14. 4. svátek má Vincenc




Světlušky pro vás i příbramskou nemocnici

29. listopadu 2018   (16:47)
Světlušky pro vás i příbramskou nemocnici
foto: Janota ONP Příbram

Ve středu 19. prosince se od 17:00 hodin uskuteční další Vánoční koncert Oblastní nemocnice Příbram. Jako vždy je koncert určen všem pacientům nemocnice, jejich blízkým, všem zaměstnancům a široké veřejnosti.



K letošnímu vánočnímu vystoupení přizvala nemocnice Základní uměleckou školu Antonína Dvořáka v Příbrami. Škola disponuje nabídkou různých uměleckých oborů, mezi kterými samozřejmě nechybí ani obory hudební. Velkou část z nich si budete moci poslechnout právě 19. prosince. Do nemocnice se totiž chystá promenádní orchestr, kytarový soubor, sólisté na piano a housle, soubor zobcových fléten a samozřejmě také smíšený pěvecký sbor Světlušky. Sbor, který nese své jméno podle světlušek, které přinášejí světlo i v té největší tmě, byl založen v roce 2016. A stejně jako světlušky se snaží rozzářit srdce každému z nás.

Sbor zahrnuje zpěváky a zpěvačky v různém dětském i dospělém věku. Při svých vystoupeních využívají Světlušky jako doprovod různé hudební nástroje, jako například bubny, zvonkohry, etnické nástroje, kytary a mnohé další. V repertoáru sboru najdeme populární písně Leonarda Cohena, Michaela Jaksona, Jamese Newtona Howarda, písně z pohádek a dětských filmů, ale i skladby Josefa Krčka. Kromě výběru z repertoáru sboru se zcela jistě můžete těšit i na vánoční písně a koledy.

Instrumentálnost, originalita, repertoárová pestrost a obrovské nadšení školy, sboru i všech zpěváků a muzikantů – to vše oslovilo nemocnici natolik, aby jejím letošním hlavním partnerem Vánoc byli hudebníci z příbramské Dvořákovy školy. Přijďte a věřte, že nebudete litovat.

Koncert se uskuteční ve středu 19. prosince od 17:00 hodin v přednáškovém sále nemocnice (Příbram 1, pavilon C, 4. patro). Vstup na koncert je zdarma a přístup do sálu bez barirér.
K letošnímu vánočnímu vystoupení přizvala …
foto: Janota ONP Příbram

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Martin Janota ONP Příbram
autor: top








Další články

Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků Velký zájem o dálkový pochod Praha-Prčice, který nepolevuje ani po desítkách let, … AKTUÁLNĚ Speed Marathon už ve středu: Kde všude bude policie měřit rychlost? Speed Marathon už ve středu: Kde všude bude policie měřit rychlost? Už ve středu 15. dubna vypukne každoroční bezpečnostní akce policie Speed Marathon, … AKTUÁLNĚ Šok v žebříčku kvality života: Příbram dopadla hůř než Ústí Šok v žebříčku kvality života: Příbram dopadla hůř než Ústí Nový Index prosperity regionů 2026 ukázal, kde se v Česku žije nejlépe. Zatímco … NEPŘEHLÉDNĚTE Středočeští hygienici prověřili 203 školních jídelen, nedostatky zjistili v 60 Středočeští hygienici prověřili 203 školních jídelen, nedostatky zjistili v 60 Středočeští hygienici prověřili v letošním prvním čtvrtletí 203 školních jídelen a … NEPŘEHLÉDNĚTE Přijďte zažít tmu v Brdech. Čeká vás večer plný hvězd i jedinečné atmosféry Přijďte zažít tmu v Brdech. Čeká vás večer plný hvězd i jedinečné atmosféry Milovníci noční oblohy i tichých zákoutí Brd by si měli do kalendáře zapsat sobotu 18. … NEPŘEHLÉDNĚTE Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru V pondělí ráno se odehrál dramatický požár těžební techniky v Brdech. Včasným zásahem … FOTO Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami? Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami? Seriál Českého poháru v aquatlonu se naplno rozběhl a jeho další zastávkou byla … SPORT Studenti pomáhali nemocné holčičce Studenti pomáhali nemocné holčičce Sport může pomáhat. Přesvědčili se o tom studenti středních škol na Příbramsku, kteří … AKTUÁLNĚ Kdy dorazí jaro? Čeká nás vítr, déšť, ale i jarní oteplení během jediného týdne Kdy dorazí jaro? Čeká nás vítr, déšť, ale i jarní oteplení během jediného týdne Nový týden přináší do Česka typicky proměnlivé jarní počasí. Čeká nás vítr, přeháňky i … POČASÍ
Příbram chce obchvat. A podle ministra je teď blíž než kdykoli dřív Příbram chce obchvat. A podle ministra je teď blíž než kdykoli dřív JV obchvat Příbrami je pro obyvatele jedním z nejdůležitějších témat současnosti. … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz