4. 3. svátek má Stela




Svátek, který slaví ženy, potěší i muže. Dnes je Mezinárodní den ženského orgasmu

8. srpna 2021   (07:42)
Svátek, který slaví ženy, potěší i muže. Dnes je Mezinárodní den ženského orgasmu
foto: ilustr/pixabay

Dnešní svátek připomíná, že ženy mají naprosto stejný nárok na dosáhnutí svého uspokojení jako muži.


Osmý srpen je znám jako mezinárodní den ženského orgasmu, který před lety vznikl v severovýchodním městě Esperantina v Brazílii. K oslavě orgasmu něžného pohlaví vybídl tehdy místní starosta Arimateio Dantas jako kompenzaci za „sexuální dluh“ vůči jeho vlastní manželce.

Ještě před sto lety přitom většina lidí ani netušila, že ženy vůbec mohou prožívat vyvrcholení. To vědci potvrdili až v 60. letech, kdy také odstartovala sexuální revoluce. Farmaceutické firmy navíc začaly vyrábět antikoncepční pilulky, a tak si mohly ženy konečně sex pořádně užít.
Z pohledu vědy ale neexistuje pro ženský orgasmus jednoduché vysvětlení. Není potřeba k reprodukci tak jako ten mužský a nevyvoláte ho zrovna snadno. Podle některých studií ale posiluje vztah k partnerovi.
Je všeobecně známo, že při orgasmu se do krve vyplavují endorfiny, tzv. hormony štěstí, které umí bojovat i s bolestí a stresem. Přitom dlouhodobé průzkumy ukazují, že více než 60 procent žen předstírá orgasmus pravidelně a zbylých 40 procent s tím má minimálně zkušenost. Zpravidla chtějí ženy potěšit muže, aby nechodili za jinými ženami. Z tohoto důvodu tak dnešní svátek připomíná, že ženy mají naprosto stejný nárok na dosáhnutí svého uspokojení jako muži a neměly by se bát to projevit.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Rožmitálský čáp po roce opět přistál na komíně Rožmitálský čáp po roce opět přistál na komíně Rožmitál pod Třemšínem se po roce znovu dočkal svého posla jara. Čáp bílý se na komíně … ZAJÍMAVOSTI Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky. Oprava zahrnovala i … ZDRAVOTNICTVÍ Řidičce se udělalo nevolno a u benzínky narazila do kamionu Řidičce se udělalo nevolno a u benzínky narazila do kamionu Přibližně hodinu po poledni ve středu 4. března zasahovali hasiči a záchranáři u … DOPRAVA Únor byl teplotně nadprůměrný. Patří k teplejším v historii měření Únor byl teplotně nadprůměrný. Patří k teplejším v historii měření Letošní únor byl na území České republiky hodnocen jako teplotně normální, přesto … POČASÍ Příbram chce slyšet váš hlas: podpořte akční plán služeb 2027 Příbram chce slyšet váš hlas: podpořte akční plán služeb 2027 Odbor sociálních věcí a zdravotnictví města Příbram připravuje Akční plán rozvoje … AKTUÁLNĚ V květnu nebo červnu půjde k zemi most u Jíloviště. Kraj už vybral zhotovitele za 193 milionů V květnu nebo červnu půjde k zemi most u Jíloviště. Kraj už vybral zhotovitele za 193 milionů V průběhu druhého čtvrtletí tohoto roku začne stavba nového mostu přes dálnici D4 u … DOPRAVA Příbram chystá levnější jízdné do Prahy. Opozice chce změny u nádraží Příbram chystá levnější jízdné do Prahy. Opozice chce změny u nádraží Parkovací dům u nádraží se začíná plnit a město už připravuje další kroky, které mají … POLITIKA Zákaz sekání o nedělích? Příbram chystá vyhlášku, která změní víkendy Zákaz sekání o nedělích? Příbram chystá vyhlášku, která změní víkendy Město Příbram připravuje novou obecně závaznou vyhlášku, která má omezit hlučné … BLESKOVÁ ZPRÁVA Slunce vítá novou sezónu v Podbrdském muzeu Slunce vítá novou sezónu v Podbrdském muzeu S prvními jarními paprsky přichází i nová muzejní sezóna. Podbrdské muzeum v Rožmitále …
Který fotbalový klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Hlasujte v naší anketě Který fotbalový klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Hlasujte v naší anketě Fotbal má na Příbramsku silnou tradici a své fanoušky napříč generacemi. Každý víkend … ANKETA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz