Svatá Hora v Příbrami slibuje noc plnou zážitků
10. července 2021 (07:01)
foto: Svatá Hora, Miroslav Zelenka/PR
Akce pro novodobé poutníky Noc na Svaté Hoře se v létě uskuteční v termínech 16.–17. července a 13.–14. srpna.
Svatá Hora nabízí pro letní sezónu dva termíny zážitkové noci v této barokní mariánské památce. Nejbližší Noc na Svaté Hoře se koná 16.–17. července, další přenocování s nevšedním programem je zde možné strávit z 13. na 14. srpna. Kapacita je omezená na 15 osob, místo si účastníci musí rezervovat.
Přečkat noc přímo ve svatohorských ambitech s vyobrazením zázraků Panny Marie museli v historii mnozí lidé, kteří se vydávali na tradiční poutní místo z daleka a pěšky. Na exkluzivní nocleh hotelového střihu se nemohou spoléhat ani současní návštěvníci, což by ostatně nemělo být účelem, za kterým se do příbramské dominanty vydají.
Program zahrnující noční prohlídku ambitu, návštěvu krápníkové kaple při svíčkách nebo večeři s živou hudbou v barokní jídelně začíná první den v 16.00. Jeho součástí je také výstup nad baziliku, kde lze z půdy pozorovat město a okolí, či prohlídka klášterního sklepení. Dostanete se i k pedálovým strojům svatohorských varhan v podkroví, o nichž pojednává aktuální výstava v místním muzeu. Pobyt končí následující den v 11.00.
Představu o tom, co návštěva obnáší, nastiňuje videopozvánka na webu www.svata-hora.cz. Některé body programy vyžadují fyzickou zdatnost, a není tedy nutné se jich zúčastnit. Vyžadováno ale bude potvrzení o negativním výsledku testu na nemoc covid-19 (PCR či antigenní test s dodržením lhůty 7 dní, resp. 72 hodin), absolvování první dávky očkování před nejméně 22 dny nebo doklad o prodělání nemoci, kdy od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 180 dní. Vstup je možný také s potvrzeným negativním samotestem u zaměstnavatele, příp. školy. Samotest lze koupit a provést na místě, připravené jsou rovněž formuláře čestného prohlášení.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Další články
Středočeští hygienici prověřili 203 školních jídelen, nedostatky zjistili v 60
Středočeští hygienici prověřili v letošním prvním čtvrtletí 203 školních jídelen a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Přijďte zažít tmu v Brdech. Čeká vás večer plný hvězd i jedinečné atmosféry
Milovníci noční oblohy i tichých zákoutí Brd by si měli do kalendáře zapsat sobotu 18. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Plameny u dopadové plochy Jordán: hasiči zasahovali u hořícího harvestoru
V pondělí ráno se odehrál dramatický požár těžební techniky v Brdech. Včasným zásahem …
FOTO
Z vody do běhu: kdo ovládl aquatlon v Příbrami?
Seriál Českého poháru v aquatlonu se naplno rozběhl a jeho další zastávkou byla …
SPORT
Studenti pomáhali nemocné holčičce
Sport může pomáhat. Přesvědčili se o tom studenti středních škol na Příbramsku, kteří …
AKTUÁLNĚ
Kdy dorazí jaro? Čeká nás vítr, déšť, ale i jarní oteplení během jediného týdne
Nový týden přináší do Česka typicky proměnlivé jarní počasí. Čeká nás vítr, přeháňky i …
POČASÍ
Příbram chce obchvat. A podle ministra je teď blíž než kdykoli dřív
JV obchvat Příbrami je pro obyvatele jedním z nejdůležitějších témat současnosti. …
DOPRAVA
Dobříšští školáci překvapili republiku. 2. ZŠ postupuje do finále FAČR
Žáci 2. ZŠ Dobříš si vybojovali postup do republikového finále Poháru FAČR ve fotbalu …
ŠKOLSTVÍ
Zlaté ruce mizí. Proč se vytrácejí řemeslo i chuť u něj vydržet?
Ještě před pár desítkami let bylo běžné, že lidé uměli pracovat rukama – opravit si …
LIFESTYLE
Kde v Příbrami dělají nejlepší snídaně? Spouštíme velkou snídaňovou anketu!
Příbramští, připravte se. Tentokrát jde o snídaně — a to je disciplína, na kterou má …
ANKETA




