15. 10. svátek má Tereza

Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu

15. září 2019   (17:19)
Dalších 37 fotografií v galeriiSvatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu

Celodenní veselí přilákalo spoustu pocestných


Svatohorské nádvoří se opět po roce zaplnilo muzikanty, kouzelníky, komedianty, tanečnicemi a rytíři. Konala se Svatohorská Šalmaj. Před deseti lety komorní hudební a divadelní ohlédnutí do minulosti našeho regionu, dnes již tradiční městské slavnosti.
 
I letos vyšel dobový průvod z náměstí TGM v Příbrami, aby s sebou vzal pocestné na Svatou Horu a uvítali tam spolu arcibiskupa Arnošta z Pardubic. Celodenní veselí mohlo začít. Dobově odění moderátoři nejdříve seznámili diváky s historií poutního místa i královského města Příbram. Pak přišli na řadu umělci. Loutkoherci, hudebníci, šermíři, žongléři, mučitelé. Historie na vás dýchla z každého jejich uměleckého kousku.
 
Děti si mohly vyzkoušet různá řemesla. Samy si tak na vlastní kůži vyzkoušely, jak nelehkou práci měli mnohdy naši předkové. 
 
Program byl i letos uzpůsoben tak, aby zaujal všechny věkové kategorie. A na těch, kteří sem přišli, bylo znát, že se to organizátorům opět povedlo. Spokojení byli všichni do jednoho. Podívejte na naši fotoreportáž.

Svatohorské nádvoří se opět po roce zaplnilo …

Fotogalerie

Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu () Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (1) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (2) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (3) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (4) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (5) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (6) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (7) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (8) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (9) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (10) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (11) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (12) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (13) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (14) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (15) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (16) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (17) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (18) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (19) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (20) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (21) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (22) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (23) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (24) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (25) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (26) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (27) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (28) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (29) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (30) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (31) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (32) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (33) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (34) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (35) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (36)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto japDalší články

Máte v ložnici zrcadlo? Na noc ho zakryjte.. Máte v ložnici zrcadlo? Na noc ho zakryjte.. „Setkali jsme se s případy, kdy se lidé museli ze své nemovitosti odstěhovat, protože to tam nedávali,“ říká Lenka Charvátová, která se s manželem zabývá paranormálními jevy 15. října 2019   (20:35) V zásilce banánů přicestoval do příbramského Tesca exotický pavouk V zásilce banánů přicestoval do příbramského Tesca exotický pavouk Dodavatel přivezl zboží z Mozambiku 15. října 2019   (17:03) Krizový štáb prověřilo cvičení. Jednalo se o požár bytového domu Krizový štáb prověřilo cvičení. Jednalo se o požár bytového domu V rámci přípravy na možné vyhlášené krizové stavy či mimořádné události a jejich řešení, jsou většinou jednou ročně předsedou krizového štábu nařízena cvičení. 15. října 2019   (14:32) Jiráskovy sady dočasně bez semaforů Jiráskovy sady dočasně bez semaforů Rekonstrukce osvětlení by měla být dokončena v nejbližších dnech 15. října 2019   (12:49) Pečené kaštany jsou nejen pochoutkou, ale také zdrojem vitamínů Pečené kaštany jsou nejen pochoutkou, ale také zdrojem vitamínů Kaštanovník se dožívá i několika set let a dorůstá do velikosti až 30 metrů. 15. října 2019   (11:50) Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku V minulém týdnu byla otevřena nová kancelář Městského kulturního centra, které v našem městě funguje od září letošního roku. 15. října 2019   (09:12) Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Bezdomovec Jan přišel o oba rodiče a zůstal sám. Spí venku a je přesvědčen, že kvůli svému handicapu je nezaměstnatelný 15. října 2019   (06:47) Nepřehlédněte Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Cizí státní příslušník jednu osobu pobodal, druhou zavraždil. 14. října 2019   (19:46) Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Provozovatel místo spropitného dostal pokutu 14. října 2019   (19:03) Nepřehlédněte Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Řidič pravděpodobně nerespektoval dopravní značení 14. října 2019   (18:37) NepřehlédněteKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz