17. 10. svátek má Hedvika
Svatohorští gymnazisté s Comeniem v německém Osnabrücku

FOTOGALERIE
1. července 2014   (16:13)
Další 4 fotografie v galeriiSvatohorští gymnazisté s Comeniem v německém Osnabrücku
foto: GSHPB

O projektu Comenius píše učitelka Gymnázia pod Svatou Horou Zdeňka Křesinová.Dvouletá práce studentů a učitelů Gymnázia pod Svatou Horou, zapojených v multilaterálním projektu Comenius 2012-2014, se v polovině června završila návštěvou poslední partnerské školy. Tentokrát jejich kroky směřovaly do dolnosaského města Osnabrück v západní části Německa.

Na neděli, první den pobytu v Osnabrücku, byl německými hostiteli připraven velmi zajímavý program. Dopoledne strávila celá mezinárodní skupina v prostorách nově zrekonstruovaného Muzea bitvy v Teutoburském lese (9 n. l.). Jednalo se tehdy o slavné střetnutí římských vojsk a germánských kmenů vedených náčelníkem Cherusků Arminiem, ve kterém utrpěly římské legie jednu z nejdrtivějších porážek ve své historii. Studenti se zde zúčastnili zajímavého workshopu – za pomoci dobových kostýmů a zbraní, vytvořených přesně podle historických pramenů, se stali na chvíli římským legionářem, germánským barbarem, ženou významného Římana, ale i obyčejným římským otrokem. Zvláštní módní přehlídka byla doplněna zasvěceným komentářem.

Z procházky německou historií se odpoledne stala cesta do nejžhavější současnosti. Návštěvu lanového centra uvítali především milovníci adrenalinových sportů. Na své si ale přišli i úplní začátečníci. Pro návštěvníky byly totiž ve výši korun stromů připraveny trasy různé obtížnosti plné kreativních překážek.

Druhý den čekalo na všechny zúčastněné samo město. Osnabrück se do světových dějin zapsal především jako mírové město, v roce 1648 zde byl podepsán tzv. vestfálský mír, který definitivně ukončil třicetiletou válku. Celá skupina si prohlédla pozdně gotickou radnici, v jejímž hlavním jednacím sále se všichni uvelebili v původních křeslech, ve kterých seděli i tehdejší mírotvůrci.

Pondělní večer byl pro mnohé účastníky projektu další příležitostí, jak zažít něco, co už se možná nikdy nebude opakovat. Všichni se na dva poločasy stali svědky fotbalového zápasu Německo – Portugalsko v jedné z místních pivních zahrad. Nadšení německých fanoušků díky vynikajícímu výkonu jejich mužstva nebralo konce do pozdních nočních hodin.

Poslední den pobytu byla na programu návštěva hostitelské školy. Svým bohatým výukovým a sportovním zázemím poskytuje vzdělání 1500 studentů ve věku od 10 do 18 let. Po krátké prohlídce vnitřních a venkovních prostor školy se studenti a učitelé ze všech zúčastněných zemí (ČR, Francie, Španělsko, Anglie, Turecko) sešli na společném mítinku a formou zajímavých prezentací zmapovali uplynulá setkání a osobitým způsobem vyjádřili, jaký přínos pro ně měly společně prožité chvíle.

Škoda, že společná práce na projektu skončila. Jednotlivá navázaná přátelství budou ale jistě fungovat i nadále a to je hlavním smyslem všech podobných akcí.

Fotogalerie

Svatohorští gymnazisté s Comeniem v německém Osnabrücku () Svatohorští gymnazisté s Comeniem v německém Osnabrücku (1) Svatohorští gymnazisté s Comeniem v německém Osnabrücku (2) Svatohorští gymnazisté s Comeniem v německém Osnabrücku (3)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: GSHPB
autor: Zdeňka Křesinová

Další články

Na náměstí v Příbrami přistál vrtulník. Přiletěl pro ženu, která se pokusila skokem z okna spáchat sebevraždu Na náměstí v Příbrami přistál vrtulník. Přiletěl pro ženu, která se pokusila skokem z okna spáchat sebevraždu Žena utrpěla mnohačetná poranění. Ve vážném stavu byla letecky přepravena do … Rybáři vylovili Nový rybník, v sítích byl i úhoř Rybáři vylovili Nový rybník, v sítích byl i úhoř Rybník vylovili členové místní organizace Českého rybářského svazu z Rožmitálu pod … Povolení stavby akvaparku napadli dva občané, výsledek bude znám až na začátku příštího roku Povolení stavby akvaparku napadli dva občané, výsledek bude znám až na začátku příštího roku Podle místostarosty Martina Buršíka se ze strany občanů jedná o obstrukční … V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května V pátek přibylo 1 781 nakažených covidem, je to nejvíce od začátku května Zrychlování epidemie ukazuje i reprodukční číslo uvádějící, kolik dalších lidí nakazí … Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Příbramská teplárna zvažuje zahájení dodávek elektřiny přes lokální distribuční soustavu Teplárna chce zaručit nižší ceny elektřiny bez přímé vazby na výkyvy globálních … Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Českem se šíří vlna e-mailů vydávajících se za zprávu od České pošty Zprávy odkazují na podvodné stránky, které nemají s Českou poštou nic … Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Interiér chaty Granit se mění k nepoznání, první návštěvníky přivítá v prosinci Vnitřní prostory městské chaty Granit pořádně prokoukly. Budoucí návštěvníci se mohou … Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Rožmitálský zámek „probudí“ Neviditelní majitelé Vernisáž site-specific instalace Evy Heyd se uskuteční v sobotu 16. října od 16.00. Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Napadení v Sedlčanech připisují lidé neřešené šikaně. Ředitel školy obvinění odmítá Kriminalisté při vyšetřování spolupracují s pedagogy a vedením školy, naplánovány mají …
O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety O víkendu si v Podlesí užijí posvícení, konalo se již před padesáti lety Součástí posvícení je Zahradní slavnost s programem v Pivovaru Podlesí.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz