nepřihlásí-li se vlastník do tří let od vyhlášení nálezu, připadá věc do vlastnictví obce. Bezcenné věci jsou protokolárně zničeny. „Peníze se ukládají na depozitním účtu města. Obecně se o jejich vydání nikdo moc nehlásí, většinou pouze samotný nálezce, který po třech letech může požádat o jejich vydání,“ poznamenává tisková mluvčí Příbrami Eva Švehlová. Odměna z nálezného se vyplácí na žádost nálezce.

Pokud je to možné, například v případě občanských průkazů, kterých bylo od loňského do letošního února nalezeno 9, snaží se úřad majitele dohledávat. Nejvíce lidé ztrácejí klíče. Těch městský úřad za poslední rok eviduje 21. V těsném závěsu jsou peněženky, kterých lidé ztratili 20, v osmi případech i s hotovostí. Následují mobilní telefony, jichž bylo nalezeno 12.
Roztržití lidé ztratili i tašku s notebookem, 3 kola, 2 kufry s nářadím nebo vrtačku. Mezi kurióznější nálezy patří box se starožitnostmi, nůž, plastová zbraň nebo fixa. Vévodí jim však sypká látka v sáčku, kterou někdo ztratil 4. března 2023 u obchodního domu Albert v Brodské ulici. Nálezce se o pytlík s tajemným obsahem nepřihlásil. Aktivní nálezci nosí na městský úřad i zrezlé sekačky, zničené kočárky nebo stavební kolečka. Často jde o věci, které majitel vyhodil k popelnicím, a někdo je považuje za ztracené.
Nalezené věci mohou nálezci odevzdat buďto na služebně městské policie nebo na Městském úřadu Příbram, konkrétně na oddělení evidence obyvatel Odboru občanských agend (ulice Gen. R. Tesaříka 19, naproti Sokolovně), kde si mohou majitelé nalezenou věc výměnou za přesný popis i vyzvednout.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Radka Typltová








Související


Další články

Prodej budovy Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a gastronomie získal podporu zastupitelů. O podmínkách se rozhodne v červnu Prodej budovy Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a gastronomie získal podporu zastupitelů. O podmínkách se rozhodne v červnu Středočeský kraj chce od města Příbrami koupit školní budovu v ulici Gen. R. Tesaříka … AKTUÁLNĚ Zoopark Jeleni Homole hlásí spor o přístupovou cestu. Majitel podal podnět na státní zastupitelství Zoopark Jeleni Homole hlásí spor o přístupovou cestu. Majitel podal podnět na státní zastupitelství Zoopark Jeleni Homole zveřejnil prohlášení, ve kterém upozorňuje na spor s novým … ZVÍŘATA Až do nebes v Příbrami: Monika Absolonová vystoupí ve sportovní hale Až do nebes v Příbrami: Monika Absolonová vystoupí ve sportovní hale Příbram se může těšit na výjimečný hudební večer. Monika Absolonová vystoupí 17. … KULTURA Černá sobota na Příbramsku: Další auto skončilo na střeše u Milína Černá sobota na Příbramsku: Další auto skončilo na střeše u Milína Série nehod s vozy převrácenými na střechu pokračuje. Po odpolední havárii u Sedlčan … AKTUÁLNĚ Podvodníci se vydávají i za příbramskou policii! Lidem berou úspory přímo po telefonu Podvodníci se vydávají i za příbramskou policii! Lidem berou úspory přímo po telefonu Kriminalita páchaná v kyberprostoru neustává a drzost podvodníků roste. Nově se … NEPŘEHLÉDNĚTE Nehoda u Libíně: Auto skončilo na střeše, zraněnou ženu transportovali do Příbrami Nehoda u Libíně: Auto skončilo na střeše, zraněnou ženu transportovali do Příbrami Odpolední havárie u obce Libíň na Sedlčansku si vyžádala zásah záchranářů, policistů i … AKTUALIZOVÁNO Nový trávník u sochy „PŘÍBRAM JAKO NA DLANI“ vyvolal diskusi Nový trávník u sochy „PŘÍBRAM JAKO NA DLANI“ vyvolal diskusi V uplynulých dnech probíhaly v okolí sochy PŘÍBRAM JAKO NA DLANI terénní úpravy, … NÁZOR Překonali jsme hranici, o které se nám dřív ani nesnilo. Na Facebooku nás je už přes 34 000! Překonali jsme hranici, o které se nám dřív ani nesnilo. Na Facebooku nás je už přes 34 000! 34 000 lidí. 34 000 příběhů. 34 000 důvodů, proč to celé dává smysl. A my si toho … NEPŘEHLÉDNĚTE Ředitelka ZŠ Příbram II, Jiráskovy sady 273 Šárka Bodnárová: „Každé dítě má jiný talent, naším úkolem je ho rozvíjet“ Ředitelka ZŠ Příbram II, Jiráskovy sady 273 Šárka Bodnárová: „Každé dítě má jiný talent, naším úkolem je ho rozvíjet“ Základní škola Příbram II, Jiráskovy sady 273 je tradiční komunitní škola umístěná v … ROZHOVOR
Hrušně a jabloně: Když Brdy rozkvétají vzpomínkami Hrušně a jabloně: Když Brdy rozkvétají vzpomínkami Když bloudíme napříč záběhelskými, padrťskými pláněmi, míjíme Kolvín nebo se … POZNÁVÁME BRDY
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz