12. 5. svátek má Pankrác

Světla na Nováku navštívilo už 3500 návštěvníků, přesto najdou své kritiky

13. listopadu 2024   (17:45)
Světla na Nováku navštívilo už 3500 návštěvníků, přesto najdou své kritiky
foto: SZM Příbram / se souhlasem

Novinkou pro návštěvníky světelného parku je i stánek s trdelníkem.


Zatímco pohádkově osvětlený areál na Nováku dýchá na návštěvníky takřka adventní atmosférou, na sociálních sítích to ohledně tohoto tématu vře. Světelný park i několik týdnů od jeho odhalení budí vášně, a to i přesto, že za prvních 8 dní (od otevření do 10. listopadu) sem dle informací od tiskové mluvčí Sportovních zařízení města Příbram (SZM) zavítalo 3500 návštěvníků. Zatímco někteří berou světelný park jako vítané zpestření a příjemnou zábavu pro děti, jiní nemohou městu odpustit uzavření areálu pro veřejnost v odpoledních hodinách, či cenu, která se blíží světelným parkům v Praze.

SZM Příbram obhajuje uzavření Nového rybníku pro veřejnost s odkazem, že v tomto ročním období, kdy je venku chladno a brzy se stmívá, je návštěvnost areálu minimální. "Areál nemá veřejné osvětlení a dle našich zkušeností zde po 16. hodině prakticky nikdo nebývá. Maminky s kočárky či malými dětmi sem obvykle chodí pouze v dopoledních hodinách," vysvětlovala tisková mluvčí Kateřina Jahelková.
Součástí světelného parku je i malování světlem, či historický kolotoč, z jehož výdělku jde část na nadaci Zdeňky Žádníkové. Kreativní tým SZM Příbram vymyslel ke světelné show i pohádku "Vodníkovo zářivé tajemství", která rodinám zpestřuje návštěvu a dělá prohlídku interaktivnější. "Děti se mohou zúčastnit soutěže a když správně odpoví na dvě jednoduché otázky, související s programem, budou zařazené do slosování o 6 stavebnic Lego," doplnila Jahelková.
Součástí světelného parku je i malování …
foto: SZM Příbram / se souhlasem
Světelný park na Novém rybníku je letošní novinkou, je složen zhruba ze 40 světelných expozic okolo Nového rybníku. Obdobné světelné parky jsou k vidění převážně v Praze nebo například v Českém Krumlově, Pardubicích, Ostravě, či Brně. Podle vyjádření starosty dorazilo během prvního víkendu do areálu přes tisíc návštěvníků. SZM jsou spoluorganizátorem akce. Rodinné vstupné vyjde na 640 Kč.

"Dosavadní ohlasy návštěvníků jsou vesměs pozitivní. Naším cílem bylo, aby lidé nechali za branou Nováku starosti všedních dní a přišli si k nám odpočinout a zrelaxovat, a to se myslím daří," uzavřela Jahelková.
Světelný park na Novém rybníku je letošní …
foto: SZM Příbram / se souhlasem

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák








Další články

Taxikář zachránil ženě 300 tisíc. Málem je předala falešným policistům z Příbrami Taxikář zachránil ženě 300 tisíc. Málem je předala falešným policistům z Příbrami Jen díky duchapřítomnosti řidiče taxislužby nepřišla devětačtyřicetiletá žena o 300 … AKTUÁLNĚ Dobrovolní hasiči nebudou čekat. Kraj otevírá vlastní dotační program za více než 50 milionů Dobrovolní hasiči nebudou čekat. Kraj otevírá vlastní dotační program za více než 50 milionů Středočeský kraj v reakci na nejisté financování od státu přichází s vlastním řešením … NEPŘEHLÉDNĚTE Bitvy, vojenské tábory i technika. Dubno připomene květen 1945 Bitvy, vojenské tábory i technika. Dubno připomene květen 1945 Události závěru druhé světové války na Příbramsku připomene vzpomínková akce PÁR DNÍ K … HISTORIE Auto u Chrástu vylétlo ze silnice a několikrát se převrátilo přes střechu Auto u Chrástu vylétlo ze silnice a několikrát se převrátilo přes střechu Hasiči, policisté i záchranáři zasahovali v pondělí odpoledne u vážně vyhlížející … FOTOGALERIE Příbramská stopa v kauze dezinfekce stadionů. Obžalovaný Jan Starka odmítá vinu Příbramská stopa v kauze dezinfekce stadionů. Obžalovaný Jan Starka odmítá vinu U soudu se znovu řeší zakázka na dezinfekci fotbalových stadionů za téměř 10 milionů … AKTUALIZOVÁNO Pedagogové zamíří na Svatou Horu. Pouť jim nabídne nejen inspiraci Pedagogové zamíří na Svatou Horu. Pouť jim nabídne nejen inspiraci V sobotu 16. května se na Svaté Hoře uskuteční Pouť pedagogů. Toto setkání je určeno … AKTUÁLNĚ Středeční ráno bude nejstudenější, může i mrznout Středeční ráno bude nejstudenější, může i mrznout Ačkoliv se ke konci prodlouženého víkendu den po dni oteplovalo, tohle příjemné počasí … POČASÍ Konec volnosti pro dodávky? EU zavádí povinné tachografy Konec volnosti pro dodávky? EU zavádí povinné tachografy Od 1. července 2026 začne v celé Evropské unii platit nová povinnost pro část dodávek. … DOPRAVA Uštknutí zmijí: jak správně reagovat a co nedělat Uštknutí zmijí: jak správně reagovat a co nedělat Teplé počasí láká do přírody, kde může dojít i ke kontaktu s hady. Odborníci …
Fenomén LOOKSMAXXING: Děsivý trend nutí mladíky k domácímu lámání kostí! Fenomén LOOKSMAXXING: Děsivý trend nutí mladíky k domácímu lámání kostí! Zatímco dříve byla péče o vzhled doménou žen, dnes se do centra pozornosti dostávají … LIFESTYLE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz