19. 8. svátek má Ludvík

Světelný vodní svět v Příbrami vidělo tisíce návštěvníků

20. ledna 2025   (18:15)
Světelný vodní svět v Příbrami vidělo tisíce návštěvníků
foto: SZM Příbram

Světelný vodní svět, který rozzářil areál Nového rybníka od 2. listopadu 2024 do 12. ledna 2025, se stal atrakcí, která přitáhla pozornost nejen místních, ale i návštěvníků z celé České republiky. V průběhu více než dvou měsíců si výstavu prohlédlo 24 330 návštěvníků.


K vidění byly světelné instalace rozmístěné podél celého rybníka. Akci navštívili nejen příbramští obyvatelé, ale také lidé z větších měst jako Praha, Plzeň, Písek, Beroun, a nechyběli ani turisté z Německa a Anglie.

Pro tuto příležitost byly vyrobeny tematické turistické známky, o které byl velký zájem. Z limitované edice 600 kusů se prodalo 540. Novinkou, která si získala oblibu, byl i trdelník ze SeZaM bistra – během výstavy bylo umotáno celkem 3 148 těchto tradičních dobrot.

Součástí světelného parku byla také hra, kdy ke každé dětské vstupence obdržely děti hrací kartu s otázkami týkajícími se parku a pohádky, která výstavu provázela. Celkem bylo odevzdáno 4 009 hracích karet, z čehož 2 123 pocházelo od dětí z Příbrami. V rámci soutěže bylo možné vyhrát jednu ze 6 lego stavebnic. Výherci již byli vylosováni a postupně si vyzvedávají své ceny.
Výstava také pozitivně ovlivnila zájem o další služby v areálu, přičemž návštěvnost sauny vzrostla o 2,5násobek ve srovnání s loňským rokem.

Po skončení výstavy se areál Nového rybníka vrátil do běžného provozu a návštěvníci mohou opět využívat standardní otevírací dobu areálu.

Naším cílem bylo vytvořit místo, kde si lidé mohou na chvíli odpočinout od každodenního shonu, zapomenout na starosti a užít si krásnou podívanou, a to se nám doufám podařilo. Jsme rádi, že se akce setkala s tak velkým a pozitivním zájmem,“ říká Mgr. Jan Slaba, ředitel Sportovního zařízení města Příbram.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / SZM Příbram
autor: Kateřina Jahelková








Další články

Hazard v době velkého sucha: Pálení stavebního odpadu v Orlově zalarmovalo hasiče Hazard v době velkého sucha: Pálení stavebního odpadu v Orlově zalarmovalo hasiče V areálu výstavby rodinných domů v Orlově u Příbrami se dnes odpoledne vymklo kontrole … AKTUÁLNĚ Voda ke koupání se zhoršuje. Problémy hlásí Živohošť, Županovice i Nový rybník Voda ke koupání se zhoršuje. Problémy hlásí Živohošť, Županovice i Nový rybník Léto vrcholí a s ním i období dovolených a koupání. Mnozí lidé míří za vodními … AKTUALIZOVÁNO Léto v Příbrami bez výpadku dárců. Termíny se plní až do září Léto v Příbrami bez výpadku dárců. Termíny se plní až do září Letní měsíce bývají pro transfuzní oddělení náročné. Lidé odjíždějí na dovolené a … AKTUÁLNĚ Pískfest nabídne 21 představení, čtyři doprovodné akce a divadelní průvod. Příbram čeká třetí ročník festivalu pouličního divadla Pískfest nabídne 21 představení, čtyři doprovodné akce a divadelní průvod. Příbram čeká třetí ročník festivalu pouličního divadla Od 4. do 6. září 2026 přivítá Příbram třetí ročník Pískfestu — jediného festivalu … KULTURA Žně ve Středočeské kraji končí, výnosy obilí jsou z hektaru o 1,5 tuny nižší Žně ve Středočeské kraji končí, výnosy obilí jsou z hektaru o 1,5 tuny nižší Žně ve Středočeském kraji jsou téměř u konce, zbývá sklidit zhruba 495 hektarů … AKTUÁLNĚ SPD Příbram představuje kandidátku. Lídryní je Petra Novotná, hlavním tématem je voda a správa městských služeb SPD Příbram představuje kandidátku. Lídryní je Petra Novotná, hlavním tématem je voda a správa městských služeb Hnutí SPD Příbram představilo kandidátní listinu pro podzimní komunální volby. Lídryní … VOLBY 2026 ČHMÚ spustil novou družicovou prohlížečku! Nabízí více možností a lépe funguje i v mobilu ČHMÚ spustil novou družicovou prohlížečku! Nabízí více možností a lépe funguje i v mobilu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) představil počátkem srpna novou prohlížečku … ZAJÍMAVOSTI Žena přišla o miliony, prodala byt a hrozí jí trestní stíhání. Nalétla falešným investicím Žena přišla o miliony, prodala byt a hrozí jí trestní stíhání. Nalétla falešným investicím Neznámí podvodníci připravili vysokoškolsky vzdělanou ženu z Chomutovska téměř o 3,5 … Blížící se začátek školního roku zasáhne rozpočty rodin. Prvňáčkům pomáhají školy, obce i pojišťovny Blížící se začátek školního roku zasáhne rozpočty rodin. Prvňáčkům pomáhají školy, obce i pojišťovny Pro děti je nástup do první třídy velkým dobrodružstvím, pro mnoho rodičů ale také … NEPŘEHLÉDNĚTE
Co se děje v parku po setmění? Zámek Dobříš hostí tradiční Noc s netopýry Co se děje v parku po setmění? Zámek Dobříš hostí tradiční Noc s netopýry Přijďte zjistit, co se děje v zámeckých zahradách po západu slunce a co všechno dokáže … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz