23. 2. svátek má Svatopluk




Svatby a pohřby se mohou konat jen s omezeným počtem účastníků

19. října 2020   (06:42)
Svatby a pohřby se mohou konat jen s omezeným počtem účastníků
foto: pribram.cz, ČTK

Svateb a pohřbů se ode dneška může účastnit maximálně 30 lidí.


Svatby a pohřby se ode dneška mohou v Česku konat jen s omezeným počtem účastníků, podle vládních opatření proti šíření koronaviru jich může být nejvíce 30. Dosud platila pro tyto akce výjimka z přijatých restrikcí a mohlo se jich účastnit libovolné množství lidí. Následné svatební oslavy a smuteční hostiny v restauracích mohou být do půlnoci. Od minulého týdne jsou přitom restaurace, bary či kluby zavřené a lidé si v nich mohou jídlo koupit jen ve výdejových okénkách.

Podle vládního nařízení mají ale svatební oslavy a smuteční hostiny v provozovnách stravovacích zařízení výjimku. Pokud se v nich uskuteční nejpozději následující den po svatbě či pohřbu, platí v nich zákaz přítomnosti veřejnosti mezi půlnocí a šestou hodinou ranní.
Vláda kvůli nárůstu počtu nakažených nemocí covid-19 zpřísnila opatření od minulé středy, kdy vedle restaurací, barů a klubů zavřela i školy, s výjimkou mateřských a speciálních, a omezila shromažďování na nejvýš šest lidí. Je také zakázáno pít alkohol na veřejně přístupných místech. Většina opatření platí do 3. listopadu, tedy do konce nouzového stavu.
Podle dřívějšího vyjádření ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) by do konce nouzového stavu měl zatím platit i limit pro svatby a pohřby. Pak bude možné maximální počet účastníků zvýšit, pokud se vývoj epidemie zlepší.

Minulý týden Prymula a premiér Andrej Babiš (ANO) uvedli, že protikoronavirová opatření se budou postupně uvolňovat podle toho, jak se podaří snížit takzvané reprodukční číslo, které popisuje průměrný počet dalších nakažených od jednoho pozitivně testovaného. V pátek se podle epidemiologů dostalo na 1,4 z víkendových 1,5. Prymula zároveň uvedl, že nakažení koronavirem budou přibývat ještě deset dní až dva týdny, tedy do konce října.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Jakub Pečenka








Další články

V Husově ulici porazilo auto chodce na přechodu V Husově ulici porazilo auto chodce na přechodu Před půl sedmou večer v pondělí 23. února byla nahlášena nehoda s chodcem v Příbrami v … AKTUALIZOVÁNO V Brdech je nová přírodní památka Kočka, chrání naleziště zkamenělin V Brdech je nová přírodní památka Kočka, chrání naleziště zkamenělin V Chráněné krajinné oblasti Brdy přibylo patnácté maloplošné zvláště chráněné území – … ZAJÍMAVOSTI Smrtelná vzteklina se objevila u psa dovezeného do Evropy Smrtelná vzteklina se objevila u psa dovezeného do Evropy Státní veterinární správa (SVS) upozorňuje na závažný případ zavlečení vztekliny do … Chcete rozhodnout, kde policie „chytí“ řidiče za rychlou jízdu? Zapojte se do Speed Marathonu 2026! Chcete rozhodnout, kde policie „chytí“ řidiče za rychlou jízdu? Zapojte se do Speed Marathonu 2026! Máte pocit, že někteří řidiči jezdí příliš rychle právě u vás? Teď máte šanci … Na Slapech se provádí generální oprava mostu na hrázi, vyžádá si uzavírku Na Slapech se provádí generální oprava mostu na hrázi, vyžádá si uzavírku Na Slapské přehradě byla letos zahájena generální oprava mostu. Práce potrvají do roku … Příbram bude hostit republikový šampionát. Do města přijede elita dětského krasobruslení Příbram bude hostit republikový šampionát. Do města přijede elita dětského krasobruslení Zimní stadion v Příbram se od 6. do 8. března stane dějištěm Mistrovství České … Srážka dvou Fordů u obce Obory, kvůli vyšší škodě vyjela k nehodě policie Srážka dvou Fordů u obce Obory, kvůli vyšší škodě vyjela k nehodě policie V pondělí 23. února krátce před sedmou hodinou ranní se v katastru obce Obory na … Komisař, který ve volném čase zachraňuje Svatohorský sad s přáteli Komisař, který ve volném čase zachraňuje Svatohorský sad s přáteli Luboš Řezáč, příbramský komisař kriminální policie a zakladatel spolku Svatohorské … ROZHOVOR V Čenkově zachraňovali muže po pádu do Litavky. Zřejmě už druhý pád do vody v únoru V Čenkově zachraňovali muže po pádu do Litavky. Zřejmě už druhý pád do vody v únoru V Čenkově se v neděli 22. února odehrála dramatická záchranná akce.
Mladé fotbalové naděje zabojují o pohár starostky. Podlesí čeká velký turnaj! Mladé fotbalové naděje zabojují o pohár starostky. Podlesí čeká velký turnaj! Fotbalové hřiště v Podlesí se v sobotu 29. března promění v dějiště napínavých soubojů …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz