20. 8. svátek má Bernard




Světový den vody přinese maraton malování mandal

22. března 2024   (08:11)
Světový den vody přinese maraton malování mandal
foto: ilustrační, Pixabay – Peter Godfrey

Vymalovat mandalu a podpořit akci na podporu zlepšení dostupnosti pitné vody, kterou pořádá organizace UNICEF v pátek 22. března v Praze, můžete i z domova, školy nebo práce.


Světový den vody si každoročně připomínáme 22. března, letošním tématem je Voda pro mír. Organizace UNICF pořádá akci Maraton malování mandal, která spojuje uměleckou tvorbu, dobročinnost a podporu pro zlepšení dostupnosti pitné vody. Maratonu, který se během celého pátku uskuteční v multifunkčním prostoru UNICEF v Rytířské ulici v Praze, se zúčastní i známé osobnosti a výtvarníci. Na velké ploše postupně vytvoří originální mandalu.

Připojit se k akci ale mohou lidé odkudkoliv. „Například děti ve školách, družinách a kroužcích, lidé doma či v rámci pracovního týmu. Hotové mandaly pak stačí poslat na e-mail unicef@unicef.cz nebo sdílet na sociálních sítích pod hashtagem #VodaproMir nebo #DenVody," uvádí výkonná ředitelka UNICEF ČR Pavla Gomba. Mandalu stáhnete na tomto odkazu, přiloženým QR kódem lze jednoduše přispět padesátikorunovým darem.
Podle analýzy UNICEF, publikované v listopadu 2023, žije v ohrožení či extrémním ohrožení v důsledku nedostatku vody 739 milionů dětí. V oblastech ozbrojených konfliktů umírá třikrát více dětí na průjmy a nemoci způsobené závadnou vodou než na přímé důsledky bojů a násilí. Výtěžek z akce bude věnován na podporu programu Pitná voda a hygiena, konkrétně na zajištění filtračních systémů pro kláštery a zdravotnická střediska v Bhútánu. Místní děti i zdravotníci tak získají přístup k nezávadné vodě.
Organizace OSN navrhla pořádání Světového dne vody v roce 1992. Upozorňuje na fakt, že ještě dnes nemají miliardy lidí přístup k nezávadné vodě. Od roku 1993 se koná každý rok na jiné téma.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Havárie vodovodu v Husově ulici ochromila dopravu v Příbrami, řidiči stojí v kolonách Havárie vodovodu v Husově ulici ochromila dopravu v Příbrami, řidiči stojí v kolonách Doprava v centru Příbrami aktuálně tvrdě kolabuje kvůli havárii hlavního vodovodního … Rozkvetlá louka jako klimatizace? U Příbrami to funguje Rozkvetlá louka jako klimatizace? U Příbrami to funguje V krajině, která se v srpnu změnila v rozpálenou kulisu, existují místa, kde se život … NEPŘEHLÉDNĚTE Kulturní jízda pro každého výletníka Čapka i Dvořáka za cenu jedné vstupenky Kulturní jízda pro každého výletníka Čapka i Dvořáka za cenu jedné vstupenky Spojte letní výlet s historií, literaturou a hudbou. Na Příbramsku a Dobříšsku můžete … TIP NA VÝLET Robotická chirurgie přichází do Příbrami. Pomůže i pacientům s nádorovými onemocněními Robotická chirurgie přichází do Příbrami. Pomůže i pacientům s nádorovými onemocněními Na začátku září zahájí Oblastní nemocnice Příbram provoz robotického chirurgického … AKTUÁLNĚ Z hospody do záchranné stanice: Neuvěřitelný příběh lišáka Větrníka z Hrachova pokračuje i po dvanácti letech Z hospody do záchranné stanice: Neuvěřitelný příběh lišáka Větrníka z Hrachova pokračuje i po dvanácti letech Dojemný životní příběh lišáka Větrníka, který jako malé osiřelé mládě našel azyl v … ZVÍŘATA Alkohol dětem? V Německu končí. U nás je to pořád kulturní tradice Alkohol dětem? V Německu končí. U nás je to pořád kulturní tradice Německo ruší výjimku, která dovolovala čtrnácti- a patnáctiletým pít pivo nebo víno v … NEPŘEHLÉDNĚTE Výstraha: Česko čekají silné bouřky! Dorazí vítr, přívalový déšť i kroupy Výstraha: Česko čekají silné bouřky! Dorazí vítr, přívalový déšť i kroupy Česko se musí připravit na další výraznou bouřkovou situaci. Meteorologové vydali … AKTUALIZOVÁNO Léto, otevřená okna a hlasité večery. Rušení nočního klidu řeší policisté na Příbramsku čím dál častěji Léto, otevřená okna a hlasité večery. Rušení nočního klidu řeší policisté na Příbramsku čím dál častěji Teplé letní večery přímo vybízejí k posezení s přáteli, grilování nebo oslavám pod … NEPŘEHLÉDNĚTE Noční požár ubytovny v Příbrami: Plameny v přízemí vyhnaly lidi z postelí, tři lidé skončili v péči záchranářů Noční požár ubytovny v Příbrami: Plameny v přízemí vyhnaly lidi z postelí, tři lidé skončili v péči záchranářů V Příbrami pod Čertovým pahorkem v noci na včerejšek opět hořelo v jedné z tamních …
Orlická přehrada se blíží minimální hladině, jeřáb už vytahuje lodě z vody Orlická přehrada se blíží minimální hladině, jeřáb už vytahuje lodě z vody Vodní nádrže ve správě Povodí Vltavy zlepšují při letošním hydrologickém suchu průtoky … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz