Svatohorské sady přivítají stovky brigádníků i prvomájové romantiky
12. dubna 2024 (10:20)
foto: spolek Svatohorské sady Příbram / se souhlasem
Pracovní a zároveň edukační program je náplní akce Bobcat Day v sadech v úterý 16. dubna. Na dalších jarních akcích v sadech se ponoříte do hudby, poezie a líbání pod rozkvetlými třešněmi.
Svatohorské sady rozkvétají a jaro oslaví prací i kulturou. V úterý 16. dubna dopoledne se zde uskuteční svým rozsahem ojedinělá brigáda spolku Svatohorské sady Příbram ve spolupráci se společností Doosan Bobcat EMEA a místními školami. Další akce uvítají příznivci hudby, poezie a romantiky.
„Podařilo se nám hned při první podobné akci ‚mobilizovat‘ 245 dětí. Když k tomu připočteme dozor a další dobrovolníky a zaměstnance firmy Doosan Bobcat, bude během dne na místě pracovat téměř 300 osob a řada strojů,“ sumarizuje účast na akci Bobcat Day v sadech Luboš Řezáč ze spolku Svatohorské sady Příbram. Za chuť posunout stav sadů vděčí spolek příbramským základním školám (konkrétně ZŠ Školní, ZŠ Bratří Čapků, ZŠ pod Svatou Horou a Waldorfské ZŠ), Střední odborné škole a střednímu odbornému učilišti Dubno a Odbornému učilišti a Praktické škole Pod Šachtami.
Se společností Doosan Bobcat EMEA spolek navázal úspěšnou spolupráci již při podzimní výsadbové akci. „Jejich mechanizace a především ochota se bezplatně podílet na naší věci je zcela ojedinělá. Přestože jsme oslovili téměř všechny velké i malé firmy z Příbramska, pouhou odpověď jsme dostali jen od některých a příslibů spolupráce pak ještě méně,“ oceňuje přístup dobříšské firmy Luboš Řezáč. Zájemci, kteří by se chtěli podílet na rozvoji sadů v jakékoliv formě, se mohou ozvat na e-mail svatohorskesady@gmail.com nebo tel. číslo 604 217 420.
Dubnová akce bude nejen pracovní, ale také edukační se dvěma přednáškami na téma udržitelnosti a enviromentální výchovy a o historii Svatohorských sadů a spolku. Každá se zapojených tříd bude mít příležitost vysadit svůj strom na památku. Stromy si lidé mohou rovněž adoptovat, více informací nejen o adopci najdete na facebookové stránce Svatohorské sady Příbram.
V pátek 26. dubna se sady ponese hudba a poezie. „Záměrem je sady otevřít lidem, přilákat je a vnést do nich kulturu,“ zmiňuje Luboš Řezáč událost, kterou organizují Festival Odraz a jeden z interpretů, písničkář Jan Váňa. Začátek koncertu je v 18.00. První májový den pak bude patřit romantickým duším. Na dalším ročníku Májového líbání představí spolek Svatohorské sady Příbram kompletní činnost a plány. Výtěžek půjde opět na nákup materiálu, stromků a na platby dodavatelům. „Akce je bez vstupného. Loni měla velký ohlas a doufáme, že při pěkném počasí bude i letos. Je to ideální příležitost a místo pro dodržení tradice líbání pod rozkvetlou třešní a relax v klidném a krásném prostředí,“ dodává Luboš Řezáč.
Finance na realizaci svých aktivit získává spolek od partnerů a sponzorů. Opakovaně organizaci projevili svou přízeň hlasující v grantovém programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“ společnosti Tesco Stores ČR, v němž o podporu mezi zákazníky obchodů Tesco usilují vždy tři neziskové projekty. Vítěz s nevyšším počtem hlasů získá částku ve výši 45 tisíc korun. I v letošním zimním kole hlasovalo nejvíce lidí pro projekt Obnova a revitalizace Svatohorského sadu Příbram.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Fotogalerie: Na Orlické přehradě pokračuje výstavba bezpečnostního přelivu
•V Česku opět padaly rekordy, byl nejteplejší 8. duben v historii měření
•Po týdnu se do Česka vrátil písečný prach ze Sahary
Další články
Aby chleba zůstal na dosah: dotace pro malé obchody jsou zpět
Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo i letos výzvu dotačního programu Obchůdek …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Sucho se v Česku podepisuje i na lesích. Vítr situaci dál zhoršuje
Česko se potýká s narůstajícím suchem, které začíná výrazně zasahovat i lesní …
AKTUÁLNĚ
Veterinární správa zakázala desítky kojeneckých mlék. Obsahují nebezpečný toxin
Státní veterinární správa (SVS) zakázala uvádění více než čtyř desítek mléčných …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Ředitelka OUUPB Pavlína Caisová: Škola, která připravuje na život. V Příbrami pomáhají dětem najít vlastní cestu
Ředitelka Odborného učiliště, Praktické školy a Základní školy Příbram IV Pavlína …
ROZHOVOR
Den čar a kouzel v Hrachově: Záchranná stanice ožije magií a dobrodružstvím
Záchranná stanice v Hrachově zve malé i velké návštěvníky na tajuplnou neděli 26. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Kolvín v bílém: Brdské bezlesí se proměnilo v jarní pohádku
Jaro je v plném proudu a s jeho projevy se potkáváme na každém kroku. Pokud se ale …
POZNÁVÁME BRDY
Android v ohrožení! Češi stále častěji přicházejí o peníze kvůli zákeřným aplikacím
Majitelé chytrých telefonů s operačním systémem Android by měli zbystřit. Podle …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Kotrč rozdrtil Lucernu: soupeře poslal k zemi ve 3. kole a dál jede bez porážky
Legendární pražská Lucerna zažila další boxerskou noc, na kterou se jen tak …
SPORT
Proč se některé nemovitosti prodají hned a jiné zůstávají měsíce bez zájmu?
Obrátili jsme se na realitní kancelář RE/MAX Nova s prosbou o stručné vysvětlení. …
PR
Tipy na víkend: Vzpomínky v Hornickém muzeu, komentovaná prohlídka výstavy nebo brdská lesní bitva!
V Hornickém muzeu opět proběhne akce „Dědo, jak to tenkrát bylo?”, v Brdech se budete …




