17. 3. svátek má Vlastimil




Svatá Hora byla v loňském roce třetím nejvíce navštěvovaným místem ve středních Čechách. Strávit zde můžete také noc

24. června 2024   (12:30)
Svatá Hora byla v loňském roce třetím nejvíce navštěvovaným místem ve středních Čechách. Strávit zde můžete také noc
foto: Vladimír Holly Holan, zdroj: SCCR

Do první desítky žebříčku nejnavštěvovanějších cílů zveřejněného Středočeskou centrálou cestovního ruchu se dostal také aquapark v Příbrami.


Svatá Hora a aquapark v Příbrami se dostaly do žebříku TOP 10 nejnavštěvovanějších cílů ve středních Čechách, informovala Středočeská centrála cestovního ruchu (SCCR). Stejně jako v roce 2022 se stal nejnavštěvovanějším místem regionu Aquapalace Praha v Čestlicích, kam zamířilo více než 1,1 milionu návštěvníků. Oblíbenost vodních radovánek reflektuje i umístění aquaparku v Berouně.

Druhou příčku obsadil zábavní Park Mirakulum v Milovicích s 320 tisíci návštěvníky v roce 2023. Na třetí pozici vynesl poutní místo Svatá Hora v Příbrami celkový počet 310 tisíc návštěvníků, přičemž barokní areál v minulých letech v první desítce nefiguroval. Zažijete zde také nezvyklou, noční exkurzi včetně přespání. Návštěvníky čeká prohlídka ambitu, krápníková kaple při svíčkách nebo večeře s živou hudbou v barokní jídelně. Počet míst i termínů je omezený, na ten nejbližší z 19. na 20. července si již můžete zarezervovat místo.
Podle SCCR vloni rostl zájem jak o zábavní turistické cíle, tak hrady a zámky i sakrální památky. Nejnavštěvovanějšími oblastmi středních Čech bylo Posázaví, Kutnohorsko a Kolínsko a oblast Pojizeří a Polabí.
Podle SCCR vloni rostl zájem jak o zábavní …
foto: SCCR
Turistické cíle středních Čech se objevily také v žebříčku TOP 50 nejnavštěvovanějších cílů v Česku. Umístil se Park Mirakulum (23. místo), poutní místo Svatá Hora (26. místo), areál Sedlec – katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele a kostnice v Kutné Hoře (29. místo) a chrám sv. Barbory v Kutné Hoře (39. místo).

Kromě padesátky nejnavštěvovanějších cílů zveřejnila agentura CzechTourism rovněž seznamy nejnavštěvovanějších památek ve stanovených kategoriích. Z Příbramska v kategorii Osobnosti bodovaly Památník Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše (11,3 tis. návštěvníků, 2. místo) a Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě (9,9 tis. návštěvníků, 6. místo). V kategorii Lidová kultura se na 12. příčce (15,6 tis. návštěvníků) umístil Skanzen Vysoký Chlumec. Hornický skanzen na Březových Horách se s 69,5 tis. návštěvníky vyšplhal na 18. pozici v kategorii Věda a technika v rámci ČR. Reporty s daty za Českou republiku a jednotlivé kraje najdete zde.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Opilý řidič havaroval u Milína. Auto samo zavolalo o pomoc Opilý řidič havaroval u Milína. Auto samo zavolalo o pomoc V úterý 17. března krátce před půl sedmou večer přijali záchranáři oznámení o nehodě … AKTUÁLNĚ Pozor na zvěř na silnicích. V těchto měsících hrozí střety častěji Pozor na zvěř na silnicích. V těchto měsících hrozí střety častěji Řidiči by měli být v jarních měsících na silnicích obzvlášť opatrní. Právě nyní totiž … DOPRAVA Peče celá věznice! Na Bytízu soutěžili vězni v pečení žemlovky Peče celá věznice! Na Bytízu soutěžili vězni v pečení žemlovky V příbramské věznici Bytíz to v posledních dnech vonělo jako v cukrárně. Ve školském … NEPŘEHLÉDNĚTE Příbram čeká volejbalový večer roku. Kocouři vstupují do předkola play-off proti Ostravě Příbram čeká volejbalový večer roku. Kocouři vstupují do předkola play-off proti Ostravě Základní část sezony je u konce a přichází chvíle, na kterou čekali hráči i fanoušci. … SPORT Ministerstvo varuje: Tisícům seniorů brzy přestanou platit občanky bez omezení Ministerstvo varuje: Tisícům seniorů brzy přestanou platit občanky bez omezení Ministerstvo vnitra informuje o končící platnosti občanských průkazů. To se týká lidí … NEPŘEHLÉDNĚTE Do Příbrami míří festival Jeden svět. Nabídne filmy o AI, Gaze i lidských příbězích Do Příbrami míří festival Jeden svět. Nabídne filmy o AI, Gaze i lidských příbězích Do Příbrami se vrací filmový festival Jeden svět, který přináší dokumentární snímky o … NEPŘEHLÉDNĚTE Když se někdo nudí, trpí koše a lampy. Příbram přišla o 270 tisíc Když se někdo nudí, trpí koše a lampy. Příbram přišla o 270 tisíc Vandalismus v Příbrami se projevuje od poničených košů a laviček až po ohnuté stožáry … FOTOGALERIE V Občově hořela autodílna, hasiči byli na místě dva dny V Občově hořela autodílna, hasiči byli na místě dva dny Několik hasičských jednotek zasahuje v Občově u požáru autodílny. AKTUALIZOVÁNO Známe 16 postupujích v anketě. Který klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Známe 16 postupujích v anketě. Který klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Velká čtenářská anketa na portálu pribram.cz, která hledá nejoblíbenější fotbalový … SPORT
Dobrovolníci znovu vyčistili okolí rožmitálského zámku. Nejvíce tam bylo lahví od rumu Dobrovolníci znovu vyčistili okolí rožmitálského zámku. Nejvíce tam bylo lahví od rumu Okolí rožmitálského zámku má za sebou další výrazné zlepšení. Skupina místních … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz