22. 6. svátek má Pavla

Stupidita v praxi: Další ubožák poničil lavičky a odpadkové koše u příbramského gymnázia

12. srpna 2019   (13:20)
Stupidita v praxi: Další ubožák poničil lavičky a odpadkové koše u příbramského gymnázia

Policisté šetří další případy vandalismu


Policisté během čtyř dnů přijali čtyři oznámení o poškození cizí věci.

V době od 1. do 8. srpna neznámý vandal poničil pět odpadkových košů, dvě lampy a lavičku, kterou vytrhl ze země. Událost se stala v ulici Legionářů v Příbrami, vzniklá škoda byla stanovena na 20 tisíc korun.

"Jsme opětovně svědky konání nějakého nešťastného chudáka, který si posílil své ego tím, že zlikvidoval městský mobiliář. Za poslední týdny je to už několikátá událost podobného typu. Nemohu nevzpomenout na poničené sousoší kašny na Náměstí 17. listopadu. Tento poslední víkendový případ je aktuálně řešen Policií České republiky. Probíhá vyhodnocení kamerových záznamů. Pokud by někdo z občanů disponoval jakoukoliv informací vedoucí blíže k identifikaci pachatele nebo pachatelů vandalismu, budeme za ni rádi," uvedl pro portál pribram.cz starosta města Jan Konvalinka.

Dne 9. srpna v dopoledních hodinách kdosi zaměřil svou pozornost na veřejné toalety na Dvořákově nábřeží. Demontoval zde pět stopních svítidel, pohybová čidla a vodovodní baterii, věci nakonec i odcizil. Poškodil přitom strop objektu, několik dlaždic a umyvadlo. Celková škoda činí 12 tisíc korun.

Zatím nezjištěný pachatel v kempu u Klenovic v sobotu ohnul závoru a poničil její elektronické zařízení. Hmotná škoda byla vyčíslena na 20 tisíc korun. Ze soboty na neděli někdo řádil na rozhledně u obce Osečany. Poškozením bezpečnostních protipožárních dveří způsobil škodu ve výši 30 tisíc korun.

O posledních případech vandalismu jsme informovali v článcích:
Stupidita v praxi. Renovované sousoší se stalo terčem vandalů
Stupidita v praxi: Vandalové zlomili mladou lípu na náměstí T. G. M.
Stupidita některých obyvatel nezná mezí, lavičky na Nováku "zdobí" vulgární nápisy
Smutné: Útok vandalů tentokrát nepřežil mladý kaštan
Policisté během čtyř dnů přijali čtyři …




Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: por. Bc. Monika Schindlová
DiS.
pribram.cz
autor: top








Další články

Odjela sama do Afriky. Příběhy, které v Ugandě prožila, jí navždy změnily život Odjela sama do Afriky. Příběhy, které v Ugandě prožila, jí navždy změnily život Studentka zdravotnického záchranářství Viktorie Ženíšková strávila dva měsíce na stáži … ROZHOVOR /FOTOGALERIE/ V Příbrami i jinde v regionu opět kvůli přívalovému dešti zasahovali hasiči /FOTOGALERIE/ V Příbrami i jinde v regionu opět kvůli přívalovému dešti zasahovali hasiči Hasičům ve středních Čechách v neděli odpoledne opět přibylo výjezdů kvůli bouřkám. Od … AKTUALIZOVÁNO Rekord pokořen! Pochod Pičín–Řitka přepsal historii Rekord pokořen! Pochod Pičín–Řitka přepsal historii Letošní ročník pochodu Pičín–Řitka se zapsal do historie. Na trasu vyrazilo rekordních … NEPŘEHLÉDNĚTE Stromy to vzdávají. Sucho a horko mění české lesy rychleji, než jsme čekali. Stromy to vzdávají. Sucho a horko mění české lesy rychleji, než jsme čekali. Lesy v Evropě i v Česku se mění rychleji, než jsme byli zvyklí. To, co jsme dlouho … PŘÍRODA V Chotilsku se srazilo auto s motorkou, pro zraněnou spolujezdkyni letěl vrtulník V Chotilsku se srazilo auto s motorkou, pro zraněnou spolujezdkyni letěl vrtulník V obci Chotilsko na Příbramsku se dnes po poledni srazilo osobní auto s motocyklem. … AKTUÁLNĚ Díky!FEST se vydařil. Příbram děkovala dárcům krve i všem, kteří pomáhají Díky!FEST se vydařil. Příbram děkovala dárcům krve i všem, kteří pomáhají Benefiční festival Díky!FEST opět proměnil příbramské Letní kino v místo plné hudby, … Drama v Příbrami: Hasiči na člunu zachránili dva lidi, bouřky zaměstnaly stovky jednotek Drama v Příbrami: Hasiči na člunu zachránili dva lidi, bouřky zaměstnaly stovky jednotek Hasiči v souvislosti se sobotními bouřkami zaznamenali 705 výjezdů. Nejvíce ve … VIDEO Stačí vyfotit psa. iPhone umí odhalit klíště dřív, než se přisaje Stačí vyfotit psa. iPhone umí odhalit klíště dřív, než se přisaje Klíšťata jsou poslední dobou mimořádně aktivní a trápí nejen lidi, ale hlavně naše … ZVÍŘATA V neděli začne astronomické léto. Přijďte oslavit slunovrat na louku u Junior klubu V neděli začne astronomické léto. Přijďte oslavit slunovrat na louku u Junior klubu Čeká nás nejdelší den a nejkratší noc v roce. V neděli 21. června totiž nastane letní … AKTUÁLNĚ
Lesní divadlo Skalka slaví 80 let ve velkém. Jubilejní léto přináší premiéru, muzikály i pohádky Lesní divadlo Skalka slaví 80 let ve velkém. Jubilejní léto přináší premiéru, muzikály i pohádky Ochotnický soubor Skalka si letos připomíná významné jubileum. Lesní divadlo Na Skalce … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz