26. 5. svátek má Filip




Svatohorští gymnazisté vybojovali 1. místo v krajském kole přehlídky Ars Poetica Puškinův památník

29. dubna 2017   (20:00)
Svatohorští gymnazisté vybojovali 1. místo v krajském kole přehlídky Ars Poetica Puškinův památník
foto: GPSH

Studenti se zúčastní celostátní přehlídky festivalu v Praze 6. června.



Skupina studentů ruského jazyka prvního ročníku Gymnázia pod Svatou Horou se ve středu 12. dubna vypravila do Ruského střediska vědy a kultury v Praze, kde probíhalo krajské kolo 51. ročníku soutěžní přehlídky Ars Poetica Puškinův památník. Jedná se o soutěž v recitaci, zpěvu a dramatizaci děl ruských autorů v ruském jazyce, která je nejstarší evropskou soutěží a přehlídkou v uměleckém přednesu v cizím jazyce.

Ačkoliv počasí nebylo nijak zvláště přívětivé, mezi studenty panovala velmi dobrá nálada a radost z vlastního odhodlání. Pro vystoupení si připravili a během celkem krátké doby také nacvičili svéráznou dramatizaci básně Daniila Charmse „Ivan Ivanyč Samovar“ doplněnou o zpěv písně o tomto fenoménu typickém pro ruskou kulturu. Během příprav a zkoušení se sami studenti podíleli na choreografii a návrzích kostýmů.

Pro studenty, z nichž mnozí začali s výukou ruského jazyka teprve v tomto školním roce, to byla obrovská zkušenost, a tak se není čemu divit, že je před představením přepadla nervozita a tréma. Na jevišti však vše klaplo podle plánu. Z vystupujících vyzařovala silná energie a i v posledních řadách hlediště bylo vidět, že si vše náramně užívají. Odměnou jim pak byl nejen dobrý pocit, ale i silný potlesk a první místo v kategorii vystoupení kolektivů a postup do celostátní přehlídky festivalu, která se bude konat v Praze dne 6. června, tedy symbolicky v den výročí narození autora, jehož jméno celá akce nese.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: GPSH
autor: PhDr. Jakub Konečný, PhD.








Další články

Hudební maraton v centru Příbrami. SchoolStock přiveze mladé talenty z celého regionu Hudební maraton v centru Příbrami. SchoolStock přiveze mladé talenty z celého regionu Hudba různých žánrů, mladé talenty i celodenní festivalová atmosféra. Náměstí T. G. … KULTURA Inspektoři odhalili už tisícovky závad a vybrali na pokutách desítky milionů Inspektoři odhalili už tisícovky závad a vybrali na pokutách desítky milionů Inspekce silniční dopravy (INSID) dál pokračuje v kontrolách kamionů a nákladních … DOPRAVA KFC po kritice promluvilo: „Měli jsme s vámi mluvit dříve,“ přiznává řetězec KFC po kritice promluvilo: „Měli jsme s vámi mluvit dříve,“ přiznává řetězec Fastfoodový řetězec KFC zveřejnil omluvu zákazníkům a oznámil rozsáhlé změny ve … AKTUÁLNĚ Tropy udeří naplno. Meteorologové varují před vedry i rizikem požárů, od léta spustí nový systém výstrah Tropy udeří naplno. Meteorologové varují před vedry i rizikem požárů, od léta spustí nový systém výstrah Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varuje před vysokými teplotami a zároveň … AKTUÁLNĚ Luxusní auta, motorky bez výfuků a noční řev motorů. Obyvatelé Milínské ulice už mají hluku dost Luxusní auta, motorky bez výfuků a noční řev motorů. Obyvatelé Milínské ulice už mají hluku dost Obyvatelé Milínské ulice v Příbrami si stále častěji stěžují na nadměrný hluk … NEPŘEHLÉDNĚTE Povinné čipování, venčení i konec množíren. EU schválila největší změnu pravidel pro psy a kočky v historii Povinné čipování, venčení i konec množíren. EU schválila největší změnu pravidel pro psy a kočky v historii Evropský parlament 23. dubna 2026 schválil historicky první nařízení, které sjednocuje … ZVÍŘATA Thajsko hlásí objev století: gigantický dinosaurus, o kterém nikdo netušil Thajsko hlásí objev století: gigantický dinosaurus, o kterém nikdo netušil Vědci v Thajsku oznámili objev, který otřásl paleontologickým světem. Identifikovali … ZAJÍMAVOSTI Za Hluboší skončilo auto na boku, silnice byla uzavřena Za Hluboší skončilo auto na boku, silnice byla uzavřena V pondělí odpoledne zasahovaly složky integrovaného záchranného systému na silnici … AKTUALIZOVÁNO Pomněnkový den připomíná zmizelé děti. Policisté na Příbramsku loni pátrali po 14 dětech Pomněnkový den připomíná zmizelé děti. Policisté na Příbramsku loni pátrali po 14 dětech Každoročně si 25. května lidé po celém světě připomínají Mezinárodní den pohřešovaných … ZAJÍMAVOSTI
Na většině středočeských stanic měřících přes 30 let padly v neděli teplotní rekordy Na většině středočeských stanic měřících přes 30 let padly v neděli teplotní rekordy Ve Středočeském kraji v neděli 24. května padly teplotní rekordy na 13 z 16 stanic s … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz