Studentky březnické odborné školy se aktivně zapojily do veřejné sbírky na pomoc zrakově postiženým lidem
13. října 2022 (06:17)
foto: VOŠ a SOŠ Březnice
Celorepubliková sbírka s názvem Bílá pastelka se v letošním roce konala již po třiadvacáté. K podobným akcím se v průběhu školního roku tradičně připojují také studenti sociálního oboru VOŠ a SOŠ Březnice.
V první polovině týdne pomáhaly Lenka Aligrová, Tereza Bílková, Šárka Derevlanyjová, Karolína Drábková, Anna Kraftová, Jana Mičianová, Růžena Navrátilová, Michaela Petrová, Lenka Suková a Lucie Vávrová ze třídy 4. BS zrakově postiženým. Díky aktivní účasti na sbírce, kterou pořádá Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR (SONS ČR) ve spolupráci s Tyfloservisem a TyfloCentrem, podpořily dobrou věc. Vyzkoušely si ale také to, jak náročné může být navázání konverzace, oslovení veřejnosti a získání finančních prostředků na pomoc potřebným. Dívky prodávaly bílé pastelky za třicet korun. Vydaly se s nimi do místních škol, ale také do březnických, příbramských a jineckých ulic. Pastelka připomíná bílou hůl, která je znakem slepoty. Především ale symbolizuje aktivní a důstojný život našich nevidomých spoluobčanů.
Výtěžek putuje na konkrétní projekty pro zrakově postižené klienty z oblastní pobočky SONS v Příbrami. Peněžní prostředky zafinancují například nácvik chůze s bílou holí, výcvik vodicích psů, výuku obsluhy počítače a podobně. Projekt Bílá pastelka probíhá v České republice od roku 2000 u příležitosti Mezinárodního dne bílé hole, který připadá na 15. říjen. Od počátku konání sbírky si lidé po celé zemi zakoupili více než tři a půl milionu pastelek.
foto: SONS ČR
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / VOŠ a SOŠ Březnice / SONS ČR
autor: Lenka Kotápišová
Související
•Středočeský kraj vyzval vládu k pomoci při rozšiřování kapacit ve školách
•Příbramský projekt Na hřišti to žije! zabodoval v celorepublikovém měřítku
•Se slovní šikanou se setkává 40 procent žáků druhého stupně ZŠ
Další články
Nový bazén v Příbrami: tobogán zatím ne, autobusy odjedou pryč a parkování má plán
Kolem projektu nového plaveckého bazénu se po zveřejnění dokumentace objevila řada …
Nepřehlédněte
Bílá a hnědá ovládnou rok 2026. Do módy se vrací 80. léta i široké kalhoty
Bílá a hnědá, široké kalhoty a inspirace 80. léty minulého století. Právě tyto prvky …
Záchranáři zasahovali pod vrcholem Praha: přistál i vrtulník
V sobotu odpoledne se pod vrcholem Praha ve středních Brdech odehrála dramatická …
Jarní prázdniny: policie připomíná zásady bezpečného pohybu doma, na horách i na silnicích
S blížícím se obdobím jarních prázdnin je čas připomenout si, jak si děti i dospělí …
Příbram doma nezaváhala. Kocouři smetli Beskydy 3:0 a berou důležité body
V 19. kole ČEZ extraligy mužů přivítali volejbalisté VK TROX Příbram soupeře z …
Suchý únor: nejkratší měsíc, nejdelší výzva
Každý únor se tisíce Čechů pustí do výzvy, která vypadá nevinně, ale umí potrápit: …
Zajímavosti
ČOV Příbram: největší zakázka města a otázky, které padly na zastupitelstvu
Rekonstrukce čistírny odpadních vod je největší investicí v historii Příbrami a …
Politika
Velký večer Lucie Pudilové. Vyhrála a potvrdila vztah s hvězdným jménem
Příbramská rodačka a nejznámější česká MMA bojovnice Lucie Pudilová má za sebou návrat …
Sport
Dětské obrázky ze Svaté Hory spojily Příbramsko s Itálií i blížící se olympiádou
Vánoční obrázky pro Ježíška letos dorazily na Svatou Horu nejen z Příbramska, ale také …
FOTOGALERIE
Po osmi letech se rekordman Tománek vrací na Jizerskou padesátku
Už tuto neděli 1. února se v Bedřichově uskuteční 59. ročník ČEZ Jizerské 50. Na …




