15. 1. svátek má Alice




Švenda: Jako místostarosta jsem v minulém volebním období neměl důvod k intervencím ve věci Fantovy louky

13. července 2022   (18:35)
Švenda: Jako místostarosta jsem v minulém volebním období neměl důvod k intervencím ve věci Fantovy louky
foto: Václav Švenda / se souhlasem

Zastupitel Příbrami Václav Švenda (TOP 09) v další reakci obviňuje vedení města, že poskytuje zastupitelům i občanům nulové nebo neuspokojivé a zavádějící informace ohledně plánované výstavby na Fantově louce.


Reaguji na článek pana starosty z 13. 7. On sice paměť zjevně nemá, ale internet ano. Detaily z déle než rok trvající debaty o radnicí dosud tajeném konceptu studie Fantova louka si tedy každý může dohledat v množství článků nebo v zápisech z jednání zastupitelstva. Vedení města, jež v součinnosti s developery s ním spojenými koncept objednalo, po celou dobu poskytuje zastupitelům i občanům nulové nebo neuspokojivé a zavádějící informace. Obří deformaci pravdy představuje i poslední příspěvek pana Konvalinky. K tomu tedy stručně:

Mně i veřejnosti pochopitelně vadí utajování celého nového projektu. Důvod utajování je přitom od počátku zřejmý: střet zájmů osob ve vedení města. Pan Holý tento střet na červnovém zastupitelstvu konečně přiznal. Na všech předchozích jednáních a v dlouhé řadě svých prohlášení to byl právě pan starosta, který jakýkoliv střet zájmů popíral. Nyní rovněž tvrdí, že paneláky za plotem zahrádek jsou nesmysl, byl to přitom ale opět on sám, kdo objednávku části studie, která ve svém celku paneláky za plotem zahrádek navrhuje, loni v květnu za město podepsal.
Jeho nynější aktivita ve věci posudků je pak jen a pouze důsledkem tlaku opozice a občanů z Nové Hospody. Stydím se za vedení města, které se k nim místy chovalo zcela nevhodně a obviňovalo je z politikaření. Já sám jsem na to jako politik zvyklý, ale těmto aktivním a statečným lidem se omlouvám za to, co si od pánů radních museli ve veřejném prostoru vyslechnout. Věřím, že jejich zájem o účast na veřejném dění tím nebyl narušen.
Není pravda, že jsem kdy bojoval „za to, aby se na Fantově louce nestavělo.“ Hlavním důvodem mého návrhu na pořízení regulačního plánu byla skutečnost, že současné vedení města zatížené střetem zájmů tam ve spolupráci s developery plánuje a současně i tají veřejně i odborně nediskutované záměry. Ty by mohly významně snížit kvalitu života místních obyvatel, životního prostředí a urbanismu celé městské části Nová Hospoda a navíc jsou v rozporu s platnou územní studií. Ve zkratce jsem tak navrhl zaúkolovat radu města k dalšímu postupu ve věci citlivé zástavby Fantovy louky. Zastupitel nedisponuje zázemím pro zpracování kompletních materiálů. To je úkolem rady města a odborného aparátu Městského úřadu, který čítá kolem 200 osob.

Starostovo opakované nepravdivé tvrzení o nehlasovatelném návrhu vyvrací zápis z jednání zastupitelstva, na kterém naopak zástupce příslušného úřadu státní správy komentoval můj návrh jako v zásadě správně zkoncipovaný. I ze strany rady města někdy vycházejí materiály, které mají vady, je třeba je před hlasováním nějak upravit a běžně se tak děje.
Jako místostarosta jsem v minulém volebním období neměl důvod k intervencím ve věci Fantovy louky. Již dlouho existovala podrobná územní studie, nikdo se nepokoušel ji pokoutně obejít.
Pan Konvalinka toto vše ví. Stal se z něj ale standardní politik hnutí ANO, který zamlžuje fakta a hazarduje s důvěrou lidí v dobrou správu věcí veřejných. Tím se mu podařilo vrátit Příbram do doby před rokem 2014. Je správné, že v nadcházejících volbách sami občané rozhodnou, zda takový vývoj chtějí.

Václav Švenda
zastupitel za TOP 09

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Václav Švenda
autor: Václav Švenda








Související


Další články

Nehod ve Středočeském kraji ubylo. Na Příbramsku při nich ale v roce 2025 zemřelo pět lidí Nehod ve Středočeském kraji ubylo. Na Příbramsku při nich ale v roce 2025 zemřelo pět lidí Dopravní policisté ve Středočeském kraji řešili v roce 2025 celkem 13 857 dopravních … Večery s Golemem nabídnou setkání s Tomášem Töpferem i šansony Renaty Drössler Večery s Golemem nabídnou setkání s Tomášem Töpferem i šansony Renaty Drössler Oblíbený kulturní cyklus Večery s Golemem zve diváky na další výjimečný večer, který … Vánočně rozzářená Příbram. Jen Grinch byl proti Vánočně rozzářená Příbram. Jen Grinch byl proti Příbram se o adventu rozsvítila desítkami světelných vánočních dekorací. Od náměstí … ANKETA Na náměstí T. G. Masaryka přistál ve středu vrtulník Na náměstí T. G. Masaryka přistál ve středu vrtulník Ve středu 14. ledna odpoledne přistál na náměstí T. G. Masaryka vrtulník. Záchranáři … Kauza KFC: kontroly odhalily výskyt nebezpečných bakterií v mase Kauza KFC: kontroly odhalily výskyt nebezpečných bakterií v mase Síť rychlého občerstvení KFC v poslední době čelí zvýšené pozornosti veřejnosti v … Hattrick je pryč. Macík po dvou dnech plných smůly bojuje hlavně o to dojet se ctí Hattrick je pryč. Macík po dvou dnech plných smůly bojuje hlavně o to dojet se ctí Dva dny, které obrátily Dakar vzhůru nohama. Zatímco Aleš Loprais včera vyhrál 9. … Sport Na ženu, která měla pobodat muže, byla uvalena vazba Na ženu, která měla pobodat muže, byla uvalena vazba Policisté z Územního odboru v Příbrami a následně i středočeští krajští kriminalisté … V Jiráskových sadech našli na toaletách mrtvého muže V Jiráskových sadech našli na toaletách mrtvého muže Policie prošetřuje nešťastný případ, který se stal v Příbrami. Na toaletách byl … VIDEO Příbram si připomněla Františka Drtikola. Na městském hřbitově byla odhalena nová pamětní deska Příbram si připomněla Františka Drtikola. Na městském hřbitově byla odhalena nová pamětní deska Příbram si v úterý připomněla výročí úmrtí významného rodáka, fotografa a umělce … VIDEO
Silnice přes hráz Orlíku je uzavřená na dva roky. Lávka v Solenicích zatím nefunguje Silnice přes hráz Orlíku je uzavřená na dva roky. Lávka v Solenicích zatím nefunguje Silnice přes hráz vodního díla Orlík je od 12. ledna uzavřená na dva roky kvůli … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz