12. 12. svátek má Simona

Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu

15. září 2019   (17:19)
Dalších 37 fotografií v galeriiSvatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu

Celodenní veselí přilákalo spoustu pocestných


Svatohorské nádvoří se opět po roce zaplnilo muzikanty, kouzelníky, komedianty, tanečnicemi a rytíři. Konala se Svatohorská Šalmaj. Před deseti lety komorní hudební a divadelní ohlédnutí do minulosti našeho regionu, dnes již tradiční městské slavnosti.
 
I letos vyšel dobový průvod z náměstí TGM v Příbrami, aby s sebou vzal pocestné na Svatou Horu a uvítali tam spolu arcibiskupa Arnošta z Pardubic. Celodenní veselí mohlo začít. Dobově odění moderátoři nejdříve seznámili diváky s historií poutního místa i královského města Příbram. Pak přišli na řadu umělci. Loutkoherci, hudebníci, šermíři, žongléři, mučitelé. Historie na vás dýchla z každého jejich uměleckého kousku.
 
Děti si mohly vyzkoušet různá řemesla. Samy si tak na vlastní kůži vyzkoušely, jak nelehkou práci měli mnohdy naši předkové. 
 
Program byl i letos uzpůsoben tak, aby zaujal všechny věkové kategorie. A na těch, kteří sem přišli, bylo znát, že se to organizátorům opět povedlo. Spokojení byli všichni do jednoho. Podívejte na naši fotoreportáž.

Svatohorské nádvoří se opět po roce zaplnilo …

Fotogalerie

Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu () Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (1) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (2) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (3) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (4) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (5) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (6) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (7) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (8) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (9) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (10) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (11) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (12) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (13) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (14) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (15) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (16) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (17) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (18) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (19) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (20) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (21) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (22) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (23) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (24) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (25) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (26) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (27) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (28) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (29) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (30) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (31) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (32) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (33) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (34) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (35) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu (36)
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto japDalší články

Ve Středočeském kraji od ledna do září přibylo 12.232 obyvatel Ve Středočeském kraji od ledna do září přibylo 12.232 obyvatel Na Příbramsku víc lidí zemřelo, než se narodilo. 12. prosince 2019   (15:48) Vodohospodářský majetek investice potřebuje Vodohospodářský majetek investice potřebuje Je majetek, který je viditelný na první pohled, a je majetek, který je našemu oku skrytý a víme o něm pouze v okamžiku, kdy přestane fungovat. Přesně takovým majetkem je ten vodohospodářský. 12. prosince 2019   (13:27) Rodinný dům zachvátily plameny. Devět hasičských jednotek bojuje s ohněm Rodinný dům zachvátily plameny. Devět hasičských jednotek bojuje s ohněm Požár rodinného domu v obci Nechvalice byl ohlášen ve čtvrtek před desátou hodinou ranní. Hasiči vyhlásili druhý poplachový stupeň. 12. prosince 2019   (11:09) Výsuvné sloupky zamezí vjezdu vozidel do Pražské ulice Výsuvné sloupky zamezí vjezdu vozidel do Pražské ulice Vjezdy do Pražské ulice budou nově o víkendu uzamykány tak, jako je tomu ve všedních dnech, tj. v deset hodin dopoledne 12. prosince 2019   (08:43) Svatá Hora o svátcích otevře jinak nepřístupnou chodbu Svatá Hora o svátcích otevře jinak nepřístupnou chodbu Součástí prohlídky jsou unikátní podlahové barokní hodiny, které byly nedávno zrestaurovány 12. prosince 2019   (06:07) Vánoční jarmark zaplnil školu Vánoční jarmark zaplnil školu V úterý se v budově základní školy ve Školní ulici uskutečnil vánoční jarmark za veliké účasti rodičů. 11. prosince 2019   (19:01) Macík: Vezeme i lyžařské brýle, když by zase vypadlo okno Macík: Vezeme i lyžařské brýle, když by zase vypadlo okno Slavnostní dakarské pódium čeká na závodníky 4. ledna a o den později závod odstartuje 11. prosince 2019   (17:02) Policisté zintenzivňují kontroly obchodních center Policisté zintenzivňují kontroly obchodních center Příbramští policisté zintenzivňují kvůli zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti či plynulosti silničního provozu výkon služby. Zaměřovat se budou především na obchodní centra, parkoviště u nich a na místa, kde se soustřeďuje větší množství osob. 11. prosince 2019   (14:28) Výtvarná soutěž pro děti „Vánoce v Čechách a Ledru“ Výtvarná soutěž pro děti „Vánoce v Čechách a Ledru“ Nakreslete vánoční obrázek pro Ježíška a zapojte se do jedinečné mezinárodní soutěže 11. prosince 2019   (12:17) Na namrzlé vozovce nezvládl řízení, „zaparkoval“ v příkopu Na namrzlé vozovce nezvládl řízení, „zaparkoval“ v příkopu Ve voze cestovaly dvě osoby 11. prosince 2019   (09:57)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz