vývoj epidemie COVID-19
aktualizováno: 18. 9. 2020
Bohutín 2
Březnice 6
Chotilsko 1
Dobříš 16
Dolní Hbity 2
Drásov 1
Drevníky 1
Háje 5
Hluboš 1
Jablonná 1
Jince 1
Kamýk nad Vlt. 6
Klučenice 1
Lazsko 1
Lešetice 1
Malá Hraštice 2
Mokrovraty 1
Narysov 2
Nechvalice 6
Nedrahovice 1
Nová Ves pod Pleší 1
Nový Knín 1
Obecnice 5
Ohrazenice 3
Pečice 2
Podlesí 2
Příbram 91
Příčovy 2
Rosovice 2
Rožmitál p. Tř. 7
Rybníky 2
Sedlčany 6
Sedlec-Prčice 3
Smolotely 2
Stará Huť 2
Suchodol 1
Svaté Pole 2
Trhové Dušníky 2
Višňová 1
Zbenice 1
Zduchovice 1
Svatá Hora se již po 13. oblékla do středověkého kabátu

13. září 2020   (07:06)
Dalších 23 fotografií v galeriiSvatá Hora se již po 13. oblékla do středověkého kabátu

Na Svatohorské Šalmaji se lidé vrátili zpět v čase a okusili život ve středověku.


Bohatý slavnostní průvod plný dobových kostýmů se v půl desáté vydal z náměstí T.G.M. na Svatou Horu. Po oficiálním zahájení se už jen slavilo, hrálo, hodovalo a tančilo.

Oproti minulým ročníkům měli návštěvníci možnost zhlédnout doslova boj o čest. Kromě toho, že si dokáží Rytíři koruny české poradit s opravdovým mečem, ukázali, že se umí utkat i v těžších bojích – ponožkové bitvě a středověké kopané. K vidění byla i další zajímavá středověká povolání. Například práce sokolníka, kejklíře, mučitele, loutkoherce, tanečnic nebo dokonce kata. Naštěstí ale k žádné popravě nedošlo.
I malí návštěvníci si přišli na své. Spolek Rosenthalci si pro letošní ročník připravil ještě rozmanitější zábavu. Děti si mohly vyzkoušet svou zručnost ve středověkých dílničkách, v kuchyni poznaly, s čím si musely maminky tenkrát vystačit, svůj zrak ověřily při lukostřelbě, vyzkoušely si i žonglování, pískování nebo vití věnců. Nechyběly ani divadelní hry nebo středověký kolotoč.
Celý den se nesl v rytmu píšťaly, loutny, harfy, flétny, šalmaje a dalších středověkých hudebních nástrojů. Za svitu měsíce potom zakončila tento výjimečný den příbramská Ginevra.

Žádná omezení ani opatření Svatohorskou Šalmaj nenarušilo. Lidé si naopak užili bezstarostný den plný zábavy a poznání. Letošní ročník se tak zapsal ve znamení šťastné třináctky.

Fotogalerie

Svatá Hora se již po 13. oblékla do středověkého kabátu () Svatá Hora se již po 13. oblékla do středověkého kabátu (1) Svatá Hora se již po 13. oblékla do středověkého kabátu (2) Svatá Hora se již po 13. oblékla do středověkého kabátu (3) Svatá Hora se již po 13. oblékla do středověkého kabátu (4) Svatá Hora se již po 13. oblékla do středověkého kabátu (5) Svatá Hora se již po 13. oblékla do středověkého kabátu (6) Svatá Hora se již po 13. oblékla do středověkého kabátu (7) Svatá Hora se již po 13. oblékla do středověkého kabátu (8) Svatá Hora se již po 13. oblékla do středověkého kabátu (9) Svatá Hora se již po 13. oblékla do středověkého kabátu (10) Svatá Hora se již po 13. oblékla do středověkého kabátu (11) Svatá Hora se již po 13. oblékla do středověkého kabátu (12) Svatá Hora se již po 13. oblékla do středověkého kabátu (13) Svatá Hora se již po 13. oblékla do středověkého kabátu (14) Svatá Hora se již po 13. oblékla do středověkého kabátu (15) Svatá Hora se již po 13. oblékla do středověkého kabátu (16) Svatá Hora se již po 13. oblékla do středověkého kabátu (17) Svatá Hora se již po 13. oblékla do středověkého kabátu (18) Svatá Hora se již po 13. oblékla do středověkého kabátu (19) Svatá Hora se již po 13. oblékla do středověkého kabátu (20) Svatá Hora se již po 13. oblékla do středověkého kabátu (21) Svatá Hora se již po 13. oblékla do středověkého kabátu (22)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: Jakub Pečenka

autor: Jana Fedorová

Další články

Hamáček: Nastal čas maximálně omezit sociální kontakty a zrušit hromadné akce Hamáček: Nastal čas maximálně omezit sociální kontakty a zrušit hromadné akce Za fatální chybu považuje, že se odkládalo znovuzavedení roušek 19. září 2020   (09:23) Nepřehlédněte Od vysvěcení kostela na Březových Horách uběhne 130 let Od vysvěcení kostela na Březových Horách uběhne 130 let V neděli 20. září oslaví kostel sv. Vojtěcha narozeniny, účastníci se mohou těšit na hudební vystoupení i komentovanou prohlídku. 19. září 2020   (08:42) Pokračování 4. dílu Svatohorského Downtownu již dnes v Příbrami Pokračování 4. dílu Svatohorského Downtownu již dnes v Příbrami Hasiči likvidují požár v CHKO Brdy u Bratkovic. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu Hasiči likvidují požár v CHKO Brdy u Bratkovic. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu Sobotní farmářské trhy namíchají gastronomické i kulturní ingredience Sobotní farmářské trhy namíchají gastronomické i kulturní ingredience V Rožmitálu pod Třemšínem k pohádce zakousnete domácí dobroty nebo popijete burčák. Tradiční prodejní trhy proběhnou opět i v Příbrami. 18. září 2020   (19:30) V Praze i Středočeském kraji budou roušky povinné i venku V Praze i Středočeském kraji budou roušky povinné i venku Petr Štěpánek: Úspěšný starosta Petrovic a dobrovolný hasič Petr Štěpánek: Úspěšný starosta Petrovic a dobrovolný hasič PR Babiš nevyloučil zavedení nouzového stavu Babiš nevyloučil zavedení nouzového stavu Nouzový stav letos v Česku platil kvůli epidemii nemoci covid-19 od 12. března do 17. května. 18. září 2020   (15:05) Příbram hledá cesty, jak navzdory covidu zachovat kulturní akce Příbram hledá cesty, jak navzdory covidu zachovat kulturní akce "Nehledáme kličky, jak to obejít, ale hledáme cesty, jak kulturu úplně neumrtvit, jako jsme byli nuceni v jarních měsících," uvedl starosta. 18. září 2020   (13:38)
Senioři si stěžují: Roušky nám ze schránek kradou Senioři si stěžují: Roušky nám ze schránek kradou Česká pošta s touto variantou počítala. Pokud senior zásilku neobdrží, dostane novou. 18. září 2020   (11:28)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz